Wielki sukces młodej polskiej projektantki – Katarzyny Ditrich-Paturalskiej

Katarzyna Ditrich – Paturalska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi,  projektantka ubioru i akcesoriów, będąc jedyną polską finalistką w Światowym Konkursie Mody dla młodych projektantów MITTELMODA, organizowanym we Włoszech – w Grado/Wenecji zdobyła główną nagrodę firmy FURLA: „FOR THE MOST INNOVATIVE ACCESSORY COLLECTION IN CONCEPT, FUNCTIONALITY, AESTHETICS AND IN THE FABRIICS’ EXPERYMENTATION” (Dla najbardziej innowacyjnej kolekcji akcesoriów w jej funkcjonalności, estetyce i eksperymentowaniu z tkaniną).

Swiatowy Konkurs Mody MITTELMODA

Mittelmoda jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w swojej dziedzinie. Jego organizatorzy współpracują z 620 szkołami projektowania z 65 krajów świata. W tegorocznej, XX już edycji finałowej, Katarzyna Ditrich – Paturalska konkurowała jako jedyny reprezentant Polski z 23 studentami z 19 krajów świata.

Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie przez każdego jej uczestnika sześciu pełnych sylwetek ubioru oraz filmu biograficznego o autorze.

Kolekcja laureatki uznana została przez jury konkursu oraz włoskie media za niezwykle innowacyjną i oryginalną. Inspiracją do pracy dyplomowej Katarzyny Ditrich – Paturalskiej: TRANSFORMATION, powstałej pod kierunkiem prof. Irminy Aksamitowskiej, był film Ridley’a  Scotta pt. Alien.

Swiatowy Konkurs Mody MITTELMODA

Swiatowy Konkurs Mody MITTELMODA

Światowy Konkurs Mody MITTELMODA

Swiatowy Konkurs Mody MITTELMODA

Innowacyjność tej kolekcji polega na transformacji spodni w…  torby, worki i plecaki, dokonywanej za pomocą zamków błyskawicznych. Wszystko dzieje się na wybiegu na oczach widzów, którzy nagrodzili laureatkę gromkimi oklaskami. Wręczenie nagród finałowych odbyło się w Grado, w Parco della Rossa, w dniu 29. 06. 2012. 

Światowy Konkurs Mody MITTELMODA

Światowy Konkurs Mody MITTELMODA

Światowy Konkurs Mody MITTELMODA

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (245 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...