Wcierka z octu jabłkowego remedium na zniszczone i przetłuszczające się włosy
Masz zniszczone, łamiące się włosy? A może przerzedziła Ci się czupryna lub borykasz się z tłustą skórą głowy? Jeśli szukasz remedium na którąkolwiek z dolegliwości rozwiązania nie musisz szukać w drogerii czy aptece. Odpowiedzią na Twoje bolączki może stać się najzwyklejszy ocet jabłkowy – tani i łatwo dostępny – często już na wyposażeniu nie jednej domowej spiżarni.
Popularny produkt spożywczy stosowany często w kuchni przydatny bywa w codziennej pielęgnacji włosów. Mowa o occie jabłkowym, który wykazuje wiele zdrowotnych właściwości. Działa, między innymi, przeciwbakteryjnie, wspomaga proces odchudzania, a także obniża poziom cukru we krwi. Oprócz tego korzystnie wpływa na kondycję skóry i włosów. Idealnym sposobem na przetłuszczające się włosy lub na stymulację ich wzrostu jest samodzielnie przygotowana wcierka z octu jabłkowego.

Źródło: www.pixabay.com
Wcierka z octu jabłkowego remedium na zniszczone i przetłuszczające się włosy
Właściwości octu jabłkowego
Ocet jabłkowy to naturalny produkt, który ma szerokie zastosowanie w leczeniu i profilaktyce wielu chorób. Jego właściwości z powodzeniem można wykorzystać również w celach pielęgnacji ciała oraz włosów. Ocet jabłkowy bogaty jest w:
- związki polifenolowe
- kwas chlorogenowy
- pektyny
- kwas kawowy
- aminokwasy
- kwas kumarowy
Dzięki zawartości kwasu octowego ten naturalny produkt działa antybakteryjnie i antyseptycznie. Płukanie i mycie warzyw oraz owoców w 4-procentowym roztworze kwasu octowego chroni przez zakażeniami drobnoustrojami chorobotwórczymi, które mogą na nich bytować.
Ponadto podawanie octu jabłkowego obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, a do tego zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę. Oprócz tego polecany jest w diecie osób ze stanem przedcukrzycowym, cukrzycą i insulinoopornością. Osoby, które walczą z nadwagą mogą wykorzystać ocet jabłkowy jako element kuracji odchudzającej, która obejmuje stosowną dietę oraz aktywność fizyczną.
Zastosowanie octu jabłkowego
Znane w medycynie ludowej od wieków właściwości octu jabłkowego pozwalają na jego zastosowanie w wielu przypadkach. Najczęściej wykorzystuje się go przy wyeliminowaniu problemów trawiennych. Wspomaga również leczenie infekcji gardła i ucha oraz grzybicy paznokci. Niezawodny w eliminacji trądziku i innych niedoskonałości skóry, zapobiega także procesom jej starzenia. Pomocny w eliminacji wesz oraz brodawek, ogranicza poziom cholesterolu i trójglicerydów w organizmie. Co ważne, reguluje poziom glukozy we krwi.
Octu jabłkowego nie powinno się wypijać w większych ilościach, najlepiej rozrzedzić go wodą i wypijać na czczo bądź do posiłku 1-2 razy dziennie. Osoby, które przyjmują leki na obniżenie poziomu glukozy we krwi powinny podejść z rozwagą do spożywania octu jabłkowego.
Jak stosowanie octu jabłkowego działa na włosy
Jest to roztwór, który można wykorzystać w pielęgnacji włosów. Jeśli masz problem z nadmiernie wypadającymi włosami zastosowanie octu wpłynie stymulująco na ich porost. Jeśli są suche i łamliwe to odżywi i poprawi ich kondycję. Poradzi się sobie też z takimi dolegliwościami jak łupież czy przetłuszczające się włosy. Prawidłowe, miejscowe stosowanie tego roztworu nie powoduje żadnych reakcji niepożądanych.
Wcierka z octu jabłkowego – jak ją wykonać?
Składniki:
- 2 łyżki octu jabłkowego
- szklanka wody mineralnej
- pojemnik z rozpylaczem
Sposób wykonania:
Połącz ocet jabłkowy z wodą. Wypełnij pojemnik przygotowanym roztworem. Umyj włosy szamponem i wypłucz. Następnie rozpyl mieszankę na włosy i skórę głowy po czym zacznij delikatnie masować skórę głowy – tak aby wcierka wniknęła w strukturę włosów. Po kilku minutach masażu spłucz włosy pod bieżącą wodą.
Zalety stosowania wcierki z octu jabłkowego
Regularne stosowanie wcierki zamyka łuski włosów, dzięki czemu odzyskują utracony blask. Tego typu pielęgnacja przywraca równowagę pH skóry głowy, a także ją odżywia. Zapewnia stymulację porostu włosów przy jednoczesnym ograniczeniu ich wypadania. Dzięki aplikowaniu wcierki z octu wzmocnimy nasze cebulki włosów.
Należy pamiętać o odpowiednich proporcjach, gdyż ich nie zachowanie grozi przesuszeniem naszej fryzury.
Ja czasami robię ocet jabłkowy,ale nie wiedziałam,że można go stosować na włosy.
trzeba będzie wypróbować
Moja swędząca skóra głowy i bardzo szybko przetłuszczające się włosy doprowadza mnie do szału. Próbowałam różnych rzeczy ale nic nie pomagało na dłuższą metę i dlatego postanowiłam spróbować octu jabłkowego. Po pierwszym użyciu czułam jakby ulgę, ale na ostateczną opinię jest jeszcze za wcześnie. Dziękuję za bardzo prosty i domowy sposób, mam nadzieję, że uspokoi mój skalp.
Swojego czasu też używałam octu jabłkowego i dość często do niego wracam. Jedyny jego minus to zapach i żadne olejki zapachowe go nie zabijają 😀
To świetny sposób na pielęgnację włosów !!
Ale ze względu na to ze jestem trochę leniwa korzystam z gotowych produktów z apteki i zapach tych produktów jest bardziej znośny 😀 W tej chwili używam lotion do włosów przetłuszczających się Seboradin 🙂 I polecam !
u mnie nie pomogło, nie wzmocnił cebulek, a ten zapach…. długo po zmyciu go jeszcze czułam. wzmocnić cebulki moim zdaniem można tylko od wewnątrz, dlatego ważna jest dieta, ja jeszcze biorę witaminy Medere MEME Look, efekt jest super, zawsze po nich mam mnóstwo baby hair
Polecam na łupież, na bardzo suchą skórę głowy i nie tylko maseczkę na włosy przed myciem żółtko, kilka kropel oleju konopnego editt , kilka kropel cytryny. Maseczkę o konsystencji majonezu wetrzeć w skórę głowy na pół godziny przed myciem, owinąć głowę ręcznikiem. umyć czeskim szamponem Capillus saborea nie używać odżywki.Kurację stosować w miarę potrzeby także na inne problemy z włosami i skóra głową jak łuszczyca …szampon jak i olejek editt znajdziecie na konopiafarmacja pl na łuszczycę skóry nie tylko głowy pomoże maść konopna retter za 36,90 zł mam wszystko sprawdzone polecam !!!