Polecamy: „Władca marionetek” – wielki powrót Richarda Schwartza z czwartym tomem sagi o tajemnicy Askiru

Pozostając w domu podczas kwarantanny trudno zachować dobre samopoczucie i oderwać się myślami od ponurej rzeczywistości. Osiągnięcie takiego stanu jest jednak możliwe, jeżeli pozwolimy sobie na zanurzenie się w fascynujący świat książek, szczególnie z dziedziny fantasy, w której uniwersum całkowicie odbiega od znanego nam świata. Jeśli szukasz pasjonującej lektury utrzymanej w tym klimacie, sięgnij po nową książkę uwielbianego przez czytelników Richarda Schwartza, która ukazała się na rynku 20 marca nakładem wydawnictwa Initium!

Z odciętej od świata gospody do wielkiego magicznego królestwa, od kameralnej scenerii do pisanego z rozmachem eposu fantasy – Richard Schwartz wie, jak zaintrygować i wciągnąć czytelnika. Za jakie sznurki pociągnąć, by walczył, cierpiał i pielęgnował w sercu nadzieję razem z jego bohaterami. Z jakiegoś powodu nie da się tak po prostu porzucić jego postaci i o nich zapomnieć. Trzeba więc zadać sobie pytanie: jak autor to robi? Pewne jest tylko jedno: w tych powieściach tkwi wyjątkowo dużo energii. Przebija z nich też pisarski perfekcjonizm. Richard Schwartz zawsze dąży bowiem do stworzenia powieści idealnej. I tę pasję odczuwa się na każdej stronie. „Władca marionetek” w niczym nie ustępuje pod tym względem poprzednim częściom „Tajemnicy Askiru”. Sprawdźcie, co ma do zaoferowania odbiorcom, rozkochanym w literaturze fantasy!

władca marionetek

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.unsplash.com (zdjęcie po prawej: casey-horner-0D8_tYHIy0o-unsplash)

Polecamy: „Władca marionetek” – wielki powrót Richarda Schwartza z czwartym tomem sagi o tajemnicy Askiru

Magia i miecz, fantastyczne stwory i bogowie – charakterologicznie podobni ludziom, żywi, ” z krwi i kości”. Magiczny świat cyklu „Tajemnica Askiru” kryje w sobie wiele historii. Podczas gdy w pierwszym tomie sagi bohaterowie rozwiązują „jedynie” zagadkę morderstwa i zapewniają ochronę towarzyszom uwięzionym w zasypanym śniegiem zajeździe, „Władca marionetek” wyśle ich do legendarnego królestwa Askiru. Będą tam prosić o pomoc w misji ratowania całego królestwa. Śmiałkowie zetkną się z bezwzględnymi handlarzami niewolników, wmieszają w polityczne intrygi i zgłębią proroctwo wieszczące śmierć.

Czwarta część barwnej sagi o mitycznym mocarstwie Askiru trzyma czytelnika w napięciu, nie pozwalając mu dosłownie złapać tchu. Odsłania także przed nim kolejne sekrety dawnego królestwa i nie oszczędza bohaterów.

 

Dokąd zawiedzie Cię „Władca marionetek”?

władca marionetek

 

Oto, co na temat fabuły czwartej części cyklu Schwartza zdradza wydawca:

Wojownik Havald, półelfka Leandra i ich towarzysze szukają sposobu, by z egzotycznego Gasalabadu przedostać się do legendarnej metropolii Askiru. Bohaterowie mają nadzieję uzyskać tam pomoc dla pogrążonej w wojnie z wszechmocnym imperium Thalaku ojczyzny. Ale długie macki inwazyjnego imperium sięgają aż do pustynnego Złotego Miasta. Władca Thalaku Kolaron, przy pomocy intryg, mrocznej magii nekromantów i armii wyszkolonych zabójców nazywanych nocnymi jastrzębiami, stara się za wszelką cenę zatrzymać drużynę w Gasalabadzie. Havald i jego kompani przestają w końcu rozróżniać, kto jest ich sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Śmierć czai się wszędzie…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 3,80 z 5)
zapisuję głos...