Wielkanocne wieńce – przegląd najciekawszych inspiracji. Zrób sama świąteczną dekorację!

Powoli, coraz większymi krokami zbliżamy się do świąt wielkanocnych. To jedno z radośniejszych wydarzeń w kalendarzu osób wierzących, ze względu na zmartwychwstanie Jezusa. Celebrują one zwycięstwo nad grzechem i śmiercią, w co wyśmienicie wpisują się towarzyszące obchodom okoliczności przyrody. Bowiem święta przypadają w pełen radości okres wiosenny. Właśnie wtedy do życia budzi się cała natura.

Nagie dotąd krzewy i drzewa pączkują, rośnie temperatura oraz przybywa słonecznych dni. Szary dotąd świat zyskuje więcej barw, oczy cieszy błękit nieba, soczysta zieleń młodej trawy czy optymistycznie nastrajająca żółć żonkili. Wszystko budzi się do życia, a i w nas rodzi się nadzieja i energia do działania. A że Wielkanoc coraz bliżej warto zainwestować trochę czasu i zapewnić odpowiednią oprawę, na przykład w postaci ozdób wielkanocnych. To mogą być okolicznościowe gadżety zakupione w sklepie, sezonowe kwiaty zdobiące nasze parapety czy też własnoręcznie zrobione stroiki. My proponujemy efektowne wielkanocne wieńce, które możesz zawiesić na drzwiach jako ozdobną formę powitania i oryginalny pomysł na uczczenie nadchodzącego święta. Spójrz na garść inspiracji, które poratują Cię, jeżeli chwilowo cierpisz na brak weny!

wielkanocne stroiki

Źródło: unsplash.com

Wielkanocne wieńce – przegląd najciekawszych inspiracji. Zrób sama świąteczną dekorację!

Z czego wykonać wieniec? Korzystać możesz zarówno z zasobów świata ożywionego, jak i nieożywionego. Stałym elementem tego typu dekoracji są jajka – jeden z wielu symboli świąt wielkanocnych. Jaja oczywiście nie muszą być prawdziwe, ale wykonane na przykład z włóczki czy z papieru. Religijna symbolika nie jest jednak obowiązkowa, inspiracje można czerpać ze świata przyrody, który dostarcza wielu wiosennych motywów. Gałązki, bazie, mech, kwiaty to „produkty”, które są na wyciągniecie ręki i często za darmo. Zebrane podczas rodzinnego spaceru i splecione w jedną kompozycję będą idealną pochwałą budzącego się do życia świata.

Zależnie od upodobań wiosenna plecionka może tworzyć wielobarwny, efektowny splot lub ascetyczny, monochromatyczny wieniec. Możesz go stylizować na rustykalną ozdobę, dekorację z humorystycznym akcentem (spodoba się zwłaszcza dzieciom) lub motyw wpisujący się ideę świąt zero waste. Idealnie, jeśli przy doborze akcesoriów i w całym procesie twórczym towarzyszyć Ci będzie rodzina. Deleguj zadania, niech jedna osoba tnie, druga klei – niech każdy zaangażuje się w budowanie świątecznego nastroju.

 

Oto najciekawsze pomysły na wielkanocny wieniec!

 

https://www.instagram.com/p/B9lbbmZncSs/

https://www.instagram.com/p/B9nq-agJKao/

https://www.instagram.com/p/B9n4pkfqwrP/

https://www.instagram.com/p/B9m7781obK9/

 

Wielkanocne wieńce – zobacz najciekawsze pomysły!

 

Dajcie znać, który z pomysłów przypadł Wam do gustu. Czy jesteście zwolenniczkami prostoty czy może przemawia do Was bogactwo kolorów i elementów? Koniecznie zostawcie komentarz!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (147 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. ankas4444  17 marca 2020 13:34

  Świetne inspiracje!:)

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  17 marca 2020 15:21

  Piękne i wyjątkowe prezentacje.

  Odpowiedz
 3. Weronika  22 marca 2020 18:47

  Pierwszy jest przepiękny! Może zrobię w tym roku wieniec, choć nigdy nie robiłam i za bardzo nie wiem, jak się za to zabrać. 🙂

  Odpowiedz
 4. Sylwia  23 marca 2020 20:47

  Piękne wieńce. Szkoda, że ja nie mam takiego talentu. Niektóre to naprawdę są super.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany