Wężownik – nowy znak zodiaku w horoskopie. Na jakie cechy wskazuje i które daty obejmuje?

Jeśli choć odrobinę interesujesz się astrologią i lubisz czytać horoskopy, na pewno wiesz, że od czasów starożytnych każdemu człowiekowi przypisuje się przynależność do jednego z 12 znaków zodiaku. Wiele osób utożsamia się z tymi symbolami, znajdując u siebie cechy uznane za typowe dla przedstawicieli danego znaku. Okazuje się jednak, że na skutek zmian w przestrzeni kosmicznej, powinniśmy obecnie zmodyfikować ustalony niegdyś schemat, dodając do niego trzynasty znak – Wężownik. Skąd wziął się ten pomysł, co to oznacza i jakie cechy charakteru są przypisywane temu astrologicznemu „patronowi”? Nasza wróżka Fortunata szczegółowo omawia te kwestie!

Znaki zodiaku zostały wyznaczone już w starożytności poprzez podział ekliptyki (widocznego z powierzchni Ziemi pasa sfery niebieskiej, po którym Słońce – pozornie – odbywa w ciągu roku pełny obieg) na 12 równych części i utożsamienie ich z gwiazdozbiorami, jakie znajdują się w tych obszarach. To właśnie po nich znaki otrzymały swoje nazwy i symboliczne upostaciowania. Teraz na skutek precesji osi ziemskiej punkt Barana uległ jednak przesunięciu względem pierwotnego aż o 30 stopni. W ten sposób wyznaczone granice poszerzyły się o 13 gwiazdozbiór – Wężownik, a co za tym idzie o kolejny znak. Poznajcie jego cechy i daty, które obejmuje!

Wężownik - nowy znak zodiaku w horoskopie. Na jakie cechy wskazuje i które daty obejmuje?

Wężownik – nowy znak zodiaku w horoskopie. Na jakie cechy wskazuje i które daty obejmuje?

Konstelacja Wężownika była znana już astrologom starożytnego Babilonu. Gwiazdozbiór ten można dostrzec pomiędzy układami Skorpiona i Strzelca. Aż do 2011 roku współcześni astrolodzy nie przywiązywali jednak zbyt dużej wagi do faktu, że wkroczył on pomiędzy wyznaczone niegdyś sfery, zaburzając funkcjonujący przez wieki schemat 12 znaków. Wtedy to głos zabrał astronom Parke Kunkle pracujący w obserwatorium astronomicznym w Minnesocie. Zauważył on, że znaki zodiaku nie odpowiadają już idealnie gwiazdozbiorom, dlatego horoskopy mają prawo częściowo się nie sprawdzać. Spostrzeżenie to stało się zarzewiem gorącej afery. Okazało się bowiem, że nie wystarczy wprowadzić nowy znak, ale trzeba też uwzględnić przesunięcia w datach wszystkich pozostałych. Mnóstwo czasopism publikujących horoskopy zdecydowało się to zrobić.

Tak rozpętała się wielka kłótnia pomiędzy zwolennikami nowej tezy a miłośnikami astrologii. Amerykańskie Stowarzyszenie Astrologów zostało zasypane górą maili pełnych żądań o zachowanie dawnych ram czasowych dla poszczególnych znaków zodiaku. Ich nadawcy argumentowali, że nie mogą z dnia na dzień zmienić swojego astrologicznego symbolu, skoro przez całe życie identyfikowali się z innym. Ostatecznie zdecydowano się więc zachować pierwotny schemat i odrzucić nowe znaki zodiaku. Mimo to warto zapoznać się ze znaczeniem dodatkowego astrologicznego symbolu. Może jego opis wyda się niektórym z Was bliższy Waszej osobowości?

Wężownik

Wężownik

Wężownik to znak, który można przypisać osobom urodzonym pomiędzy 29 listopada a 18 grudnia. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem to wrażliwcy o charakterze samotników. Mają głęboko zakorzeniony, wiecznie niezaspokojony głód wiedzy i potrzebę nowych doznań. Cechuje je wysoka inteligencja, pomysłowość i kreatywność, dzięki której często zostają artystami. Poza potencjałem twórczym przypisuje się im również zdolności przywódcze. Mogą sprawdzić się jako pracownicy stanowisk kierowniczych, tym bardziej, że są świetnie zorganizowani. W głębi duszy Wężownik jest jednak introwertykiem. Najbardziej lubi spędzać czas na samotnym kontemplowaniu, ćwiczeniach rozwijających go w obranym hobby czy studiowaniu.

Sam gwiazdozbiór Wężownika składa się z około 100 gwiazd. Odnosi się do mitologii greckiej i postaci Asklepiosa – syna Apolla. Posiadał on zdolność do wskrzeszania zmarłych i był uznawany za pierwszego lekarza na Ziemi. To właśnie dlatego symbol węża od wieków wiąże się z medycyną

 

Co o tym sądzicie? Czy są wśród Was osoby urodzone w znaku Wężownika? Czy rzeczywiście przypisałybyście sobie powyższy rys psychologiczny?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...