Długi weekend – kilka pomysłów, co robić nad wodą?

Poszukiwanie sposobów na spędzanie wolnego czasu to często powód, dla którego potrafimy choćby na chwilę odłożyć na bok obowiązki służbowe. W naszych wyborach często kierujemy się chęcią zdobycia nowego doświadczenia lub przeżycia przygody. W te upalne dni kierunkiem, który wydaje się najrozsądniejszym jest… woda. Jak aktywnie i ciekawie spędzić weekendowy wypad za miasto?

Flyboard

Przy większych akwenach w całej Polsce powstają luksusowe hotele, przyjazne pensjonaty, piękne mariny i czyste strzeżone plaże, a wraz z nimi rozszerza się oferta atrakcji, których można zakosztować nad wodą. Oto kilka z nich

JetSki dla fanów adrenaliny

Jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń to strzałem w dziesiątkę może okazać się jazda skuterem wodnym. Te maszyny robią sporo hałasu, osiągają znaczne prędkości, a jazda po falach zapewnia przynajmniej tygodniową dawkę zapotrzebowania na adrenalinę. Dodatkowo w przypadku skuterów JetSki utrudnieniem jest to, że osoba prowadząca skuter pozostaje w pozycji stojącej. Pomimo tego, że ciężej na nim utrzymać równowagę, to ewolucje, jakie skuter może wykonać, robią wrażenie. Nie można oczywiście zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest, aby mieć na głowie kask. Dodatkowo, co już jest standardem w czasie aktywności na wodzie, należy mieć kamizelkę asekuracyjną.

Jeśli zaczynamy przygodę z jakimś sportem warto rozważyć wzięcie paru lekcji z osobą, która ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Jeśli dodatkowo jest to zawodnik, który startuje w zawodach rangi mistrzowskiej możemy mieć pewność, że podpowie nam coś więcej niż tylko podstawowe zasady użytkowania skutera – mówi Ernestas Vasiliauskas, prezes firmy Super Prezenty.

Bądź jak Ironman – loty na fly-boardzie

Kolejnym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu są loty na fly-boardzie. Jest to zmodyfikowana wersja wakeboardu, tzn. deski z wiązaniami do pływania na wodzie.  Zapewne wszyscy znający bohaterów komiksów takich jak: Superman, Batman, Spiderman czy Ironman zainteresują się tą dziedziną. W przypadku fly-boardu mają oni okazję wcielić się w wodną wersję jednego ze swoich ulubieńców. Jak to możliwe? Woda pod ciśnieniem skierowana pionowo w dół może wynieść człowieka w górę na wysokość nawet do 10 metrów. Osoba latająca na fly-boardzie może wykonywać przeróżne ewolucje w powietrzu i na wodzie.

Ta forma rozrywki jest bardzo bezpieczna, gdyż cały czas nad bezpieczeństwem osoby latającej na fly-boardzie czuwa doświadczony instruktor, który w razie potrzeby odłączy dopływ wody i zapewni bezpieczny powrót na ląd. To nowość na polskim rynku, która na zachodzie cieszy się dużą popularnością.  – dodaje Ernestas Vasiliauskas.

Kolorowe koszule, muzyka czyli… niezapomniane beach party

Dla osób, które chciałyby przeżyć przygodę mającą nieco więcej wspólnego z siłami natury, ale również są głodni wrażeń, wyzwaniem może być pływanie na windsurfingu. To sport, który szczególnie młodszemu pokoleniu może się dobrze kojarzyć – bo windsurfing to nie tylko pływanie, ale także styl życia. Chodzi mianowicie o sławne beach party! Świetna muzyka i zabawa do białego rana na plaży, to nieodłączne elementu wakacyjnego luzu!

W celu znalezienia sprawdzonych ośrodków i instruktorów świadczących usługi aktywnego wypoczynku nad wodą warto odwiedzić stronę Super Prezentów. Firma ma w swojej ofercie propozycje aktywnego spędzania czasu nad wodą w takich miejscach jak: Półwysep Helski, Zalew Zegrzyński, Mazury, Poznań, Katowice (Jezioro Pławniowice), Radom (Zalew Domaniowski), Rzeka Dunajec, okolice Szczawnicy (kajakarstwo górskie).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...