Włosy wysuszone i zniszczone słońcem? Oto jak poprawić ich stan!

Lato to szczególnie trudny czas dla naszych włosów, które właśnie w tym okresie najbardziej cierpią. Słońce, woda, wilgoć – wszystkie one sprawiają, że nasza modna fryzura nie prezentuje się najlepiej wczesną jesienią. Ale na szczęście można jej pomóc – tak, by odzyskała swój blask i zdrowie.

 

Najważniejszym co możemy zrobić, by wesprzeć nasze włosy w powrocie do dobrej kondycji, jest głębokie nawilżenie. To właśnie zbytnie wysuszenie sprawia, że nieładnie się puszą, plączą i wyglądają na zmęczone i wyblakłe. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że na powrót staną się mocne i piękne. Żeby im pomóc, musimy potraktować je sprawdzonymi kosmetykami.

Oczyszczanie

Pierwszy krokiem do odzyskania kontroli nad tym, co znajduje się na naszej głowie, jest odpowiednie, solidne oczyszczenie skóry głowy. To podstawa dalszej pielęgnacji, bo to właśnie tutaj będą działać później odżywcze składniki. Oczyszczony skalp sprawi, że pozostałe substancje będą się lepiej wchłaniać i – co za tym idzie – bardziej efektywnie pracować na naszą korzyść.

W sprawie oczyszczania skóry głowy warto wybrać się do specjalisty, który doradzi jaki rodzaj zabiegu sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej i przygotuje tę część naszego ciała do dalszych rytuałów.

Kolejnym przystankiem na drodze ku pięknej fryzurze jest zastosowanie dobrego szamponu do włosów. Takiego, który będzie miał w swoim składzie biotynę i naturalne ekstrakty.

Odżywianie

Najważniejszym chyba etapem powakacyjnej opieki fryzjerskiej jest głębokie, intensywne odżywienie. Tutaj pomoże sprawdzona odżywka do włosów, najlepiej taka, w której znajdziemy biotynę, czyli witaminę H regulującą metabolizm skóry, ekstrakt z żeń-szenia pobudzający wzrost i polisacharydy, które mają moc zatrzymywania wody i, co za tym idzie, długotrwałego nawilżenia.

Warto sięgnąć np. po odżywkę przeciw wypadaniu włosów Biotebal. Zawiera ona dodatkowo kofeinę, która przyczynia się do lepszego wyglądu naszej fryzury oraz hydrolizat keratyny, którego składniki wnikają głęboko w jej strukturę i wbudowują się w uszkodzone miejsca, zwiększając sprężystość i gęstość.

Odpowiednia odżywka do włosów to najistotniejszy krok na drodze do poprawy stanu owłosienia głowy. Szczególnie po lecie, kiedy to słońce, woda i klimatyzacja robią wszystko, by mocno im zaszkodzić.

Dobra dieta

Pamiętajmy – włosy, podobnie jak wszystkie inne części naszego ciała – potrzebują witamin i mikroelementów do tego, by dobrze się prezentować. Musimy więc zadbać o pełnowartościową, bogatą w składniki odżywcze, dietę. Świetny wpływ na stan owłosienia ma witamina H, nazywana również biotyną. Najlepszym jej źródłem są drożdże piwne, wątroba wołowa, żółtka jaj, warzywa strączkowe, mąka sojowa oraz grzyby. Znajdziemy ją również – tu świetna wiadomość dla łasuchów – w czekoladzie.

Kluczem do sukcesu w dążeniu do pięknej, zdrowej fryzury jest cierpliwość. Żaden zabieg ani żadnej kosmetyk nie pomoże po jednorazowym zastosowaniu. Musimy regularnie nakładać szampony, odżywki i maski, które – po odpowiednim czasie – sprawią, że nasze włosy odzyskają swój dawny blask i siłę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...