Wino dla ciężarnych i kierowców– jakim cudem?

Wino bezalkoholowe to idealne rozwiązanie dla kobiet w ciąży i karmiących, kierowców, osób na diecie, sportowców oraz dla każdego, kto z różnych przyczyn nie może pozwolić sobie na ani jeden kieliszek wina.

Wino bezalkoholowe

Czym tak naprawdę jest wino bezalkoholowe?

Definicję wina bezalkoholowego warto zacząć od zaznaczenia, że nie jest to sok z winogron rozlewany do eleganckich butelek, lecz prawdziwe wino poddane procesowi dealkoholizacji. Podczas tego procesu wino poddawane jest ekstrakcji próżniowej, która umożliwia niemal całkowitą eliminację alkoholu przy jednoczesnym zachowaniu cennych składników, takich jak przeciwutleniacze i melatonina. Zapobiegają one starzeniu się komórek, powstawaniu komórek rakowych, redukując przy tym ryzyko chorób układu krążenia. Częste oraz obfite spożywanie wina bezalkoholowego, którego kaloryczność obniżona jest nawet o 95%, nie powoduje żadnych skutków ubocznych ani stanu upojenia i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Wina bezalkoholowe, podobnie jak tradycyjne, różnią się miedzy sobą stopniem wytrawności, kolorem oraz właściwościami. Spożywane do posiłku, wspierają proces trawienny.  Można wyróżnić tradycyjne, czerwone, wytrawne wino powstałe z wysokogatunkowego szczepu: francuskie Weinkönig Cabernet Sauvignon. Wino to charakteryzuje się intensywną barwą oraz owocowym aromatem. Idealnie sprawdzi się przy cięższych potrawach z wołowiny, jagnięciny, dziczyzny oraz przy dojrzewających serach. Z białych win można polecić to wyprodukowane z najbardziej charakterystycznego nadreńskiego szczepu: półwytrawny Carl Jung Riesling Feinherb, o jabłkowym i cytrusowym aromacie, idealny do ryb, gotowanego mięsa i potraw wegetariańskich. W ofercie win bezalkoholowych oczywiście nie brakuje tych musujących. Znakomite, eleganckie, o owocowym aromacie Lady in White powstałe w wyniku połączenia szczepów Müller-Thurgu i Kerner z domieszką hiszpańskiego Airén świetnie sprawdzi się jako aperitif.

Wino bezalkoholowe

Wino bezalkoholowe od lat cieszy się popularnością za granicą, przede wszystkich wśród naszych niemieckich sąsiadów, Włochów, Francuzów, Brytyjczyków, czy też Hiszpanów. W Polsce pojawiło się 2 lata temu. Świat wina to bogata kultura i określony styl życia. Dzięki bezalkoholowym winom świat ten może rozszerzyć się na kobiety w ciąży, kierowców, osoby na diecie, przyjmujące leki i wiele innych osób, dla których alkohol jest niewskazany, a przez które wino jest pożądane ze względu na swoje walory smakowe i zdrowotne.

Zapraszamy do spróbowania: www.WinaBezalkoholowe.pl

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany