Wielkanoc – podpowiadamy jak się ubrać

Wiosenne ocieplenie, Wielkanoc, spędzanie czasu z rodziną ? jest wiele motywacji do odświeżenia swojej garderoby i nowego spojrzenia na modę. Spokojne fasony, stonowane barwy i białe koszule ? to odwieczny, oficjalny dress-code.

Wielkanoc - podpowiadamy jak się ubrać

Jednak w tym sezonie potraktujmy go z przymrużeniem oka. Klasyczne fasony niech będą jedynie bazą pod szalone, fantazyjne stylizacje bogate w kolory i wzory rodem z wielkanocnych pisanek.

Wielkanoc to jedno z najważniejszych i najstarszych świąt w Polsce, które od zawsze jest okazją do spotkania się z rodziną i przyjaciółmi. Zgodnie z tradycją, jest to czas wyjątkowy, dlatego też wymaga on specjalnej oprawy. Wielkanoc od zawsze inspirowała modę ? w XIX wieku ten trend znalazł odzwierciedlenie w jajach Faberzé ? pięknych, misternie zdobionych i niezwykle kosztownych klejnotach wykonywanych na zamówienie rodziny carskiej Romanowów. Dzisiaj moda na ozdoby, wzory i kolory przejawia się w strojach w multikolorze i bajkowych grafikach na ubraniu. Dla tradycjonalistek ? dopasowana sukienka w stonowanych barwach, dla bardziej odważnych? kreacja o wzorze niczym zdjętym z wielkanocnej pisanki.

Kolorowy mix

Kolekcje na wiosnę i lato 2011 już od dawna wskazywały, na co powinnyśmy zwrócić uwagę ? projektanci obalają wszystkie modowe mity. Róż z czerwienią, pomarańcz z fuksją, czy zieleń i żółć ? nietypowe zestawienia kolorystyczne nie są już tematem tabu! Faktura, kolor i wzór elementy, które nadają ubraniom charakter. ? Projektanci tacy jak Setareh Mohtarez znajdują pomysły w minimalisty-cznych fasonach i odważnie łączą ze sobą neonowe barwy, chociażby nasyconą zieleń i neonowy błękit. Takie zestawienia mogą zainspirować także do komponowania codziennych zestawów, w których jeden odważna część garderoby będzie grała główną rolę ? mówi Dorota Sikorska, stylistka marki Every Nature.

Kolor w roli głównej

Prosta sukienka w pięknym, żywym kolorze to idealny wybór na rodzinny obiad. Bardzo dobrze prezentowałaby się także taka, w której główne skrzypce gra wzór ? na przykład kolorowe kwiaty lub nieregularne esy-floresy, zupełnie jak przekalkowane z wielkanocnej pisanki. ? Przy wyborze stylizacji zwracającej uwagę należy pamiętać o tym, aby zachować umiar i klasę. Kiedy kolor lub wzór tkaniny absorbują uwagę, warto postawić na delikatną, skromną biżuterię i subtelne dodatki ? dodaje stylistka.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (363 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...