Otwarto niezwykły wietnamski most jak z „Władcy Pierścieni”!

Odkąd pojawiła się możliwość tańszego podróżowania (m.in. dzięki wyszukiwarkom okazyjnych lotów i blogom poświęconym tematyce podróży „za grosik”) świat wydaje się coraz mniej zaskakujący. Biura podróży podrasowują zdjęcia z różnych zakątków świata w programach graficznych, tak by przypominały obrazy z filmów fantasy lub wymyślają podróże tematyczne, na przykład zwiedzanie Argentyny z poziomu końskiego siodła czy przejazd po Szkocji szlakiem whisky. Okazuje się jednak, że architekci z całego świata nie spoczywają na laurach i cały czas tworzą miejsca, które zaskoczą nawet największych podróżniczych malkontentów. W Wietnamie wybudowali właśnie most wyglądający jak scenografia do jednego z filmów z serii „Władca Pierścieni”!

Wietnamski most Golden Bridge już za chwilę stanie się nowym „must see” na listach globtroterów rozkochanych w literaturze fantasy. Zawieszony na wysokości 400 metrów nad powierzchnią Morza Południowochińskiego, malowniczo wygięty i o niewysokich barierkach, jest podtrzymywany przez dwie, monumentalne dłonie z kamienia! Powiedzcie same- czyż ten widok nie zapiera tchu w piersi?

fot. EAST NEWS

Otwarto niezwykły wietnamski most jak z „Władcy Pierścieni”!

Wietnamski most Golden Bridge (w oryginale: Cau Vang) został ukończony i oficjalnie otwarty w czerwcu tego roku. Jest usytuowany w górskim resorcie Sun World Ba Na Hills (na szczęście jednak nie trzeba być gościem ekskluzywnego hotelu, by móc zobaczyć złotą kładkę), a jego długość wynosi 150 metrów. Pomysł uzdolnionych architektów z wietnamskiej pracowni Ta Landscape Architecture opierał się na założeniu wystylizowania dłoni na stare, kamienne rzeźby, tak aby przywodziły na myśl ręce starożytnego boga, wyłaniające się z ziemi. 

Podobno przejście po nieco wychylonym moście przynosi doznanie „spaceru w chmurach”. Co ciekawe, magiczny krajobraz, na który obok skalistych dłoni składają się również morskie wybrzeże, zalesione góry parku krajobrazowego Ba Na – Nui Chua, roślinne tarasy i unosząca się nad wszystkim mgła, zdążył już zainspirować świat mody. Projektanci marki Chung Thanh Phong Bridal zorganizowali na nim surrealistyczny pokaz mody ślubnej!https://www.instagram.com/p/Bl7pOCQFg9I/https://www.instagram.com/p/BlxQc1llvBR/W bliskiej odległości od mostu znajdują się zabytki światowego dziedzictwa UNESCO – sanktuarium Czamów w Mỹ Sơn i Hội An – starożytny port, którego ozdobą jest unikalna chińska, wietnamska i japońska zabudowa pochodząca z XV-XIX wieku. To właśnie do tych skarbów starożytnego dziedzictwa architektonicznego Wietnamu nawiązują dłonie podtrzymujące most.

 

Obejrzyj wietnamski most Golden Bridge z różnych perspektyw:

https://www.instagram.com/p/Bl7jJfIl1u2/https://www.instagram.com/p/Bl7crOChfD_/Jak Wam się podoba wietnamski most Cau Vang? Czy wpisałyście go już na swoją listę miejsc do zobaczenia? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (203 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. J  2 sierpnia 2018 08:25

  niesamowity

  Odpowiedz
 2. Hidari11  2 sierpnia 2018 09:14

  Cudowne <3.
  Dużo pracy wymagało wyrzeźbienie takich rąk, ale pomysł wspaniały. Chciałabym bardzo kiedyś tam pojechać i przejść się tym mostem.

  Odpowiedz
 3. ewalub  2 sierpnia 2018 09:50

  Zdjęcie robią wrażenie.

  Odpowiedz
 4. vipala  2 sierpnia 2018 10:09

  Zapiera dech w piersi, a jednocześnie przeraża. Podziwiam wyobraźnię i zdobycze techniki.

  Odpowiedz
 5. Aneta  2 sierpnia 2018 12:13

  Wow! *_*

  Odpowiedz
 6. macierzanka  2 sierpnia 2018 13:20

  Jaki oryginalny jest ten most.

  Odpowiedz
 7. sylwiawes  2 sierpnia 2018 15:28

  Piękny 😍

  Odpowiedz
 8. martucha180  2 sierpnia 2018 16:06

  Wygląda nieziemsko.

  Odpowiedz
 9. Ewcia  2 sierpnia 2018 20:13

  Wielkie Wow! Wprawdzie odstaje od krajobrazu, ale cóż we Wrocławiu też jest futurystyczna fontanna, która powstała w Rynku przy początkowym sprzeciwie konserwatora zabytków i historyków sztuki. Uznali oni wówczas, że nowoczesna szklana budowla nijak pasuje do klimatu zabytkowego Starego Miasta. Dłonie wspierające most szczerze „wpasowały się” w górski krajobraz. Wietnamski Golden Bridge wygląda nieziemsko. Chętnie przeszłabym się po nim, żeby pospacerować w chmurach 🙂

  Odpowiedz
 10. Agnesja  5 sierpnia 2018 15:57

  Piękne, ciekawy pomysł. Chciałabym odwiedzić to miejsc, chociaż taka wysokość na pewno byłaby dla mnie wyzwaniem. Ale dla widoku z tego mostu warto

  Odpowiedz
 11. sweet850  7 sierpnia 2018 07:58

  omg super most

  Odpowiedz
 12. Wusia  12 sierpnia 2018 15:15

  Świetny!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany