WEAVE na jesień-zima 2017/2018 – kolekcja „Le Jardin mystique”

Zapraszamy do obejrzenia zachwycającej sesji wizerunkowej „LeJardin mystique”  marki WEAVE na nadchodzący sezon  jesień-zima 2017/2018. Warto zwrócić uwagę na ubrania sygnowane tą marką. Dlaczego? WEAVE bowiem to polski kolektyw z misją reformacji mody i przywrócenia jej miejsca, które zajmowała kiedyś. Jako koncept, WEAVE wyrasta z idei dzielenia się umiejętnościami krawcowych, projektantek i hafciarek skupionych wokół rzemiosła. Kolekcje WEAVE są szyte w Polsce, w godnych warunkach pracy i z poszanowaniem dla środowiska.

Inspirujące życie artystki, Camille Claudel, to kanwa na której WEAVE snuje swoją opowieść. Malarskie kadry w
pracowni rzeźbiarskiej, autorstwa Zuzy Krajewskiej, pełne statycznej powagi i zmysłowej namiętności oddają ducha
epoki w której żyła rzeźbiarka.

WEAVE na jesień-zima 2017/2018 – opis kolekcji

Sesja umiejscowiona jest w pracowni rzeźbiarskiej, co symboliczne nawiązuje do muzy kolekcji, Camille Claudel, francuskiej rzeźbiarki z przełomu XIX i XX wieku. Młoda artystka, związana uczuciowo z Augustem Rodin. Camille Claudel to muza zmysłowa, niemalże demoniczna.

Jak widać po raz kolejny kolektyw WEAVE porusza w swojej  kolekcji tematy związane ze sztuką i tym samym przypomina o kontekście w jakim jest osadzona moda, a raczej powinna. „LeJardin mystique” to zbiór obiektów sztuki użytkowej, namacalnych dowodów na to, że można osiągnąć artyzm w pozornie zwykłym hafcie czy konstrukcji ubrań.

Jesienno-zimowa kolekcja operuje kolorami i fakturami. Stare złoto, róż indyjski i amarant, niebieskawe szarości, grafit i połyskliwa czerń to kolory przewodnie, idealnie przywodzące na myśl obraz ogrodu u schyłku jego przejścia w zimowy letarg.

Wielowymiarowości sylwetkom dodają tkaniny, czyli aksamity, welur jedwabny i żakardy we kwiatowe wzory. Kilka modeli w kolekcji zostało ozdobione haftem, przedstawiającym złotą ćmę. Przeskalowany wzór ozdabia karczki płaszczy lub występuje jako drobny emblemat na złocistym bomberze. W kolekcji pojawiają się także znane już z poprzednich kolekcji fasony spodni palazzo, cygaretki z wysokim stanem, bombery, falbaniaste sukienki i spódnice, topy, marynarki z mocno zaznaczonymi ramionami i po raz pierwszy dziane swetry.

Kolekcję marki WEAVE na sezon jesień-zima 2017/2018 można zamawiać na stronie www.madebyweave.com oraz w butiku na ulicy Śniadeckich 17 w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia tej pięknej sesji zdjęciowej na następnych stronach

WEAVE, sezon jesień-zima 2017/2018
Kolekcja „Le Jardin mystique”
Zdjęcia: Zuza Krajewska / LAF Artist Management
Stylizacje: Karolina Gruszecka
Modelka: Valeriya Karaman / L-Models Management
Makijaż i włosy: Aneta Kostrzewa
Produkcja: Jagoda Komenda
Asystent fotografa: Aleksander Balcerek
Retusz: Przemysław Piętak

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...