Suplement diety: Wiesiołek OleoVitum dla regeneracji skóry po lecie

Miesiące letnie pozostawiają na naszej skórze wspomnienie lata nie tylko w postaci opalenizny. Skóra jest mniej nawilżona, a jej wygląd znacznie się pogarsza. Wynika to głównie z osłabienia jej struktury pod wpływem czynników zewnętrznych, na które latem jesteśmy narażeni ze zdwojoną siłą. Wiatr, woda, słońce oddziałują na skórę sprawiając, że staje się mniej napięta, przesuszona. Kompleksowe działanie regeneracyjne obejmuje pielęgnację zewnętrzną, ale też odżywianie od wewnątrz. W tym celu, jako dodatek do zróżnicowanej diety, warto stosować suplement diety Wiesiołek OleoVitum.

wiesiołek oleovitum

Do prawidłowego utrzymania skóry w dobrej kondycji, konieczne jest dostarczanie z dietą odpowiednich składników. Witamina A pomaga zachować zdrową skórę. Występuje w warstwie rogowej naskórka, oraz w niewielkim stopniu również w skórze właściwej i tkance podskórnej. Odgrywa rolę w procesie specjalizacji niektórych komórek skóry, w tym komórek nabłonka – keranocytów oraz fibroblastów występujących w skórze właściwej. Składnikiem błon komórkowych oraz przestrzeni międzykomórkowych skóry jest także kwas linolowy, który także jest zawarty w oleju z wiesiołka. Dodatkowo, witamina E pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, który w okresie letnim jest często wywołany intensywnymi promieniami UV. Dlatego szczególnie w okresie powakacyjnym należy pamiętać, że skóra wymaga naszej większej uwagi.

Wiesiołek OleoVitum to ciekawa kompozycja oleju z nasion wiesiołka o wysokiej zawartości kwasów wielonienasyconych z witaminą A i E. Preparat zawiera również kwasy omega-6: kwas linolowy (LA) oraz kwas gamma-linolenowy (GLA). Wiesiołek to roślina, która ma szerokie zastosowanie. Olej z wiesiołka tradycyjnie był wykorzystywany jako kosmetyk, ale może też stanowić uzupełnienie codziennej zróżnicowanej diety.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. nungal  13 września 2016 14:20

  jakoś nie przemawiają do mnie te wszystkie suplementy…

  Odpowiedz
  • Aneta  30 września 2016 13:46

   Do mnie też nie.

   Odpowiedz
 2. Jaworka  19 września 2016 09:21

  Teraz wszędzie tylko te suplementy diety a ja stawiam na zdrową żywność dużo warzyw i owoców oraz soki z nich a suplementy diety nie dla mnie jednak i myślę że to strata pieniędzy

  Odpowiedz
 3. furja  27 września 2016 11:01

  W takim jesiennym okresie zaczynam brać oeparol feminę z kwasami omega, borę dłuższy czas i nie choruję. Poza sezonem raczej ciężko o zdrową żywność, trzeba wspomagać się suplementami .

  Odpowiedz
 4. arunia  21 października 2016 22:09

  Czasem warto skorzystać z dodatkowych zasilacz, zwłąszcza jesienią i zimą, kiedy to nasz organizm jest bardziej podatny na wszelkiego rodzaju infekcje. A wiesiołek akurat jest bardzo dobry dla skóry…

  Odpowiedz
 5. basia  1 listopada 2016 00:07

  Używam tego wiesiołka. Dla mnie rewelacja bo widzę poprawę w wyglądzie cery. Tak z łyżeczki to mi nie podchodziło, ale zaczęłam dodawać do sałatek i dań na zimno i w ten sposób przemycałam.

  Odpowiedz
 6. stokrotkapolna  10 marca 2017 04:48

  Olejek ten też w okresie zimy czasem zażywam. Dla skóry nie stosowalam. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Zawsze warto czytać , i dowiadywać się cennych wskazówek dotyczących naszego organizmu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany