Wednesday Addams u Prady. Projektanci wkraczają mrocznie w sezon jesień zima 2019/2020

Jej wzrok od zawsze mroził krew w żyłach. Mowa o Wednesday z „Rodziny Adamsów”. Jej postać postanowili przypomnieć projektanci Prady w swojej nowej kolekcji. Jak wam się podoba?

Gładka fryzura z ciasno zaplecionymi kruczoczarnymi warkoczykami. A do tego dłuższa czarna sukienka, koronki i koniecznie wystający spod całości kołnierzyk oraz malujący się na twarzy wieczny smutek. Mowa oczywiście o jednej z członkiń filmowej „Rodziny Adamsów”, mrocznej córce Wednesday. Od lat jej gotycki styl naśladują fashionistki, a przede wszystkim miłośniczki ciężkich muzycznych klimatów oraz szeroko pojętego grunge. Teraz jak żywą widzimy Wednesday Addams u Prady. Jak z jej stylem poradzili sobie najwięksi projektanci? Same zobaczcie!

Wednesday Addams u Prady. Projektanci wkraczają mrocznie w sezon jesień zima 2019/2020

Choć jeszcze nie nadeszła wiosna, projektanci już podsuwają propozycje na jesień  i zimę. Prada pokazała właśnie kolekcję inspirowaną wizerunkiem Wednesday Addams z „Rodziny Adamsów”. Już same wnętrza, w których odbył się pokaz mroził krew w żyłach. Przydymione światła i industrialne otoczenie wprowadziło w klimat mroku, a zaraz potem obraz ten dopełniły modelki. Panie, a wśród nich m.in. Cara Delevingne kroczyły po wybiegu z przerażającymi wyrazami twarzy, a ich looki były żywym odbiciem córki państwa Adamsów, którą to rodzinę wszyscy doskonale znamy z ekranów. Klony Wednesday wyposażone w dłuższe włosy, mają podobni do niej uplecione warkocze. Wszystkie za to są ubrane w jej stylu. Na niektórych sukienkach dodatkowo pojawiają się wizerunki innych przerażających bohaterów, a wśród nich m.in. Frankensteina. Dominuje czerń, a gdzieniegdzie pojawiają się koronki. Poza nimi widzimy również pasiaste czarno-biało i czarno-czerwone wzory, znane z klimatu grungowego. Jeśli chodzi o buty, pradowe Wednesday mają na nogach gotyckie platformy, z mnóstwem zapięć i metalu, ciężkie oraz masywne. Inne natomiast noszą przeciągnięte neonowym kolorem trampko-trapery. Na całościach nie zabrakło też motywów kwiatowych, zarówno na ubraniach, jak i na dodatkach. Oprócz kwiatów, torebki ozdobiono efektownym futerkiem.

 

Zobacz zdjęcia z pokazu inspirowanego dziewczynką z Adamsów

 

Wednesday Addams była już inspiracją…

Valentino 2013

 

Ulyana Sergeenko 2013

Ralph Lauren 2014

 

Saint Laurent 2014

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (165 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...