Wiosna 2022: Lee × Smiley – nowa kolekcja z pozytywnym przesłaniem na 50 urodziny marki Smiley®.

50. rocznica powstania marki Smiley® została uczczona przez kultową markę dżinsów Lee®. Oba brandy połączyły ze sobą siły tworząc nową kolekcję ubrań na co dzień z pozytywnym przesłaniem. Łączy ona w sobie kultowe modele Lee z energią buźki Smiley.

lee x smiley kapsułowa kolekcja

Lee × Smiley – pozytywne przesłanie kultowych brandów

Od 1972 roku Smiley® kształtuje sposób, w jaki świat wyraża pozytywność poprzez muzykę, sztukę i popkulturę. Smiley to uniwersalna ikona kontrkultury z pozytywnym przesłaniem, która wywarła wpływ na ludzi na całym świecie. Odkrywany i definiowany na nowo przez kolejnych aktywistów, artystów i twórców motyw Smiley ma się świetnie i kształtuje kolejne pokolenia. Marka Lee® natomiast od ponad wieku celebruje niesłabnący optymizm tych, którzy podążają własną drogą.

“Vanity sizing”, czyli dlaczego rozmiar rozmiarowi nie jest równy

“Vanity sizing”, czyli dlaczego rozmiar rozmiarowi nie jest równy

Przez lata wielkie koncerny modowe i prasa narzucały nam idealny wizerunek kobiecego ciała. W głowach wielu z nas rozmiar idealny, to rozmiar 34/36. Zdarza się, że tradycyjny rozmiar 38/40 jest już traktowany jako “Plus size”. I chociaż coraz głośniej mówimy o “body positive”, to wciąż wiele osób koniecznie chce się zmieścić w jak najmniejszy rozmiar, co namiętnie wykorzystują firmy odzieżowe. Przez 10 lat Twoje ciało się zmieniało, a Ty wciąż nosisz spodnie w tym samym rozmiarze? Prawdopodobnie, jak wiele z nas, jesteś ofiarą “vanity sizing”.

Zainspirowana stylem z lat 70., 80. i 90. kapsułowa kolekcja Lee × Smiley zaprasza użytkowników do przyłączenia się do Szczęśliwej Rewolucji. Zaprojektowana linia ubrań przyciąga uwagę motywem klasycznej żółtej buźki Smiley, nowymi odsłonami pastelowych barw, efektem tie-dye i napisami z motto „Take the Time to Smile” oraz klasycznym denimem Lee. Całość wywołuje mnóstwo pozytywnych wibracji. Każdy najmniejszy detal doczekał się nowego wyglądu: metalowe elementy wykończeniowe, specjalnie zaprojektowana naszywka Smiley Lee i tylne kieszenie, na których teraz rozgościła się uśmiechnięta żółta buzia.

„W ciągu ostatnich 50 lat Smiley współpracował z markami we wszystkich możliwych kategoriach – od mody przez muzykę po design, akcesoria, podróże i wiele innych. Nasz kultowy motyw z buźką miał szeroki wpływ na kulturę” – mówi Nicolas Loufrani, dyrektor generalny The Smiley Company. „Współpraca z marką Lee® jest dowodem naszego wspólnego zaangażowania w szerzenie pozytywnego nastawienia i uśmiechu”.

lee x smiley męskie i damskie

Kapsułowa kolekcja dla wszystkich

W kolekcji znalazły się męskie i damskie koszulki, dżinsy, koszule, kurtki i kombinezony. Ceny wahają się od 45 do 230 dolarów. Kolekcja jest dostępna od 8 marca na stronach internetowych Lee w USA i Europie. Ponadto Lee stworzył dwa produkty kolekcjonerskie.

„Lee® jest podekscytowane kolejną współpracą ze Smiley i możliwością wspólnego uczczenia rocznicy tej marki za pomocą wyjątkowej kolekcji. Wyznajemy te same wartości – optymizm i oryginalność, co sprawia, że idealnie do siebie pasujemy. Świetnie jest widzieć, w jaki sposób ta kapsułowa kolekcja łączy kultowe elementy obu marek” – mówi Joe Broyles, wiceprezes ds. globalnej współpracy w Lee®.

lee x smiley katana

lee x smiley koszulka

lee x smiley

lee x smiley ogrodniczki

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (36 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  1 kwietnia 2022 20:31

    bardzo pozytywna 🙂

    Odpowiedz
  2. Magdalena  17 lipca 2022 19:22

    Fajny pomysł

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany