Właściwości serum do twarzy – to musisz wiedzieć!

Czy serum może zastąpić krem? Czy jego stosowanie opłaca się bardziej niż stosowanie kremu? Te i inne pytania dotyczące mało znanej struktury kosmetycznej, jaką jest serum, kłębią się w głowach tysięcy kobiet, które dotąd nie miały okazji testować żadnego produktu tego typu. Często strach przed kupnem czegoś nowego jest uwarunkowany niewiedzą – nie wiedząc, czym jest serum, kobiety obawiają się, że będzie to nieudany zakup i stracone pieniądze. Co trzeba wiedzieć o serum, zanim rozpocznie się jego aplikację?

Właściwości serum do twarzy – to musisz wiedzieć!

Jak działa serum?

Serum to, z założenia, preparat o wyższym niż krem stężeniu substancji aktywnych. Ma działać szybciej i mocniej, choć jego konsystencja przybiera zwykle formę delikatnego żelu lub pianki i jest lżejsza niż tradycyjnego kremu czy balsamu. Warto dodać, że serum może być ukierunkowane na zwalczanie jednego lub większej ilości problemów – przykładowo, może być typowo przeciwzmarszczkowe lub łączyć w sobie różne składniki, tworząc kompleksową odpowiedź na wiele potrzeb: rozjaśnianie cery, wygładzanie, nawilżanie. Większa koncentracja składników aktywnych idzie w parze z rosnącą ceną, która może zniechęcać niektóre klientki. W takiej sytuacji warto jednak postawić na serum, które można bez problemu dostać w drogerii. Wartym polecenia produktem jest L’Oreal Revitalift serum, czyli kosmetyk przeciwzmarszczkowy i wygładzający, który rozprawi się z oznakami starzenia.

Jak często je stosować?

Serum należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, które mogą różnić się w zależności od konsystencji i składników kosmetyku. Najczęściej nie jest jednak prawdą, że kosmetykiem tym można zastąpić krem, a to z jednego prostego powodu: serum, w przeciwieństwie do kremu, nie zawiera filtrów UV, których stosowanie powinno być rutyną przez cały rok. Najczęściej zaleca się cykliczne stosowanie serum w okresach po 2-3 tygodnie, jednak nie jako zastępstwo kremu. Najlepszą opcją jest rozpoczęcie codziennej pielęgnacji od oczyszczania twarzy, następnie aplikacja serum, a po jego wchłonięciu się aplikacja kremu dostosowanego do potrzeb cery. Taki sposób aplikacji zalecany jest właśnie w przypadku L’Oreal Revitalift serum.

L’Oreal Revitalift serum – innowacje z drogerii

L’Oreal Revitalift serum to produkt przeznaczony do nawilżania i zwalczania zmarszczek, a także ujędrniania i wygładzania skóry. Jednym słowem: doskonale sprawdzi się u osób w wieku dojrzałym, które chcą odmłodzić swoją cerę i dodać sobie blasku. Sekretem działania L’Oreal Revitalift serum jest dobór składników aktywnych: połączenie adenozyny i fibrelastylu, które poprawia gęstość i zapobiegają starzeniu się skóry. Ten produkt zbiera doskonałe recenzje wśród klientek z całego świata, które cenią sobie jego szybkie działanie w postaci widocznego ujędrnienia skóry twarzy, wyjątkowego nawilżenia i napięcia jej bez wywoływania uczucia dyskomfortu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (62 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. MarciaMarcia  11 października 2018 09:11

    Powiem szczerze że nie lubię używać serum. Może dlatego że nie zastępuje kremu? Na co dzień nie mam czasu na stosowanie nie wiadomo jakiej ilości kosmetyków, nakładam krem, tuszuję rzęsy i uciekam do pracy. A wieczorami czy w weekendy wolę robić inne rzeczy niż siedzieć w łazience 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany