Wielofunkcyjne puzzle piankowe dla twojego dziecka

Puzzle piankowe to już nie tylko kwadratowe „klocki”. Dzięki firmie Tessell, producentowi wielofunkcyjnych puzzli, Twoja pociecha będzie mogła bawić się nimi na wiele nowych sposobów.  Teraz to nie tylko piankowa mata ale także konik na biegunach/motor/samochodzik/kwiatowa łąka.

Puzzle dla dziecka

Puzzle te nadają się zarówno dla zupełnych maluchów, które dopiero raczkują lub zaczynają naukę chodzenia, oraz dla starszych dzieci, nawet do 7 roku życia.  Ich gruba piankowa konstrukcja sprawia, że są one wyjątkowo miękkie dzięki czemu twoja pociecha w bezpiecznych warunkach może rozpocząć naukę trudnej sztuki podnoszenia główki, siadania, turlania się, raczkowania a wreszcie chodzenia, a zbudowane z puzzli konik, samochód czy kwiatowa łąka dzięki temu, że są niezwykle lekkie i stabilne, pozwolą dziecku na bezpieczną zabawę.

Masa solna – 6 prostych i sprawdzonych przepisów oraz TOP 20 pomysłów na solne dekoracje i zabawy

Masa solna – 6 prostych i sprawdzonych przepisów oraz TOP 20 pomysłów na solne dekoracje i zabawy

Prosty przepis na masę solną to podstawa na udaną zabawę z dziećmi w domu, ale także na wykonanie oryginalnych solnych dekoracji. Ciasto solne cieszy dzieci niezależnie od czasów i aktualnego technologicznego postępu, Ta masa plastyczna wykonana z naturalnych składników jest także bezpieczną zabawą dla alergików. Dla dorosłych zaś bywa sposobem na stworzenie niepowtarzalnych solnych wyrobów. Ozdoby z masy solnej są doskonałą świąteczną dekoracją lub prezentem. Poniżej przedstawiamy 6 różnych przepisów na masę solną: podstawowy, a także przepis na masę utwardzoną, kolorową, z olejem lub mąką ziemniaczaną. Znajdziecie tutaj także pomysły na wykorzystanie ciasta solnego jako ozdoby, figurki oraz jako zabawa dla dzieci.

Zabawka ta pomoże także w rozwoju starszych dzieci. Jej kolory i możliwość składania puzzli w różne kształty rozwinie jego wyobraźnie oraz umiejętności przestrzenne.

Puzzle piankowe to taka zabawka, która:

– rozwija kreatywność

– pomaga dzieciom kształtować postrzeganie przestrzenne-

stwarza możliwość kreowania i kształtowania własnej wizji świata

-modeluje poczucie koloru

-ćwiczy koncentrację.

Warto też dodać, że bawią się nią równie dobrze i dzieci i ich rodzice.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (108 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. efffciaa  17 marca 2016 15:39

    Puzzle piankowe są bardzo fajne dla dziecka , i nie tylko zresztą 🙂 Nie tylko można z nich ciekawe budowle i wzory robić , ale także są bardzo bezpieczne dla dziecka i lekkie .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany