WiMP wraz z polskimi artystami przygotował playlistę na koniec świata!

Czego Kayah, Robert Gawliński, Łukasz Zagrobelny i inni artyści chcieliby posłuchać zanim spełni się przepowiednia Majów o zagładzie naszej planety?

Playlista na koniec świata

Muzyczny serwis streamingowy WiMP poprosił artystów ze świata muzyki o wskazanie wraz z uzasadnieniem utworu, który chcieliby usłyszeć jako ostatni, tuż przed końcem świata, który według kalendarza Majów, nastąpi już w najbliższy piątek, 21 grudnia. W efekcie powstała playlista składająca się z 19 utworów wybranych przez: Kayah, Brodkę, Roberta Gawlińskiego, Afro Kolektyw, Muchy, Maję Kleszcz, Popkulturę, Kasię Cerekwicką, Grabka, Anię Wyszkoni, Łukasza Zagrobelnego, Dorotę Miśkiewicz, Kasię Stankiewicz, Tomka Makowieckiego, Gabę Kulkę, Happysad oraz artystów zagranicznych: Imanę, Scotta z brytyjskiego zespołu Dry The River oraz Nannę, wokalistkę Of Monsters and Men.

Kayah przed zagładą świata chciałaby usłyszeć po raz ostatni Joni Mitchell i utwór Both Sides Now. Piosenkarka tak uzasadnia swój wybór: „Nigdy nie słyszałam czegoś bardziej mądrego i prawdziwego o życiu. Najpiękniejsza aranżacja z soundracku do filmu Love Actually.” Monika Brodka ostatnie chwile na Ziemi chciałaby natomiast spędzić przy utworze Thanatos Soap&Skin. Jak mówi artystka utwór, który wybrała jest: „wystarczająco pompatyczny i mroczny, żeby słucha go przed końcem świata, podobnie zresztą jak i sama autorka.” Robert Gawliński wybrał z kolei piosenkę Johnny’ego Casha Hurt, ponieważ… „to najpiękniejszy utwór na świecie.” Afro Kolektyw również uczestniczył w tworzeniu playlisty, choć w koniec świata wcale nie wierzy, bo jak twierdzi: „I tak nie będzie końca świata. Nie przed świętami. Wszyscy muszą najpierw dosta skarpetki.” W każdym razie wybór muzyków padł na Monthy Python i Always Look On The Bright Side Of Life.

Aby, sprawdzić, jakie były powody, dla których pozostali artyści wskazali na konkretne utwory, wystarczy zarejestrować się na stronie www.wimp.pl i skorzystać z bezpłatnego dostępu do testowej wersji WiMP. Liczba kont w fazie beta jest ograniczona!

„Playlista WiMP na koniec świata to wyjątkowa propozycja dla wszystkich miłośników muzyki. To możliwość poszerzenia swoich horyzontów muzycznych, a także wiedzy na temat gustu muzycznego artystów, ulubionych wykonawców i zespołów. WiMP dziękuje wszystkim muzykom, którzy wzięli udział w tworzeniu tego inspirującego zestawienia, a fanów zaprasza do sprawdzenia efektów tej współpracy.”– mówi Katarzyna Rogalska, Editing Manager WiMP.

Pełna list utworów, które znalazły się na playliście WiMP na koniec świata:

1. Afro Kolektyw: Monthy Python – Always Look On The Bright Side Of Life
2. Brodka: Soap&Skin – Thanatos
3. Maja Kleszcz – incarNations: Louis Armstrong – What a Wonderful World
4. Kayah: Joni Mitchell – Both Sides Now
5. Kasia Cerekwicka: Lianne La Havas – Gone
6. Muchy – Michał Wiraszko: Bob Dylan – Rainy Day Women #12 & 35
7. Popkultura – Maciek Olbrych: The Doors – The End
8. Grabek: Sigur Rós – Untitled 8
9. Ania Wyszkoni: Alicia Keys – Empire State Of Mind (Part II) Broken Down
10. Robert Gawliński: Johnny Cash – Hurt
11. Łukasz Zagrobelny: James Ingram – Just Once
12. Dorota Miśkiewicz: Shirley Horn – Here’s To Life
13. Kasia Stankiewicz: Michael Jackson – Human Nature
14. Imany: Tracy Chapman – The Promise
15. Dry The River – Scott Miller: Death Cab For Cutie – Transatlanticism
16. Tomek Makowiecki: The Flaming Lips – Do you realize?
17. Of Monsters and Men – Nanna Bryndís Hilmarsdóttir: Bon Iver – I Can’t Make You Love Me/Nick of Time
18. Gaba Kulka: Ella Fitzgerald – It’s All Right With Me
19. Happysad – Łukasz Cegliński: Polica – Wandering Star

Skandynawski muzyczny serwis streamingowy oferuje ponad 18 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Celem WiMP jest inspirowanie Polaków do odkrywania nowej muzyki oraz zachęcanie ich do słuchania ulubionych utworów. WiMP wyróżnia się spośród innych serwisów streamingowych bogato rozbudowaną stroną redakcyjną, rekomendacjami i ciekawostkami muzycznymi, przygotowanymi z myślą o polskich słuchaczach, a także playlistami na każdą okazję, komponowanymi przez doświadczoną dziennikarkę muzyczną, Katarzynę Rogalską.

Koncepcja ta już z powodzeniem działa na innych rynkach europejskich, takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, a także pod inna marką w Holandii. W sumie WiMP podbił już serca 350 tys. użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny.

WiMP posiada licencję na ponad 18 milionów utworów. Z płatnego serwisu korzysta już ponad 350 tys. użytkowników na całym świecie i liczba ta ciągle rośnie. WiMP dostępny jest w Szwecji, Norwegii, Danii i Niemczech, pod inna marką w Holandii, a teraz także już w Polsce. Serwis zapowiada również launch w innych krajach. WiMP należy do spółki Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany