Weźcie kredyt dla młodych małżeństw i urządźcie swoje pierwsze mieszkanie

Ślub i wesele to wydarzenia szczególnie znaczące w życiu każdej młodej osoby. Ten wielki dzień z reguły pociąga za sobą masę kolejnych zdarzeń, zmian i wymaga podejmowania różnych decyzji. Wśród takich dylematów młodych małżeństw często znajduje się kupno i urządzenie swojego pierwszego wspólnego mieszkania.

dom dla młodych

fot. mat. prasowe

Zakup czy wynajęcie swojego pierwszego wspólnego mieszkania wymaga od każdej młodej pary zgodności. Wybrać bowiem należy lokalizację, metraż, rozkład pokojów. Wybór mieszkań dostępnych na rynku jest ogromny. Znalezienie tego jednego idealnego nie jest więc tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Kiedy jednak już je wybierzecie, odbierzecie klucze, rozpocznie się dla Was czas pełen ekscytacji, ale i wyzwań. Trzymajcie się jednak kilku najważniejszych żelaznych zasad, a wszystko pójdzie gładko i szybko.

Przeanalizujcie swoje plany i budżet

Wasze pierwsze mieszkanie powinno być nie tylko urządzone estetycznie, ale też funkcjonalnie. Na początek powinniście przedyskutować to, jak będzie wyglądało Wasze życie w ciągu najbliższych kilku lat. Jedną z ważniejszych kwestii, jaką tu poruszycie, powinno być pojawienie się na świecie Waszego pierwszego dziecka. Jeśli planujecie potomstwo w najbliższym czasie, powinniście też zorganizować dodatkową przestrzeń. Niekoniecznie musicie od razu urządzać pokoik dla malucha, lecz warto rozejrzeć się za mieszkaniem większym o jeden dodatkowy pokój. Dopóki pociecha nie pojawi się na świecie, pomieszczenie to może służyć Wam jako pokój gościnny, garderoba czy „domowy magazynek”. Ważną kwestią w urządzaniu mieszkania jest również wysokość Waszego budżetu. Jeśli obawiacie się, że nie wystarczy Wam pieniędzy na urządzenie wszystkiego, pomyślcie o zaciągnięciu kredytu. Więcej o kredytach dla młodych małżeństw: https://www.kredyty-gotowkowe.com/kredyty-dla-mlodych-malzenstw.html. Takie dodatkowe pieniądze sprawdzą się idealnie na nabycie mebli, odświeżenie ścian i zakup innych niezbędnych remontowych materiałów.

Dobierzcie kolor ścian, mebli i dodatków

Nieważne, czy posiadacie odłożoną sumę na remont mieszkania, czy zdecydujecie się na kredyt dla młodych małżeństw. Ważne, byście porozumieli się w kwestii wystroju Waszego wspólnego mieszkania. Ustalając aranżację do każdego z pomieszczeń, warto jest zapoznać się z katalogami, zdjęciami, by móc się zainspirować konkretnym stylem. Pamiętajcie, że małe metraże urządza się zupełnie inaczej niż duże powierzchnie. Do skromnych pomieszczeń idealna okaże się stylizacja skandynawska. W wielopokojowym mieszkaniu lepszy może okazać się styl wiktoriański. Nie musicie także kupować nowych mebli. Zastanówcie się, czy w Waszej rodzinie nie ma mebli, które są w niej od pokoleń. Warto je poddać renowacji i zachować, ponieważ nadadzą Waszemu wnętrzu charakter i duszę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (53 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. AnnStyl  2 lutego 2017 23:18

    Cenne wskazówki. Kupno i wystrój mieszkania to duża inwestycja na lata i nie taka łatwa dla młodych ludzi. Niestety kredyt to też poważny orzech do zgryzienia. Trzeba bardzo dokładnie przeanalizować swoją wydolność finansową na spłacanie tego kredytu.

    Odpowiedz
  2. blogujemytestujemy  3 lutego 2017 11:41

    Niestety w dzisiejszych czasach,kiedy nie ma zagwarantowanej pewnej pracy,a umowy są krótkie i zazwyczaj na czas określony o kredycie mieszkaniowy można jedynie pomarzyć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.