Wielkanocne, niebezpieczne porządki

Wielkanoc już lada dzień, a porządki same się nie zrobią! Całe szczęście, że sprzątanie to też świetne ćwiczenie, a rozpatrywanie go jako darmowego aerobiku na pewno pomoże Ci łatwiej znieść ten niekoniecznie przyjemny obowiązek.

Wielkanocne porządki, wielkanoc
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego ile kalorii spalają proste domowe czynności, jak mycie podłóg, odkurzanie a nawet robienie zakupów. Poniżej przedstawimy tabelę która pokaże ci, ile kalorii spalisz podczas każdej z tych prac.

Czynność Spalanie kalorii/godzina
Mycie podłogi 250
Mycie okien 240
Odkurzanie 150
Pranie ręczne 150
Robienie zakupów 300
Ścieranie kurzy 240
Sprzątanie łazienki 240
Trzepanie dywanów 26

Kopanie, grabienie

500

Oczywiście nie uważamy, że powinnaś sama wykonywać wszystkie obowiązki. Najlepiej zaplanować sobie pracę na kilka dni, oraz rozdzielić obowiązki pomiędzy domowników.  „Sprzątanie jest genialnym ćwiczeniem, które pobudza twój organizm i dodaje energii. taka domowa siłownia pobudza do pracy cały organizm, ale też znacząco wpływa na jego zmęczenie. Podczas wykonywania, wydawałoby się, prozaicznych i codziennych czynności często dochodzi do wypadków, takich jak uderzenia, obtłuczenia, upadki. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem pracy należy się przygotować ? założyć odpowiednią odzieżi obuwie, żeby jak najbardziej zminimalizować ryzyko doznania urazu. Szczególnie ostrożne powinny być osoby starsze, które w przeszłości doznały kontuzji ? złamań, stłuczeń, naciągnięć”? mówi Władysław Fedejko, ekspert marki HoMedics w Polsce.

Warto dać sobie chwile wytchnienia już po sprzątaniu. W końcu takie świąteczne sprzątanie może być prawdziwym sportem ekstremalnym, podczas którego spalimy nawet do 1000 kalorii! – „Kiedy mięśnie i stawy się buntują najlepszym sposobem na ich regenerację jest odpoczynek ? relaks i pielęgnacja w swoim własnym małym SPA”? radzi ekspert HoMedics w Polsce.

Więcej artykułów o tym jak przygotować się na nadchodzącą wielkanocWielkanoc ? Ozdoby od AlmiDecor WielkanocOceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (124 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Klaudia x33  22 sierpnia 2012 18:19

  no to chyba niedługo wezme sie za sprzątanie 😀

  Odpowiedz
 2. gusia.  11 stycznia 2014 16:19

  Robienie zakupów ma aż 300,to chyba daleko ten sklep musi być:-) Osiedlowy raczej nie.

  Odpowiedz
 3. Emotikonka  3 kwietnia 2015 14:09

  Spalanie kalorii można zwiększyć sprzątając w rytm ulubionej muzyki 🙂

  Odpowiedz
 4. Kika07645  4 kwietnia 2017 15:34

  Chcąc spalić tyle kalorii, np.robiąc zakupy, zbankrutowałabym 🙂 Trochę dziwne że aż tyle się spali kalorii, chyba rzeczywiście ten sklep musi być daleko albo ten sklep musi mieć dużą powierzchnię :)Wczoraj podczas mycia okien właśnie się zastanawiałam ile kalorii spalam i już wiem 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.