Wiosną zrzucamy kilogramy

Wielkanoc już za nami, czas pomyśleć o przygotowaniach do lata. Szczególnie, że świąteczna uczta z pewnością zostawiła po sobie ślad w postaci kilku dodatkowych centymetrów w talii. Jak skutecznie zgubić kilogramy, radzi nam dietetyk z Centrum Naturhouse.

Tradycyjne wielkanocne smakołyki, choć pyszne, nie wpływają korzystnie na naszą sylwetkę. Jeśli zatem chcemy zrzucić zbędne kilogramy jeszcze przed wakacjami, kwiecień to idealny  moment, aby zaplanować odpowiednią kurację odchudzającą. Nie warto odkładać tej decyzji na później.

Przedwakacyjna dieta

W trosce o piękną sylwetkę musimy zastanowić się nad naszym stylem życia i dotychczasowymi nawykami  żywieniowymi. Warto wprowadzić zmiany do codziennego menu, tak aby znalazły się w nim różnorodne, odżywcze i niskokaloryczne produkty. O pomoc w dopasowaniu indywidualnej diety najlepiej poprosić dietetyka.

Pełnowartościowa kuracja odchudzająca musi zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, tylko w odpowiednich proporcjach. Powinna być bogata w owoce i warzywa, należy natomiast ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych i unikać smażonych oraz panierowanych potraw. Wyeliminujmy też ziemniaki, makarony, ryż, rośliny strączkowe oraz białe pieczywo – w zamian wybierzmy ciemne, z pełnego przemiału – radzi Zofia Urbańczyk, dietetyk z  Naturhouse. – Pamiętajmy o ograniczeniu słodkich i kalorycznych przekąsek. Niezwykle ważne jest także regularne spożywanie pięciu posiłków dziennie – dodaje ekspert Naturhouse. Niezbędnym składnikiem kuracji odchudzającej jest również niegazowana woda mineralna. Powinniśmy pić jej co najmniej 1,5 l dziennie, najlepiej między posiłkami. Korzystny wpływ na nasze zdrowie będą miały herbaty: ziołowa oraz zielona. Podczas diety starajmy się unikać alkoholu, który powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Jedynie przy specjalnej okazji możemy napić się lampki czerwonego wytrawnego wina.

Recepta na skuteczne odchudzanie

Indywidualnie dobrana dieta to podstawa sukcesu. Bardzo ważne jest także wsparcie bliskich osób, jak również eksperta, który na bieżąco będzie kontrolował przebieg kuracji.   Dodatkowo niezbędne jest włączenie w nasz codzienny plan aktywności fizycznej. Kiedy tylko jest taka możliwość, zrezygnujmy z jazdy samochodem na rzecz spaceru, zajęć fitness czy jazdy rowerem. Ruch nie tylko zapewni nam dobre samopoczucie, ale przyczyni się też do redukcji tkanki tłuszczowej. A w połączeniu z odpowiednią dietą, pomoże ukształtować naszą sylwetkę tak, aby była w pełni gotowa na nadejście lata.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (139 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...