Ważne zasady udanego małżeństwa i związku

Jeśli wydaje Ci się, ze Twój związek lub małżeństwo nie potrzebują żadnych zasad jeszcze raz to przemyśl. O ile wielka miłość wydaje się być ponad wszelkimi problemami i przyziemnymi sprawami, jednak należy pamiętać, że uczucie z czasem się zmienia. Potrzeba nam prostych (ale tylko pozornie) wytycznych, które pomogą nam przetrwać razem, pielęgnować związek pośród szarej codzienności.  Poznaj ważne zasady udanego małżeństwa i związku i… dodaj swoje własne!

życie-w-związku-po-2-latach

Ważne zasady udanego małżeństwa i związku – Określ swoje plany

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście pora zacząć mówić o przyszłości.  Zastanówcie się, gdzie chcielibyście być za 5 lat. Oczywiście razem, ale czy z dziećmi? Z iloma? W małym mieszkanku, czy domu? W kraju, a może za granicą? Pracując, czy zajmując się domem i dziećmi? Będziecie związkiem partnerskim i dzielić się obowiązkami, czy może jednak bardziej Wam odpowiada klasyczny model związku?

To bardzo ważne kwestie, których nie można pomijać nawet jeśli uważamy, że mamy jeszcze czas, nawet jeśli przed nami jeszcze długa droga. Wbrew pozorom czas mija bardzo szybko, a fundamentalne sprawy jak posiadanie dzieci, miejsce zamieszkania, które spowodowały, że nie jeden związek nie przetrwał.

Mity o udanym związku

Ważne zasady udanego małżeństwa i związku – Informuj o swoich potrzebach

Nie da się budować trwałej relacji opartej na miłości i zrozumieniu, gdy nie mówimy o swoich potrzebach i  zranieniach. To pomaga nam wypracować pewien rodzaj intymności, który pozwoli przetrwać związkowi na długie, długie lata. Chociaż ciężko jest czasami mówić o tym co nas boli, jest to jedna z najważniejszych rzeczy w relacji między ludźmi. Nie zachowujmy tego dla siebie, bez względu czy powodem będzie strach, czy duma.

Ważne zasady udanego małżeństwa i związku – Zawsze słuchaj

Pamiętaj, że Twój partner posiada własne potrzeby, marzenia i również może czuć się zraniony. Związek budują dwie osoby, a to oznacza, że potrzebujecie dialogi i kompromisu. Nigdy nie bagatelizuj jego uczuć i porzuć mit o mężczyźnie, który nie zastanawia się nad swoimi emocjami, a jedyne czego mu potrzeba to pilot do telewizora i mecz piłki nożnej.

miłość

Ważne zasady udanego małżeństwa i związku – Nie czekaj

O tym, że komunikacja jest ważna pisaliśmy powyżej. Ważny jest również czas. Oczywiście możesz zawsze dać sobie czas na to, by ochłonąć, ale pamiętaj by o sprawach ważnych informować na bieżąco. Nie praktykuj wyrzucania wszystkich żalów przy okazji kolejnej kłótni, bo to jedynie zaostrzy konflikt między Wami. W związkach metoda małych kroków również się sprawdza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Aneta  5 maja 2016 13:43

  Ciekawy, przydatny artykuł, ważne rady 🙂

  Odpowiedz
 2. kasia87g  5 maja 2016 13:52

  fajny artykuł, ale zawsze wiadomo teoria teorią a w praktyce rożnie to bywa 😀 niby wiem czego mam unikać czego nie mówić, ale podczas kłótni to rożnie to bywa 😛

  Odpowiedz
 3. mama_kazala  5 maja 2016 14:53

  i kochaj i kochaj kochaj…

  Odpowiedz
 4. Aromer0209  5 maja 2016 18:00

  Przydatne porady, warto o nich pamiętać 🙂

  Odpowiedz
 5. martucha180  6 maja 2016 11:01

  Rozmowa najważniejsza.

  Odpowiedz
 6. nataliaa  7 maja 2016 15:01

  każdy związek jest inny, ludzie są różni i artykuł bardzo przydatny, ale tak naprawdę człowiek uczy się na błędach, które popełnia bardzo często i tego niestety nie da się uniknąć..

  Odpowiedz
 7. Jaworka  8 maja 2016 20:59

  W związku zawsze powinniśmy dużo rozmawiać o tym co nas boli co nam sie nie podoba ale także wysłuchać drugiej osoby ale teoria teorią a w życiu to różnie wychodzi to zależy także od naszych charakterów

  Odpowiedz
 8. amina  1 czerwca 2016 19:17

  cała prawda

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany