WEAVE “Belle de Jour” – Nowa kolekcja na sezon wiosna-lato 2017

Kobieta pełna sprzeczności. Raz melancholijna, raz drapieżna, innym razem niemalże neurotyczna. Zmienna piękność dnia, ale i piękność nocy. Kobieta WEAVE to koktajl inspirowany życiem wyjątkowych kobiet – Fridy Kahlo, Catherine Deneuve i Marleny Dietrich.

WEAVE “Belle de Jour” – kolekcja osadzona w historii kina i sztuki

Po co sięgać do tak odległych czasom współczesnym wzorcom przy tworzeniu kolekcji? Czy nie lepiej kierować się sztywnym zasadom dyktowanym przez sezony w modzie i światowe wybiegi? Zapewne taka droga byłaby łatwiejsza, ale WEAVE wybiera po prostu kobietę i jej naturę. Postawiona na piedestale z jej wszystkimi zaletami i słabościami, wyjątkowa i charakterystyczna. Nigdy sztampowa.

Kolektyw projektancki WEAVE nie bez kozery osadza swoją kolekcję w historii związanej ze sztuką, filmem i życiem tych trzech wielkich artystek. Frida Kahlo, z jej charakterystycznym wizerunkiem, zamiłowaniem do eklektyzmu w sztuce, którą tworzyła i z kolorową fantazją w kreowaniu swojego wizerunku. Marlena Dietrich, Błękitny Anioł czarnego ekranu, admiratorka szerokich spodni palazzo i niezapomniany, mroczny głos. Wreszcie, Catherine Deneuve, sensualna, momentami eteryczna, obiekt westchnień i niezapomniana w roli Severine w filmie Louisa Bunuela, “Piękność dnia”.

 

Konstrukcja kolekcji podporządkowuje się poszczególnym porom dnia i nocy, choć nie dyktuje kobiecie, co i gdzie nosić. Wiosenno-letnie WEAVE rozbudowuje się od oszczędnych form do bogatych, dramatycznych konstrukcji i bogatych tkanin.

Sukienki koronkowe, buduarowe i nie tylko

Buduarowe sukienki z jedwabiu, czy w wersji rozbielonego różu czy też smoliście czarne można nosić solo lub też zestawiać je z bardziej zabudowanymi modelami. Jeśli w kolekcji pojawiają się plisy to nie w postaci klasycznych solejek, tylko pod postacią wytwornych garniturów w bieli i czerwieni. Zabudowane sukienki z koronek okazują się być prowokująco uwodzicielskie z ich graficznymi przezroczystościami.

Koronki w kolekcji to nie tylko te linearne czarne ażury. To zaczerpnięte wprost z dzikiego ogrodu róże, zwielokrotnione w przeskalowanym, dwuwarstwowym bomberze, zadziornie przycięte w wysoko taliowanych dzwonach, delikatnie orientalne w sukience z kimonowo krojoną górą i wreszcie intensywnie kwiatowe w wieczorowej, długiej sukni.

 

 

Jedwabie, żakardy, frędzle, koraliki…

Kolejny, wyrazisty element kolekcji to aplikowane na kamizelkę, kopertową spódnicę czy sukienkę kolorowe frędzle, ręcznie prute z kwiecistej tkaniny. W kolekcji pojawiają się także delikatne koraliki, które gustownie inkrustują górę męskiej w kroju kamizeli. Tkaniny w kolekcji “Belle de Jour” to przede wszystkim jedwabie pod postacią lekkiego muślinu i strukturalnego żakardu, cienka wełna, duże spektrum koronek, welur pod postacią drobnych kropek na jedwabnej bazie czy też delikatna bawełna.

Kolekcja na sezon wiosenno-letni 2017 jest dostępna w butiku WEAVE na ul. Śniadeckich 17, a także na stronie internetowej www.madebyweave.com

Zapraszamy do obejrzenia tej ciekawej kolekcji na następnych stronach

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (188 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  20 marca 2017 12:38

  Kilka propozycji spodobało mi się.

  Odpowiedz
 2. macierzanka  20 marca 2017 19:13

  Podobają mi się dwie sukienki.

  Odpowiedz
 3. dziewczyna  21 marca 2017 15:19

  Nie za bardzo dla mnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany