Wegańskie buty uszyte z… ananasa! Ekologiczna moda według polskiej marki

Alternatyw dla skóry jest coraz więcej. Nic dziwnego, poszukiwane są przyjazne dla środowiska, a przy okazji wegańskie materiały, czyli takie, które nie oznaczają śmierci i cierpienia żadnego zwierzęcia. Jedną z firm, która szyje w tym właśnie duchu jest nasza rodzima streetwearowa marka: Bohema Clothing, która stoi za produkcją butów z… liści ananasa, czyli z tzw. Piñatexu.

Ekologiczne trendy mają się coraz lepiej. Co więcej, powiększa się grono osób, które pragną żyć w zgodzie z wegańską filozofią. A ta, jak wiadomo, ma swoje przełożenie właściwie na każdą dziedzinę codzienności. Poza dietą roślinną, weganie chcą też nosić ubrania, przy których produkcji nie ucierpiało żadne zwierze. Odpadają więc skórzane kurtki, paski i oczywiście buty. Żyjemy jednak w czasach, kiedy te materiały łatwo można zastąpić i to bez przykrych konsekwencji dla jakiegokolwiek gatunku. Moda wegańska jest więc przyjazna środowisku i niezaprzeczalnie piękna oraz inspirująca, a na pewno w żadnym stopniu nie gorsza od tej znanej do tej pory. Czego dowodem jest choćby Wegański Tydzień Mody w Los Angeles który właśnie dobiega końca . Nie wiadomo czy zaprezentowane zostaną na nim wegańskie buty uszyte z ananasa. Tak czy inaczej, my dziś przedstawiamy je wam. Co więcej, to produkt rodzimej marki!

Wegańskie buty uszyte z… ananasa! Ekologiczna moda według polskiej marki

Buty z liści ananasa produkuje polska marka Bohema Clothing. Ten nowatorski materiał ma już nawet swoją nazwę: Piñatex. Korzystano już z niego na świecie już wcześniej, a w Polsce ma właśnie swoją premierę. Co więcej, rodzimi producenci ananasowe buty szyją ręcznie. Wszystko w zgodzie z naturą!- Piñatex, czyli wegańską skórę z ananasa, stworzyła hiszpańska projektantka Carmen Hijosa. Do wytworzenia jednego metra kwadratowego Pinatexu, potrzeba około 480 liści ananasa – jeden ananas ma około 30-40 takich liści – czytamy w artykule opublikowanym przez Noizz. I tak wszystko zostaje w pełni wykorzystane. Doskonale wiemy do czego posłużą owoce, a liście do tej pory nie miały zastosowania. Teraz już powstaje z nich materiał, a wszystko z jednego zbioru. To oznacza więc, że nie potrzebujemy dodatkowych środków na osobną uprawę liści. Bohema Clothing robi z nich nie tylko botki, a nawet szpilki. Odwiedźcie ich stronę i sprawcie sobie ananasowe buty!

 

Zobacz buty wykonane z ananasa:

https://www.instagram.com/p/Bqe1QT1DZT_/

https://www.instagram.com/p/Bs3OnGvDLQb/

https://www.instagram.com/p/BqwnlVpD3s2/

https://www.instagram.com/p/BrCpKuAj6U9/

https://www.instagram.com/p/Bsv3kGSjiJS/

https://www.instagram.com/p/BqNOnQIDzp0/

https://www.instagram.com/p/BsqTsZkDeUD/

źródło: NOIZZ

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (158 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Jaworka  5 lutego 2019 10:41

  Jeśli są wygodne i trwałe nie mam nic przeciwko temu

  Odpowiedz
 2. Magdalena  5 lutego 2019 14:26

  Jak dla mnie rewelacja 🙂

  Odpowiedz
 3. macierzanka  5 lutego 2019 19:35

  Jestem za takimi rozwiązaniami.

  Odpowiedz
 4. Lena  1 marca 2019 18:15

  No fajnie tylko dlaczego te buty takie drogie? W sklepie Casu kupuję praktycznie takie same za połowę ceny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany