Wielkanocne figurki z masy solnej wzory – poszukaj top inspiracji z wyprzedzeniem!

Własnoręcznie wykonane figurki z masy solnej to nie tylko piękna i oryginalna dekoracja świątecznego stołu, ale i miły wielkanocny prezent dla najbliższych. Jeśli wykonamy je wspólnie z dziećmi, na pewno wywołamy uśmiech na twarzach ich dziadków i rozbudzimy w naszych pociechach artystycznego ducha. Zajrzyjcie do naszej galerii po inspirujące wzory i pomysły internautów z całego świata i zorganizujcie w domu kreatywny wieczór jeszcze zanim wpadniecie w wir wielkanocnych przygotowań!

Wielkanocne figurki z masy solnej wzory

Dekoracje z masy solnej to coś, na co może sobie pozwolić każda z nas. Ich wykonanie prawie nic nie kosztuje i nie jest specjalnie czasochłonne. Wystarczy odrobina dobrych chęci i wyobraźni. Jeśli wszystko to już macie, lecz nadal brakuje Wam pomysłów, poniżej znajdziecie gotowe figurki z masy solnej wzory. Przekonajcie się, jakie cuda można wydobyć z kawałka bezkształtnego ciasta i zwykłych szkolnych farbek!

 

Wielkanocne figurki z masy solnej wzory

Tengyart Unsplash.com

Wielkanocne figurki z masy solnej wzory – poszukaj top inspiracji z wyprzedzeniem!

 

Króliki, kury, pisanki – na bazie odcisków

Te figurki z masy solnej wzory to rozwiązanie, które przypadnie do gustu najmłodszym miłośnikom prac plastycznych. Wystarczy bowiem, że rodzice przygotują im ciastowe medaliony i pomogą odbić na nić rączkę albo stópkę. Reszta pozostanie zależna od indywidualnej wizji. Odciski można zamienić w kury z nastroszonymi piórkami, zające o długich uszach czy marchewki.

 

Z doklejonym zdjęciem

A jeśli ta dekoracja ma być prezentem dla dziadków bądź pradziadków, warto jeszcze dodać do niej zdjęcie dziecka. Przyklejcie je już po wypieczeniu ozdoby, na przykład przy użyciu kleju Magic. Obdarowani będą zachwyceni!

Pisanki z masy solnej do zawieszenia

Popularną i zarazem uroczą ozdobą wielkanocną polskich mieszkań są bukiety gałązek przybranych zawieszonymi na nich sztucznymi pisankami. Dlaczego by nie przygotować ich właśnie z mąki i soli? Można je pomalować w dowolne kolory i wzory albo odcisnąć na nich wzorki, na przykład z fakturowanej szklanki czy wazonika. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na udekorowanie owalnych zawieszek!

Inne wielkanocne zawieszki

Jeżeli jednak marzycie o stroiku „z prawdziwego zdarzenia”, wykonajcie zawieszki o różnych kształtach. Wesołe kurki, kolorowe zające, owieczki i kurczaczki będziecie wtedy mogły przeplatać z tradycyjnymi pisankami. Kształty z łatwością wytniecie z rozwałkowanej masy za pomocą noża!

 

Wianuszki wielkanocne

Świeżym i oryginalnym pomysłem, godnym odtworzenia, są wielkanocne wianuszki z masy solnej. Wystarczy fantazyjnie je uformować i pomalować farbkami, by stworzyć wspaniałą ozdobę do zawieszenia na drzwiach. Niech wita przyszłych gości naszego śniadania już od progu!

 

Masa solna figurki stojące

Nieco większym wyzwaniem w przypadku wyrobów z masy solnej są figurki stojące. Na pchlich targach, festiwalach i w sklepach z rękodziełem zawsze można się natknąć na solne aniołki i inne przyjemne dla oka prace. Ich odtworzenie i dopracowanie w takim stopniu, by były w stanie ustać w pionie i przetrwać na półce z pamiątkami dłuższy czas wymaga pewnych umiejętności. Należy potrafić wyważyć poszczególne elementy naszej figurki i wtopić je w korpus odpowiednio mocno (najlepiej wykorzystując własnoręcznie przygotowany stelaż z patyczków czy metalu), tak aby zajączkowi nie odpadły uszka, a kogutowi nie ułamał się dziób. Proponujemy Wam zatem kilka stosunkowo łatwych do wykonania kształtów!

 

Jak zrobić baranka z masy solnej?

Jedną z najchętniej wykonywanych figurek wielkanocnych jest bez wątpienia baranek, niekiedy zastępowany owieczką. By wyszedł ładny i się nie przewracał najlepiej zrobić go na wzór tego z plasteliny – łącząc ze sobą mniejsze i większe kule oraz dodając rodzaj stelażu (z patyczka, cienkiego gwoździka lub drutu). Na koniec wystarczy dokleić do grzbietu baranka paseczki masy zwinięte tak, by przypominały sierść. Nieco bardziej złożoną wersję znajdziecie na obrazku poniżej.

Czy w tym roku zamierzacie pobawić się w lepienie dekoracji z masy solnej? Jeżeli tak, koniecznie pochwalcie się nam później, jakie kształty udało się Wam stworzyć!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (269 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...