Wielkanocne dekoracje stołu – poradnik stylisty home&you

Jak w nawiązaniu do tradycji stworzyć wyjątkowe dekoracje będące piękną oprawą świąt radzi Hanna Maruta, stylistka home&you.

Wielkanocny stół to nie tylko bogactwo smaków – zarówno potrawy, jak i elementy nakrycia mają swoją symbolikę. Jak w nawiązaniu do tradycji stworzyć wyjątkowe dekoracje będące piękną oprawą świąt radzi Hanna Maruta, stylistka home&you.

Kolekcja wielkanocna home&you (2)

Stół w kolorach wiosny

Na wielkanocnym stole, zarówno w potrawach, jak i ozdobach, najczęściej dominuje kolor żółty, symbolizujący radość i życie oraz zielony, nawiązujący do budzącej się na wiosnę przyrody. – Idealnym tłem dla tych barw jest biel – zwłaszcza w postaci obrusu, talerzy czy naczyń. Kolorowym akcentem mogą być zielone podkładki, świeczniki, jak i wazon na kwiaty, a także żółte świeczki lub figurki dekoracyjne np. w kształcie pisanek. Do takiej kompozycji możemy dopasować też dodatki symbolizujące Wielkanoc – przyprawniki w kształcie króliczków, misę przypominającą otwartą skorupkę jajka czy paterę na pisanki z figurką  zająca – mówi Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you. – Oryginalnym pomysłem będzie również rzeżucha zasadzona w ozdobnym naczyniu. Całość stworzy subtelne, a zarazem pomysłowe nakrycie – dodaje stylistka home&you.

Aby podkreślić radosną atmosferę Wielkanocy, na stole mogą też zagościć wielobarwne i optymistyczne dekoracje. – Wybierając dodatki w ciepłych, pastelowych odcieniach możemy dowolnie łączyć różnorodne kolory. Różowy stroik, żółte świeczki w kształcie kurczaczków symbolizujących nowe życie czy zabawne figurki – np. uroczych zajączków, wprowadzą wesoły nastrój przy świątecznym stole – podpowiada stylistka.  

Kolekcja wielkanocna home&you (1)

W zgodzie z tradycją

Święta Wielkiej Nocy mają niezwykle bogatą symbolikę. Obok mazurków, babek i barszczu na stole nie może też zabraknąć pisanek, baranka, kurczaczków oraz królika. – Przygotowując świąteczne nakrycie warto pamiętać o tych najważniejszych symbolach, które możemy zaakcentować np. poprzez dekoracyjną figurkę baranka, kolorową świecę w kształcie pisanki czy obrus ozdobiony haftem przedstawiającym małe pisklęta. Idealnym tłem dla tradycyjnych potraw i świątecznych symboli będą naturalne barwy, czyli połączenie brązu, bieli, zieleni i żółci. Możemy również sięgnąć po dodatki z materiałów takich, jak: wiklina czy drewno – podpowiada Hanna Maruta.

Kolekcja wielkanocna home&you (3)

Uroczysta elegancja

W skomponowaniu wyjątkowej oprawy świątecznych chwil pomogą nam również dodatki i naczynia w klasycznym, eleganckim stylu. – Biała zastawa i śnieżnobiały obrus stworzą piękną kompozycję wraz z połyskującymi dodatkami w kolorze srebrnym – np. w formie serwetnika, świeczników czy patery na ciasto. Dla kontrastu możemy dopasować kilka fioletowych dodatków, zarówno w postaci stołowych akcesoriów, jak i bukietu irysów w stylowym wazonie. Tak przemyślane i estetyczne nakrycie podkreśli uroczysty nastrój świątecznych dni – radzi Hanna Maruta, stylistka marki home&you.

W najnowszej kolekcji home&you odnajdziemy wielkanocne dekoracje, elementy zastawy stołowej oraz świątecznego nakrycia stołu. Po garść inspiracji można sięgnąć na stronę: www.home-you.com

Kolekcja wielkanocna home&you (4)

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (133 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  18 kwietnia 2014 06:58

  W Home & You zawsze można znaleźć piękne i stylowe ozdoby domu.

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  18 kwietnia 2014 06:59

  W Home & You zawsze można znaleźć piękne i stylowe ozdoby do domu, Nie inaczej jest teraz przed świętami. Warto podpatrzeć.

  Odpowiedz
 3. magda6915  18 kwietnia 2014 11:04

  Super:) najbardziej zwróciłam uwagę na tego słodkiego zajączka na rowerze 😀

  Odpowiedz
  • bbo  18 kwietnia 2014 19:26

   Tak, jest wspaniały!

   Odpowiedz
 4. martucha180  18 kwietnia 2014 22:38

  Zgadzam się z przedmówczyniami! Mnie też zając chwycił za serducho 🙂

  Odpowiedz
 5. gosia56  23 marca 2015 15:55

  piękne to z niebieskim

  Odpowiedz
 6. luna341  27 lutego 2016 21:45

  Cudowne ozdoby 🙂 Gdy moje dzieci były małe często przed świętami robimy rożne ozdoby ozdoby ,Zajączka albo koszyczki w wielki Piątek malowaliśmy jajka które potem wkładaliśmy do zrobionych koszyczków

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany