Wczasy w Spa. Dlaczego warto je spędzić na Mazurach?

Wczasy w Spa są skutecznym lekarstwem na stres i zmęczenie spowodowane nadmiarem codziennych obowiązków. Gdzie się udać na taki urlop, aby maksymalnie się zrelaksować i wykorzystać oferowane przez niego możliwości? Doskonałym ku temu miejscem jest luksusowy hotel Spa na Mazurach położony w otoczeniu dziewiczej natury.

fot. mat. nadesłane

Mazury stanowią synonim spokoju, piękna przyrody i subtelnego luksusu dla wymagających. Dzięki temu jak nigdzie indziej można się tam wyciszyć, odprężyć i choć na moment zapomnieć o codziennej rutynie. To właśnie sprawia, że Kraina Tysiąca Jezior od lat podbija serca turystów, co potwierdzają statystyki, według których region należy do najchętniej wybieranych kierunków urlopowych w Polsce. Sprawdź, dlaczego warto tu przyjechać na relaksujące wczasy w Spa.

 

Odprężysz się w sercu dziewiczej natury

Trudno wyobrazić sobie głęboki relaks w spa w hotelu, za oknami którego rozciąga się krajobraz betonowej dżungli, a spokój zakłóca szum samochodów. Odprężenie podczas zabiegów jest wtedy tylko powierzchowne i tymczasowe. Dla pogłębienia ich działania, ukojenia nerwów i odzyskania sił witalnych niezbędne są natura, otaczający ją spokój i płynąca z niej pozytywna energia. Bliskim sąsiedztwem przyrody w najpiękniejszym wydaniu mogą się poszczycić luksusowe hotele na Mazurach. Relaks w otoczeniu naturalnej scenerii z pewnością przyniesie zachwyt nad jej malowniczością, a może nawet wywoła zaskoczenie. Okazuje się bowiem, że poza dobrze znanymi terenami leśnymi i wieloma jeziorami Kraina Tysiąca Jezior kryje w sobie także rzadko odkrywaną przez turystów górską scenerię. By się o tym przekonać, wystarczy wejść na szczyt Góry Dylewskiej – najwyższego wzniesienia w północno-wschodniej Polsce, a stamtąd wyruszyć na przykład ścieżką przyrodniczą w kierunku Jeziora Francuskiego.

 

Na Mazurach spędzisz wakacje offline

Bliskość natury stanowi także skuteczne remedium na przesyt różnego rodzaju bodźcami, jakimi każdego dnia atakuje nas rzeczywistość: ulicznym hałasem, informacyjnym szumem i zmieniającymi się obrazami na migającym ekranie komputera, telefonu, telewizora. Mazury są idealnym miejscem na ucieczkę przed nimi, bo tam obok popularnych i zatłoczonych miast: Mikołajek, Giżycka czy Mrągowa wciąż bronią się przed masową turystyką malownicze zakątki, do jakich należą choćby zielone okolice Ostródy. W takich miejscach, gdzie natura i nowoczesne osiągnięcia w dziedzinie Wellness i Spa, łączą siły, aby przynieść odprężenie, z przyjemnością można odpocząć od zgiełku dużych miast i z większą łatwością odciąć się od błyszczącego ekranu smartfona.

 

Dr Irena Eris – Hotel Spa na Mazurach. Tam doświadczysz relaksu

W warunkach, gdzie bodźce są ograniczone do minimum, porządkują się myśli, umysł wycisza i ciało odpręża. Nie chce się planować, analizować, a tylko cieszyć z bycia tu i teraz. Głęboki relaks w Spa, jakie oferują luksusowe hotele na Mazurach, niezaprzeczalnie temu sprzyja. Jednym z takich obiektów jest hotel Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Tam w harmonii z siłami natury można odzyskać spokój i zregenerować ciało, a to wszystko dzięki innowacyjnym zabiegom opartym na nowoczesnych technologiach (Hi-tech i medycyny estetycznej), luksusowej strefie z basenem, sauną i jacuzzi oraz bliskości Wzgórz Dylewskich.

fot. mat. nadesłane

Wczasy, które w ciągu dnia upływają na aktywnym odkrywaniu mazurskiej natury, a wieczorem sprowadzają się do spokojnego relaksu w hotelu Spa na Mazurach, są najlepszym sposobem na odprężenie. Przekonaj się o tym na własnej skórze!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,12 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  23 listopada 2019 07:51

  bo na Mazurach jest pięknie i spokojnie 🙂

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  23 listopada 2019 08:16

  Marzę o takich wczasach i zrobiłam błąd, bo w tym roku wydałam pieniądze na zatłoczone Zakopane.

  Odpowiedz
 3. Lipiec  23 maja 2022 09:20

  Mazury to przepiękne miejsce. Często tam bywam. Zdarza mi się spotykać też tam gwiazdy wielkiego formatu jak np. Beate Kozidrak.

  Odpowiedz
 4. Monika  10 czerwca 2022 14:47

  Ehhh kiedys może dam radę wyjechac w takie magiczne miejsce. Byłoby rewelacyjnie.

  Odpowiedz
 5. Hidari11  13 czerwca 2022 06:01

  Wypoczynek w takich miejscach ewidentnie ładuje baterie, napawa pozytywnymi myślami i optymizmem. Szkoda tylko, że pobyt w hotelach SPA jest taki drogi i sporadycznie można sobie na to pozwolić.

  Odpowiedz
 6. Magdalena  27 czerwca 2022 15:54

  Fajnie, nie ma tam dzikich tłumów.

  Odpowiedz
 7. ewalub  30 czerwca 2022 22:49

  Pojechałabym

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany