Wężownik – nowy znak zodiaku w horoskopie. Na jakie cechy wskazuje i które daty obejmuje?

Jeśli choć odrobinę interesujesz się astrologią i lubisz czytać horoskopy, na pewno wiesz, że od czasów starożytnych każdemu człowiekowi przypisuje się przynależność do jednego z 12 znaków zodiaku. Wiele osób utożsamia się z tymi symbolami, znajdując u siebie cechy uznane za typowe dla przedstawicieli danego znaku. Okazuje się jednak, że na skutek zmian w przestrzeni kosmicznej, powinniśmy obecnie zmodyfikować ustalony niegdyś schemat, dodając do niego trzynasty znak – Wężownik. Skąd wziął się ten pomysł, co to oznacza i jakie cechy charakteru są przypisywane temu astrologicznemu „patronowi”? Nasza wróżka Fortunata szczegółowo omawia te kwestie!

Znaki zodiaku zostały wyznaczone już w starożytności poprzez podział ekliptyki (widocznego z powierzchni Ziemi pasa sfery niebieskiej, po którym Słońce – pozornie – odbywa w ciągu roku pełny obieg) na 12 równych części i utożsamienie ich z gwiazdozbiorami, jakie znajdują się w tych obszarach. To właśnie po nich znaki otrzymały swoje nazwy i symboliczne upostaciowania. Teraz na skutek precesji osi ziemskiej punkt Barana uległ jednak przesunięciu względem pierwotnego aż o 30 stopni. W ten sposób wyznaczone granice poszerzyły się o 13 gwiazdozbiór – Wężownik, a co za tym idzie o kolejny znak. Poznajcie jego cechy i daty, które obejmuje!

Wężownik - nowy znak zodiaku w horoskopie. Na jakie cechy wskazuje i które daty obejmuje?

Wężownik – nowy znak zodiaku w horoskopie. Na jakie cechy wskazuje i które daty obejmuje?

Konstelacja Wężownika była znana już astrologom starożytnego Babilonu. Gwiazdozbiór ten można dostrzec pomiędzy układami Skorpiona i Strzelca. Aż do 2011 roku współcześni astrolodzy nie przywiązywali jednak zbyt dużej wagi do faktu, że wkroczył on pomiędzy wyznaczone niegdyś sfery, zaburzając funkcjonujący przez wieki schemat 12 znaków. Wtedy to głos zabrał astronom Parke Kunkle pracujący w obserwatorium astronomicznym w Minnesocie. Zauważył on, że znaki zodiaku nie odpowiadają już idealnie gwiazdozbiorom, dlatego horoskopy mają prawo częściowo się nie sprawdzać. Spostrzeżenie to stało się zarzewiem gorącej afery. Okazało się bowiem, że nie wystarczy wprowadzić nowy znak, ale trzeba też uwzględnić przesunięcia w datach wszystkich pozostałych. Mnóstwo czasopism publikujących horoskopy zdecydowało się to zrobić.

Tak rozpętała się wielka kłótnia pomiędzy zwolennikami nowej tezy a miłośnikami astrologii. Amerykańskie Stowarzyszenie Astrologów zostało zasypane górą maili pełnych żądań o zachowanie dawnych ram czasowych dla poszczególnych znaków zodiaku. Ich nadawcy argumentowali, że nie mogą z dnia na dzień zmienić swojego astrologicznego symbolu, skoro przez całe życie identyfikowali się z innym. Ostatecznie zdecydowano się więc zachować pierwotny schemat i odrzucić nowe znaki zodiaku. Mimo to warto zapoznać się ze znaczeniem dodatkowego astrologicznego symbolu. Może jego opis wyda się niektórym z Was bliższy Waszej osobowości?

Wężownik

Wężownik

Wężownik to znak, który można przypisać osobom urodzonym pomiędzy 29 listopada a 18 grudnia. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem to wrażliwcy o charakterze samotników. Mają głęboko zakorzeniony, wiecznie niezaspokojony głód wiedzy i potrzebę nowych doznań. Cechuje je wysoka inteligencja, pomysłowość i kreatywność, dzięki której często zostają artystami. Poza potencjałem twórczym przypisuje się im również zdolności przywódcze. Mogą sprawdzić się jako pracownicy stanowisk kierowniczych, tym bardziej, że są świetnie zorganizowani. W głębi duszy Wężownik jest jednak introwertykiem. Najbardziej lubi spędzać czas na samotnym kontemplowaniu, ćwiczeniach rozwijających go w obranym hobby czy studiowaniu.

Sam gwiazdozbiór Wężownika składa się z około 100 gwiazd. Odnosi się do mitologii greckiej i postaci Asklepiosa – syna Apolla. Posiadał on zdolność do wskrzeszania zmarłych i był uznawany za pierwszego lekarza na Ziemi. To właśnie dlatego symbol węża od wieków wiąże się z medycyną

 

Co o tym sądzicie? Czy są wśród Was osoby urodzone w znaku Wężownika? Czy rzeczywiście przypisałybyście sobie powyższy rys psychologiczny?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,25 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. justi912  15 czerwca 2019 12:31

  No ładnie.. Czyli już nie jestem Strzelcem, a Wężownikiem 😁

  Odpowiedz
  • Karol  5 maja 2021 08:58

   Obowiązuje to, gdy ktoś urodzi się po 2016, więc dalej jesteś strzelcem😉

   Odpowiedz
 2. Mały  6 października 2020 08:10

  Wszystko się zgadza

  Odpowiedz
  • Mały  6 października 2020 08:54

   Wszystko się zgadza tylko nigdzie niema horoskopu a patrz już parę lat.

   Odpowiedz
 3. Mały  6 października 2020 08:53

  Wszystko się zgadza tylko nigdzie niema horoskopu a patrz już parę lat.

  Odpowiedz
 4. kefaa7  2 listopada 2020 07:16

  (JP) kefaa7: Z tego co wiem Wężownik jest cały czas na trasie Słońca na niebie. Tylko nie odpowiada całemu miesiącowi (Miesiączce). I Go ignorowano. Nawet jeśli wykroji się go z dotychczasowego Skorpiona i Strzelca to nie ma powodu przesuwać terminów pozostałych Znaków. Wężownik też przesunął się o 30 stopni a nie wsunął bardziej między oba wymienione znaki. Wężownik to nie Horoskop-Znak Węża tylko Postać chwytająca Węża, który jest osobnym Znakiem Zodiaku. Pozdrawiam. (JP) kefaa7. 2020_11_02_07_13_ DanSelene-Devi_CG.

  Odpowiedz
 5. kefaa7  2 listopada 2020 07:20

  (JP) kefaa7: Z tego co wiem Wężownik jest cały czas na trasie Słońca na niebie. Tylko nie odpowiada całemu miesiącowi (Miesiączce). I Go ignorowano. Nawet jeśli wykroji się go z dotychczasowego Skorpiona i Strzelca to nie ma powodu przesuwać terminów pozostałych Znaków. Wężownik też przesunął się o 30 stopni a nie wsunął bardziej między oba wymienione znaki. Wężownik to nie Horoskop-Znak Węża tylko Postać chwytająca Węża, który jest osobnym Znakiem Zodiaku. Pozdrawiam. (JP) kefaa7. 2020_11_02_07_13_ DanSelene-Devi_CG.
  POST SCRIPTVM: Przepraszam Wąż jest osobnym Gwiazdozbiorem. (JP) kefaa7. (07:19).

  Odpowiedz
 6. bogda  23 listopada 2020 18:22

  Tak wszystko się zgadza.Jestem Wężownikiem,a Strzelec sie nie do końca zgdzał

  Odpowiedz
 7. kefaa7  11 grudnia 2020 12:07

  kefaa7. Tak się zastanawiam. NASA chce przesunąć Terminy Horoskopów i pewnie dostosować je do Znaków Zodiaku. Ale z czesem te ustawienia staną się nieaktualne. Podobnie jest z rokiem przestępnnym, latami przestępnymi. Czy ciągle aktualizować Termiy Horoskopów? Czy przyjąć stałe terminy ale takie jak w Erze Barana (analogicznie do Ery Wodnika i do dnia w roku, w znaku Barana, kiedy jest najkrótszy okres między Fazami Księżyca (Selene-Lvnae-Księżniczki-Królewny-Miesiączki) lub między wschodem i zachodem Księżyca lub coś takiego. To pewnie dawny początek Roku inny niż 1 Stycznia. Czy ustalono, kiedy aktualne były Terminy Horoskopów używane do czasu najnowszych zmian zaproponowanych, czy już może wprowadzonych przez NASA? Piotr Jaworski_kefaa7 (JP). 2020_12_11_12_03_ Fr_ee_day_CG. Fortunata, 2 sierpnia 2020
  Wężownik – nowy znak zodiaku w horoskopie. Na jakie cechy wskazuje i które daty obejmuje?

  Odpowiedz
 8. kefaa7  11 grudnia 2020 12:21

  kefaa7: bogda wszystkiego najlepszego z okazji jubileuszu urodzin. Powodzenia. No i Zdrowia. Piotr Jaworski_kefaa7 (JP) 2020_12_11_12_20_ Fr_ee_day_CG.

  Odpowiedz
 9. kefaa7  21 czerwca 2021 17:44

  I.1.Pan Jezus zapowiada, że nastanie Nowa Ziemia i Nowe Niebo, i że będzie dodatkowy 4. wymiar Głebokość.
  2.Ja mówię, że tak jak Moja Mama kreśliła Projekty (Dwuwymiarowe, na Ekranie Komputera Osobistego ) a po tem powstawał według tego Projektu Dwuwymiarowego Trójwymiarowy Budynek. Tak pewnie ten Czterowymiarowy Świat/Wszechświat powstanie na podstawie naszego Trójwymiarowego. Nie chcę, żeby mój Trójwymiarowy Świat/Wszechświat był niszczony tylko dla tego, że powstanie jakiś inny Czterowymiarowy. Jestem lokalnym Patriotą tego, Trójwymiarowego Świata/Wszechświata a tamten niech sobie powstanie, niech nawet się przenikają, tylko niech Tamci, nam nie dokuczają, na przykład znikanie i odnajdywanie się zagubionych przedmiotów.
  3.Na Mauzoleum/Grobowcu Króla Dariusza napisano: „Przede wszystkim, nie niszczyć”. Jeśli Budynek został wybud[o]wany to niszczyć Projekt? Wręcz odwrotnie, tym bardziej trzeba go zachować i dbać o niego.

  Odpowiedz
 10. kefaa7  21 czerwca 2021 17:45

  4.Są dwie wersje Czasów Ostatcznych/Czasów Eschatologicznych:
  A.O tym, że Niebiańskie Jeruzalem zstąpi na Ziemię i Baranek będzie panował przez 1000 lat a po tem przekaże Władzę Bogu /Bogu Ojcu.
  B.Pan Jezus (może Chrystus-Logos) ponownie przyjdzie, zdaje się zstąpi z Nieba, tak jak wcześniej wstąpił, Porwie Wybrańców (144 Tysiące) i pozostawi Resztę Ludzkości i Świat Samych Sobie.
  5.Jeśli by nastąpił Warjant A. no to „na Władzę, nie poradzę”. Ale jeśli by nastąpił Warjant B. to co by to szkodziło, żeby Panie chodziły Nago, ewentualnie w lekkim Obuwiu i Biżuterji a Panowie przynajmniej w Przepaskach Biodrowych. Żeby w Konkursach Piękności Kandydatki, czy to Miss i czy Mrs przyjmowały także Pozę Prakriti, czyli taką, kiedy najlepiej, najdokładniej widać Ich Wdzięki. {A nie przypadkiem Panowie do czego teraz się dąży}.

  Odpowiedz
 11. kefaa7  21 czerwca 2021 17:46

  I żeby Optimvm Klimatyczne (najlepszy możliwy Klimat) było na całej Planecie. Jak chciał, i mam nadzieję dalej chce Pan Redaktor Tomasz Sianecki czyli 20 Stopni _Celcjusza_ w Nocy i 25 Stopni _Celcjusza_ w Dzień. Pan Redaktor Sianecki wolał, żeby Deszcz Padał w Nocy, jak w Szwajcarii. Ja wolałbym, żeby Deszcz padał raczej w Dzień, bo w Nocy można by spać na Trawie lub Mchu i do Wieczora po Deszcz[u] by Przeschło a po drugie, w Nocy, kiedy nie Pada Deszcz lepiej jest widać, oglądać Niebo, Gwiazdy, Księżyc (Selene). O skutk[a]ch Optimvm Klimatycznego już u Państwa pisałem ale powtórzę: Było by pod dostatkiem Jedzenia i Picia, bo Drzewa i Inne Rośliny miałyby najlepsze warunki, podobnie jak Zwierzęta. W wyniku tego Poziom Morza obniżył by się. Powiększyła by się Powierzchnia Lądów, Rośliny ale i inne Organizmy zprawiłyby, że było by więcej Rzek, Jezior, Bagien, Lasów, żyznych Stepów a mniej w Morzu, Oceanie, i nikomu nie trzeba byłoby żałować Wody. Przed tem dobrze byłoby rozbudować Infrastukturę, żeby w czasie Prac, nie trzeba było przesadzać Roślin, Drzew, zmieniać siedlisk Zwierząt, może Grzybów. Pewnie wtedy byłyby Drzewa nawet na najwyższych Górach, w Himalajach, Andach i gdzie indziej. y

  Odpowiedz
 12. kefaa7  21 czerwca 2021 17:48

  6.Jak ktoś jest masochistą i lubi Wojny Światowe to jego sprawa, ale ja wolę się najeść, napić, wyspać.
  Jak już zaspokoję podstawowe Potrzeby najwyżej znaleźć sobie jakieś zajęcie.
  II.Pielęgnacja to Kąpiele/Podlewanie, Masaże a nie obcinanie czyli niszczenie Owłosienia lub Konarów i Gałęzi.
  III.Niszczenie Drzew, innych Roślin, to nie jest Oczyszczanie. Żywe Istoty nie są brudem, skażeniem. Jeśli są jakieś szkodliwe Organizmy to powinny się przekwalifikować albo przemieścić tam, gdzie są bardziej potrzebne. Glony, Bakterie, Drożdże nie powinny ginąć, tylko po wytworzeniu odpowiednich Substancji powinny być przemieszczone lub same się przemieścić do nowych Zadań.
  IIII(lV). Pan Jan Pietrzak, kiedy za PRL dowiedział się, że zchwytano trzech Przedstawicieli Mafii Włoskiej powiedział: „Chłopaki na praktykę przyjechały”. Wtedy w Polsce Mafii nie był[o] ale Pan Jan miał na myśli PZPR lub cały Front Jedności Narodu. Niestety okazał się Dobrym Prorokiem, przynajmniej w tym znaczeniu, że Przewidział, że w Polsce nastąpi Efekt Roksany, i Na Prawdę pojawi się Mafia. Bo wolałbym, żeby się w tej sprawie pomylił, żeby był/okazał się Złym Prorokiem. Albo, żeby przez ten żart, dowcip ostrzegł przed tym co może się zdarzyć i zapobiegł w ten sposób temu, że Mafia w Polsce powstała. Wtedy byłby Najlepszym Prorokiem. x Zeby

  Odpowiedz
 13. kefaa7  21 czerwca 2021 17:50

  Miłość – perfidna forma Zagłady. Święty Paweł: 1.Dzieweczek swojich nie tykajcie, nawet jeśli się z Nimi ożenicie, to Ich nie tykajcie. 2.Ileż to razy ginąłem na Arenach. (JP) kefaa7: O małżeństwie, Parafraza: “Jak chcę zdobyć Etykietkę od Piwa, to muszę kupować Cały Browar?”. „Da zdrave Slavia”, „PSL is the Best”, „A _Polska_ winna trwać wiecznie”. Severus Snape: „Zawsze” – Lilly (Lily) Evans Potter: „Nigdy”. Piotr Jaworski_kefaa7 (JP), Podczaszy, Skryba, {początek aborcji 4 czerwca 1969 – teraz rocznica przypada o jeden [dzień] wc[z]eśniej}, „żydówka”, [mediota(?)], ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin. Krewny Ubermana (YY)(?). Homo grodecensis – „Człowiek grójecki”, a nie „homo nie wiadomo”.2021_06_21_15_49_ DanSelene-Devi_CG. (15:55). (16:10). (17:49).

  Odpowiedz
 14. kefaa7  21 czerwca 2021 17:56

  Ciąg Dalszy 1
  1.„Ważne są Skojarzenia i Sm[y]bole („Key are Symbols”)”. 2.-3.„Wszystko się ze wszystkim łączy – cokolwiek nas otacza, nie jest tym na co wygląda”. 4.„Prawda Was wyzwoli”. 5.(JP) kefaa7: Jest dokładnie odwrotnie ( nawet nie „na skos”) niż się oficjalnie podaje. (I niż się uczy Dzieci).
  „Da zdrave Slavia”, „PSL is the Best”, „A _Polska_ winna trwać wiecznie”.
  Severus Snape: „Zawsze” – Lilly (Lily) Evans Potter: „Nigdy”. Piotr Jaworski_kefaa7 (JP), Podczaszy, Skryba, {początek aborcji 4 czerwca 1969 – teraz rocznica przypada o jeden [dzień] wc[z]eśniej}, „żydówka”, [mediota(?)], ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin. Krewny Ubermana (YY)(?). Homo grodecensis – „Człowiek grójecki”, a nie „homo nie wiadomo”. Co do „ex-Terminator i tak dalej” . To nie są wymysły. „Crazy is my Life”, „Sterowany jestem…”
  2021_06_20_10_04_ Dominika_CG.

  Odpowiedz
 15. kefaa7  21 czerwca 2021 17:57

  POST SCRIPTVM: 1.Wagina w Sercu i Matka Boska z Tęczą powinny być widoczne ale nie powinny być um[i]eszczane na ub[i]kacjach, {na Toi Toiach}, na śmietnikach i w innych niegodnych miejscach.
  2.Stowarzyszenie Watchdog, teraz To się nazywa Sieć Obywatelska Watchdog Polska (pierwotnie Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich),powinno przestać pozywać Dzieła Ojca Rydzyka przed sąd. „Lepszy Rydz, niż Nic”(oby wydobrzał).
  POST POST SCRIPTVM: Pan B{e}njamin Netanjahu, również Bibi Netanjahu – izraelski polityk, to jest ktoś. Wycofać się z tak daleko posuniętych Działań, kiedy grozi mu to co grozi. Podobno w okolicach Strefy Gazy Strona Izraelska z nowu ostrzelała Hamas. Oby to się nie potwierdziło.

  Odpowiedz
 16. kefaa7  21 czerwca 2021 18:06

  OK is OK. Ozdoba Kobieca jest OK. PPS: Piżmo produkują Samice. Pozdrowienia dla Pani Ewy i dla Pana Janusza. „Oby Wasze Brody rosły długie”- Pozdrowienie Krasnoludów. „Są dobrzy Czarni i są źli Czarni”- Kolega w roku 2010, mimo, że Utwór: „Black is Black” powstał wcześniej. Jak Black od Wonderfool Life, Wykonawca Utworu: „Wonderfool Life”. „Black is Black”, „Black Velvet”, „ Lady in Black”. Nubiru-Nübiru-Nibiru, Chemitrails-Chemtrails. Hebrydy-Hébrydy-Hybrydy? Harmon-Hermon-Hormon. Hammer-Homer-Humor. Veeleda-Vëleda-Vileda. Prodest-Protest. Mosing-[Mössing]-Messing-Messenger. _amant-Amantadyna-Amandyna. Marlin-Merlin-Morliny. Bhraonáin-Brehon-Pharao-Per-aa – Faraon. CSSR-CSsR. Pijar – PR – PR (I, II, III, IV). Haram – Harem – Herem/Cherem. Szanowny Pan Giza (powód do dumy) – Szanow[n]a Pani Maria Sakkari. Oby Pani Iga Świątek dalej wygrywała. Mimo tego co się stało.

  Odpowiedz
 17. kefaa7  21 czerwca 2021 18:07

  Pan Jerzy Broszkiewicz „Mister Di”. Di_eu-Di_Eu-Di_EU, Di_abeł. k
  JCM Manko Kapak –JCM Paczakuti [(?)Superata]. „Dieu est Passionat”. „Diabeł” est Amateaur. Myśl: „Diabeł” (czyli jeden z Szatanów, jeden z Dżinnów, będący Zwierzchnikiem Diabłów) w porównaniu do Duchownych, Przedstawicieli Religii, to Amator. Nawet w trzech (3) znaczeniach. Na krótko przed usłyszeniem wypowiedzi JŚ Ojca Świętego Franciszka, kiedy mówił o sporcie. 1.Gra zespołowa. 2.Amatorski charakter sportu. Non Lex sed Ivstitia Super Omnia. Chwała tym Szwedkom, które opalały się w Hiszpanii. Oby te dwie Szkotki, które strasznie straciły „Życie”w Maroku, Zmartwychwstały ku Zbawieniu. 1.Collevalenza [Lech]. 2. „Mała Blondyneczka”? Podobno jest pogrzebana, a nie pochowana, w Dobrzewie. Zawiniła Ciążą. Przecież wiadomo, że Rodzenie Dzieci jest przeklęte, podobnie jak Praca i tak zwane „Życie”. Co, nie? 3.Jak morduje to kocha. Co, nie?

  Odpowiedz
 18. kefaa7  21 czerwca 2021 18:08

  [„Nie cała Prawda, to cały Fałsz”/”Nie cała Prawda, to cała Nieprawda” – Pan John Burroughs kolega Pana Jima Pennistona. Wypowiedź w odcinku Cyklu pod tytułem: „Starożytni Kosmici”.] To w ramkach, kwadratowych nawiasach było kasowane. Baby are only Baby not guys – Baby są tylko Baby, nie faceci. Zagłada, zagłada, śmierć i zagłada… . Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o zagładę. Zdaje się, że to z nowu ten etap, kiedy nikt nie martwi się, że przybędzie męczenników. Czy obdarty ze skóry przez Apolla został Mars_jasz, czy Mars (przez Quetzalcoatla). I_NSZ All-Lach Bi_é_s mi_l_Lach. Polska po wietnamsku/annamsku to Baalan. Baal-N (N – Północ, tak jak E-Wschód, W-Zachód, S-Południe.). Apollo miał mówić Grekom, że udaje się do Hiperborei, na tereny z kąd wieje do Grecji Wiatr Północny (Boreasz)[.] „Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!”. „ A nawet jeszcze lepsiej, jeszcze dobrzej (dobrziej)” – SAM. Jestem przeciwnikiem „krzyża chrystusowego” – Pana Jezusa raczej nie. „Kto nie jest przeciw nam, jest z nami” a nie „Kto nie jest z nami, jest przeciw nam”.

  Odpowiedz
 19. kefaa7  21 czerwca 2021 18:11

  „Da zdrave Slavia”, „PSL is the Best”, „A _Polska_ winna trwać wiecznie”.
  Severus Snape: „Zawsze” – Lilly (Lily) Evans Potter: „Nigdy”. Piotr Jaworski_kefaa7 (JP), Podczaszy, Skryba, {początek aborcji 4 czerwca 1969 – teraz rocznica przypada o jeden [dzień] wc[z]eśniej}, „żydówka”, [mediota(?)], ex-Terminator de Archajos Logos, Helota, może Sklawin. Krewny Ubermana (YY)(?). Homo grodecensis – „Człowiek grójecki”, a nie „homo nie wiadomo”. 2021_06_21_18_10_ DanSelene-Devi_CG.

  Odpowiedz
 20. Emes_  10 sierpnia 2021 16:08

  Czekaj jak jest 12 znaków zodiaku i każdy ma swój żywioł to jaki żywioł ma wężownik?…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany