Pierwszy w historii Wegański Tydzień Mody odbędzie się na początku lutego. Cały świat czeka na ekologiczne kolekcje

Wegańska moda wychodzi na ulice. Wydarzenie stworzone z myślą o miłośnikach najnowszych trendów, żyjących jednocześnie w zgodzie z ideologią wegan odbędzie się już w lutym. Vegan Fashion Week, pierwszy w historii opanuje Los Angeles.

Pierwszy Fashion Week odbył się w 1943 roku w Nowym Jorku. Odniósł wielki sukces, przyciągając tłumy. Powoli zaczął przenosić się również na ulice innych miast, nierzadko oddalając się od amerykańskiej granicy. W efekcie dziś na Tydzień Mody możemy wybrać się aż do 36 krajów na całym świecie. A teraz wydarzenie znów ewoluowało, bo w tym roku po raz pierwszy będziemy mogli uczestniczyć w odsłonie stworzonej z myślą o weganach. W lutym w Los Angeles rusza Wegański Fashion Week. Modelki będą nosiły wyłącznie ekologiczne marki i wyroby. Nie zabraknie też wydarzeń związanych z promowaniem wegańskiego stylu życia.

Pierwszy w historii Wegański Tydzień Mody odbędzie się na początku lutego. Cały świat czeka na ekologiczne kolekcje

Wegański Tydzień Mody zaplanowano na początek lutego, a odbędzie się dokładnie w dniach 1-4.02.2019. Tak wielkie przedsięwzięcie oznacza tyle, że zwolenników weganizmu wciąż przybywa, a związane z nim poglądy przenikają do praktycznie wszystkich dziedzin życia. Od jakiegoś czasu coraz więcej marek odzieżowych oraz niezrzeszeni projektanci sięgają po wegańskie rozwiązania właśnie. Teraz czas by zaprezentowali je szerszej publiczności, na prestiżowym wybiegu. Tym bardziej, że coraz więcej osób właśnie takie ubrania chce nosić. Takie, przy których powstaniu nie ucierpiało żadne zwierzę.

https://www.instagram.com/p/BsXKTdkgW0x/

Wybiegi dla wegańskich kolekcji staną w Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles. Pomysłodawczynią Wegańskiego Fashion Week jest znana obrończyni praw zwierząt, a przy okazji stylistka – Emmanuelle Rienda. „Cruelty-free is the new luxury” czyli w wolnym tłumaczeniu: „Wolność od okropieństw jest nowym luksusem” – tak brzmi jej motto, które przyświeca nadchodzącym pokazom.

https://www.instagram.com/p/BsUSwfIAYMd/

https://www.instagram.com/p/BsPaIFgAFOW/

Kolekcje przygotowane przez projektantów są w 100-procentach ekologiczne. Przy ich powstaniu nie ucierpiało żadne zwierzę, ani nie zostało wykorzystane w żaden inny sposób. Oprócz podziwiania mody, w czasie Vegan Fashion Week będzie można wziąć udział w wykładach dotyczących weganizmu i szeroko pojętej tematyki eko, poznać innych wegan, a także uczestniczyć w licznych wydarzeniach skupionych wokół tej filozofii życia właśnie.

https://www.instagram.com/p/BslDnNpAMd_/

https://www.instagram.com/p/BscdapVh8Pm/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Jaworka  17 stycznia 2019 12:34

    Misie spodobała ostatnia wega stylizacja opaska z marchewek robi wrażenie mogła bym sobie między czasie chrupnąć od czasu do czasu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany