Wkłady higieniczne – zapewnij bliskiej osobie maksymalny poziom wygody

Problem nietrzymania moczu bardzo często dotyka osoby starsze. Często też objawy dolegliwości są u seniorów mocno nasilone, co skutkuje odczuwaniem przez nie silnego dyskomfortu. NTM niestety nie omija pacjentów przewlekle chorych, którzy ze względu na swój wiek oraz stan zdrowia wymagają stałej opieki. Symptomy dolegliwości stają się dużym utrudnieniem nie tylko dla nich samych, ale również ich opiekunów.

Wkłady higieniczne – zapewnij bliskiej osobie maksymalny poziom wygody

Opieka nad seniorem cierpiącym na nietrzymanie moczu staje się bowiem jeszcze trudniejsza. Aby nieco ułatwić to zadanie, jednocześnie poprawiając samopoczucie chorego, warto sięgać po chłonne produkty przeznaczone do higieny intymnej dla osób zmagających się z utratą kontroli nad pęcherzem. Jednym z nich są wkłady higieniczne. Kiedy warto z nich skorzystać i jak wybrać najlepsze?

Kiedy pęcherz sprawia problemy…

Za główną przyczynę nietrzymania moczu uznaje się osłabienie siły mięśni dna miednicy. Dochodzi do niego m.in. na skutek naturalnych procesów starzenia organizmu. Oznacza to, że niestety nie zawsze da się zapobiec wystąpieniu problemów spowodowanych utratą kontroli nad pęcherzem. Dlatego też szczególnie narażone na nietrzymanie moczu są osoby starsze. Najczęściej nie jest to jedyna dolegliwość, z jaką muszą się mierzyć. Bardzo często poza nią seniorzy zmagają się z wieloma schorzeniami i chorobami o charakterze przewlekłym, które niejednokrotnie ograniczają ich mobilność, zmuszając do spędzania większości czasu w pozycji leżącej. Pacjenci wymagający stałej opieki, borykający się z utratą kontroli nad pęcherzem narażeni są na wiele nieprzyjemnych następstw NTM. Przyczyniają się one do pogorszenia ich samopoczucia i chęci jeszcze większej izolacji.

Opiekunowie sprawujący opiekę nad seniorami muszą więc nie tylko należycie zadbać o ich higienę, ale też dołożyć wszelkich starań, aby wstydliwy problem podopiecznych nie był dla nich źródłem dodatkowego dyskomfortu. Jak poradzić sobie z tym zadaniem? Rozwiązaniem z całą pewnością są produkty higieniczne o zwiększonym stopniu chłonności, dedykowane osobom borykającym się z problemem nietrzymania moczu. Ich szczególny rodzaj stanowią wkłady higieniczne zaprojektowane z myślą o pacjentach przewlekle chorych, którzy leżą w łóżkach.

Na ratunek!

Chłonne wkłady są artykułami higienicznymi o szczególnym przeznaczeniu. Ich stosowanie bywa sporym ułatwieniem dla opiekunów osób obłożnie chorych, podobnie jak dla samych pacjentów, którzy dzięki nim mogą poczuć się lepiej. To, co je wyróżnia spośród pozostałych produktów tego rodzaju, to zwiększony stopień chłonności. Dzięki temu są one doskonałym wyborem dla chorych, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Zapewniają one maksymalny poziom ochrony przed przeciekaniem, zabezpieczając pościel oraz materac przed wilgocią. Wkłady absorbują mocz, izolując go od powierzchni skóry chorego. To pozwala znacznie ograniczyć ryzyko powstawania bolesnych odparzeń skóry. Jest to cenna zaleta, która jest szczególnie istotna dla osób spędzających zdecydowaną większość czasu w pozycji leżącej. Szukając odpowiednich produktów, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Powinny być miękkie i przyjazne dla skóry. Ważne, aby zapewniały również swobodny przepływ powietrza, co pozwala ograniczyć ryzyko powstawania na skórze podrażnień.

W poszukiwaniu oszczędności

Sprawowanie opieki nad bliskimi chorymi wymaga nie tylko zaangażowania, ale także nakładów finansowych. Nie wszystkie wydatki można pokryć ze środków wypłacanych przez państwo. Aby nieco zmniejszyć ich wysokość, warto ubiegać się o przyznanie refundacji za zakup produktów higienicznych stosowanych każdego dnia. Refundacji podlegają zarówno wspomniane wkłady higieniczne, jak i pieluchomajtki oraz bielizna chłonna. Zasady refundacji oraz zakres formalności, jakich należy dopełnić, aby móc skorzystać z dofinansowania, nie są skomplikowane. Potrzebne informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych producentów chłonnych artykułów higienicznych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (9 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany