Wiosenna metamorfoza szafy i stylu życia

Wiosna to idealny czas na zmiany. Wiele osób to właśnie wtedy, a nie w sylwestra, składa sobie obietnice dotyczące odświeżenia garderoby, rozpoczęcia treningów czy lepszego planowania czasu. Metamorfoza wyglądu oraz stylu życia jest znacznie łatwiejsza, kiedy za oknem świeci słońce. Jednak ładna pogoda nie zawsze jest wystarczającą motywacją. Dlatego warto opracować plan.

Najczęściej wyróżnia się trzy aspekty, które są szczególnie ważne dla osiągnięcia równowagi, zwiększenia produktywności oraz poprawy samopoczucia. Zalicza się do nich aktywny tryb życia, zarządzanie czasem oraz odświeżenie szafy. Warto opracować plan i zacząć go realizować wiosną.

Aktywny tryb życia

Zdajemy sobie, że nie zawsze masz czas czy chęci, żeby wybrać się na morderczy trening. Przed zakupieniem karnetu na siłownię może Cię powstrzymywać również budżet. Dobra wiadomość jest taka, że wiosną wszystkie te problemy zostają rozwiązane. Sprzyjająca aura i dłuższy dzień zachęcają do wychodzenia na zewnątrz.

Zmiany zacznij od spokojnych aktywności – na początek wystarczą dynamiczne spacery, jazda do pracy rowerem czy jogging na niewielkim dystansie. Z czasem zarówno intensywność treningów, jak i ich częstotliwość się zwiększą. A kiedy zauważysz pierwsze rezultaty takie jak brak zadyszki i oponki na brzuchu, nie będziesz chciała przestać ćwiczyć.

Dlaczego warto żyć aktywnie?

  • Czujesz, że maksymalnie korzystasz z życia.
  • Poprawiasz swoje zdrowie i samopoczucie.
  • Tracisz zbędne kilogramy, rzeźbisz sylwetkę i budujesz kondycję.
  • Trenujesz silną wolę.

Planowanie czasu i zwiększanie produktywności

Dobra organizacja czasu to podstawa. Bez opracowanego planu trudno zrealizować wszystkie czynności. Zakupy, praca, gotowanie, odbieranie dzieci ze szkoły, trening, spotkanie z przyjaciółką. Nie musisz z niczego rezygnować! Zakup planer i skrupulatnie notuj oraz planuj. W pracy, jak również w domu zrezygnuj z ciągłego sprawdzania wiadomości w telefonie czy logowania się do portali społecznościowych – to złodzieje czasu! Przepisy drukuj, a działania w kuchni czy biurze planuj z ołówkiem i kartką w ręce. Zawsze miej przed oczami plan, a jako nagrodę za jego realizację obiecaj sobie oglądanie serialu lub długą kąpiel.

W pracy skup się na swoich obowiązkach. Jeśli jesteś liderem zespołu, nie bierz wszystkich zadań na siebie, a raczej optymalnie je rozdzielaj. Skróć czas, jaki spędzasz na plotkach czy robieniu kawy. W zamian za to może uda Ci się wcześniej wyjść z pracy, a w drodze do domu poczytać książkę i jeszcze zrobić zakupy?

Zmiany w garderobie

Wiadomo, że zakupy i odświeżanie garderoby doskonale wpływają na samopoczucie. Dlatego poszperaj w sieci. Na stronie https://blog.oshopping.pl/ znajdziesz mnóstwo ciekawych inspiracji i trendów. Kiedy już dowiesz się, co będzie modne wiosną i latem, możesz wyruszyć na zakupy. Wspomniane wyżej planowanie pomoże Ci ustalić program wędrówki po centrum handlowym i odwiedzenie tylko tych sklepów, które naprawdę lubisz.

Gotowa na wiosenną rewolucję w życiu i szafie? Ruszaj podbijać świat!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (68 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany