Wiedźmin w Polsce? Ekipa Netflixa pojechała na Śląsk, a dokładniej do Zamku Ogrodzieniec

Kolejny polski akcent w wielkiej produkcji Netflixa. Klapsy serialu „Wiedźmin” padły również na tle naszych bajecznych krajobrazów. Filmowcy postanowili wykorzystać urok Zamku Ogrodzieniec na Śląsku. W jaki sposób?

Czekasz na polskie fajne filmy ? My także! Na ten serial czekają nie tylko najwięksi fani sagi Andrzeja Sapkowskiego. Według najnowszych informacji „Wiedźmin” na Netflixa może trafić jeszcze w tym roku. Zanim to jednak nastąpi, padnie jeszcze kilka klapsów i okazuje się, że w tym temacie – oprócz autora historii czy roli Macieja Musiała, pojawi się jeszcze jeden ważny polski wątek. Wszystko wskazuje na to, że Kaer Morhen – siedziba wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka zostanie osadzona w Zamku Ogrodzieniec na Śląsku. Pewnym jest, że ekipa Netflixa się tam pojawiła, ale jak śląski zabytek pokażą w serialu – tego jeszcze nie wiadomo. Jesteśmy jednak w pełni przekonani, że Wiedźmin w Polsce czuje się świetnie.

źródło: www.pixabay.com

Wiedźmin w Polsce? Ekipa Netflixa pojechała na Śląsk, a dokładniej do Zamku Ogrodzieniec

Węgry i La Palma w Hiszpanii – tam nakręcono większość scen serialu „The Witcher”, czyli genialnego „Wiedźmina” popełnionego przez Andrzeja Sapkowskiego. Ekipa Netflixa ostatnio zameldowała się w Polsce, o czym świadczą wpisy aktorów w portalach społecznościowych opatrzone choćby zdjęciami z Krakowa, a także na tle śląskiego zamku. Na Twitterze produkcji 5 maja natomiast pojawiły się bajeczne zdjęcia z XIV-wiecznej warowni w Ogrodzieńcu na Śląsku.

I choć brak szczegółów dotyczących dokładnego wykorzystania tych bajecznych krajobrazów, fani spekulują, że ma się tam znaleźć osadzony w skałach wiedźmiński zamek Kaer Morhen – siedziba szkoły cechu Wilka. W internecie pojawiło się kilka przecieków na ten temat, a my nie mamy nic przeciwko, aby były prawdą.

Wiadomo też, że w połowie kwietnia, na czas budowy scenografii, śląski zabytek był nieczynny dla zwiedzających. Podobnie jak wstęp na warownię, tak samo pobliskie parkingi były niedostępne.

 

Zamek Ogrodzieniec

To już bardziej ruiny niż zamek, które jednak mimo upływu wieków nadal prezentują się imponująco. Wystarczy wybrać się na jurę krakowsko-częstochowską. A dokładniej do wsi Podzamcze w powiecie zawierciańskim. Warownia usytuowana jest na szlaku „Orlich Gniazd”. W XIV i XV wieku obi9ekt postawił ród Włodków Sulimczyków.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (126 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. DorotkazkrainyOz  8 maja 2019 08:47

  Polecam wybrać się tam na wycieczkę

  Odpowiedz
  • ewalub  8 maja 2019 09:43

   Zgadzam się. Dodatkowo ostatnio pojawiło się tam sporo atrakcji dla dzieci 🙂

   Odpowiedz
 2. ewalub  8 maja 2019 09:39

  Moje rodzinne okolice 🙂

  Odpowiedz
 3. J  8 maja 2019 09:57

  fajne

  Odpowiedz
 4. malinowaja  8 maja 2019 10:05

  Ciekawe informacje 🙂 Fajnie,fajnie 🙂

  Odpowiedz
 5. Tara  9 maja 2019 08:26

  Uwielbiam zamczyska! Dobyłam ich już masę, ale tego jeszcze nie! 😀
  Piękny jest!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany