Weronika Lipka wiosna lato 2016 – kolekcja „Posh”

Tym razem chcemy Wam przedstawić nową, minimalistyczną kolekcję polskiej projektantki. Weronika Lipka wiosna lato 2016 w kolekcji „Posh” to kolekcja o prostych formach, pełna elegancji i umiaru. Zapraszamy do obszernej galerii ze zdjęciami z kolekcji! 

Zobacz także: Nowa kolekcja polskiej marki By Insomnia wiosna lato 2016

weronila lipka wiosna lato 2016

Kolekcja „Posh” charakteryzuje się  zmysłowym i eterycznym minimalizem. Powstała z zamiłowania do prostoty, umiaru, elegancji. Kolekcja Weroniki Lipka wiosna lato 2016 charakteryzuje się dobrze znanym marce szacunkiem do wysokiej jakości tkanin.  Projektantka podejmuje się wyzwaniu stworzenia czegoś świeżego dla kobiet, które nie odnajdują się w natłoku zdobień i ornamentów.  Miłośniczki prostych form z pewnością znajdą coś dla siebie.

Polecamy również:Friday – nowa linia marki FEMESTAGE Eva Minge na wiosnę 2016

Minimalizm kolekcji idzie jednak w parze z romantyzmem. Główną zamiarem projektantki było stworzenie kolekcji, dzięki której kobiety będą czuły się komfortowo w każdej sytuacji. Dlatego nowa linia powstała z połączenia trzech inspiracji. Pierwszym jest  cygańska bohema – bardzo kobiece kreacje, wykonane z pięknych, a jednocześnie nietypowych tkanin. Druga inspiracją była brytyjska sielanka – delikatne, dziewczęce i naturalne stroje podkreślające sylwetkę. W parze kroczy trzecia inspiracja, czyli nonszalancki modernizm – ponadczasowe ubrania oparte na przestrzennych formach i asymetrii. 

Zobacz też: Shoppingowy przegląd: Najmodniejsze płaszcze i kurtki wiosna 2016

Zawsze z zaciekawieniem przyglądamy się polskim projektantom i polskiemu rynkowi modowemu. Mamy nadzieję, że Weronika Lipka zagości w nim na długo! A Wam, jak się podoba kolekcja Weronika Lipka wiosna lato 2016?

Zapraszamy do galerii: Weronika Lipka wiosna lato 2016 – kolekcja „Posh”

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 3,76 z 5)
zapisuję głos...