Wejdź w Nowy Rok z energią

Święta, święta i po świętach. Niekoniecznie! To popularne powiedzenie nie tyczy się naszego organizmu. Zwykle podczas grudniowych przyjęć pozwalamy sobie na drobne ustępstwa, zajadając się smakołykami i kalorycznymi potrawami. Natomiast tuż po świątecznym biesiadowaniu czujemy się ociężali, ospali, pozbawieni energii. Jak powrócić do formy?

Wejdź w Nowy Rok z energią

Jedną ze sprawdzonych metod na poprawę samopoczucia jest oczyszczenie organizmu. Co ważne, taka kuracja nie tylko pomoże poprawić nastrój, ale także korzystnie wpłynie na stan zdrowia. To niezastąpiony sposób na wkroczenie w Nowy Rok z nową dawką energii i wigoru!

 

Dlaczego należy oczyszczać organizm?

Nasz organizm – tak samo jak nasz dom – powinien być regularnie czyszczony. Szkodliwe substancje pochodzące z żywności, wody, powietrza odkładają się nie tylko – jak się ogólnie przyjęło – w wątrobie, ale i jelitach, stawach, płucach, a nawet włosach i skórze. Nieusuwane, mogą prowadzić do bardzo poważnych schorzeń, a nawet uszkodzenia narządów. Na szczęście organizm potrafi sprawnie usuwać toksyny, wystarczy tylko, że mu w tym pomożemy.

 

Od czego zacząć kurację?

Przede wszystkim należy gruntownie zaplanować dietę. Ponieważ w czasie świąt zwykle jada się ciężkostrawne potrawy warto wprowadzić do jadłospisu lekkostrawne produkty, takie jak warzywa, owoce, produkty razowe oraz pełnoziarniste pieczywo. W pokarmach tych znajduje się wiele witamin i substancji odżywczych przyspieszających metabolizm oraz spalanie tłuszczu. Dodatkowo warto postawić na aktywność fizyczną. Wielogodzinne przesiadywanie przy świątecznym stole rozleniwia niejeden organizm.

Pozbywanie się toksyn z organizmu musi być bardzo dobrze zaplanowanym procesem, dlatego najlepiej wcześniej dobrać odpowiednie dla siebie środki wspomagające. Na rynku jest wiele produktów, które dzięki bogactwu witamin i składników mineralnych zwiększają skuteczność kuracji oczyszczającej. J

Oczyszczony organizm zrewanżuje się nie tylko piękniejszą cerą i lepszą sprawnością fizyczną – zapewni nam też więcej energii na późniejsze lata, co będzie najcenniejszym prezentem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (261 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...