Ważne zasady udanego małżeństwa i związku

Jeśli wydaje Ci się, ze Twój związek lub małżeństwo nie potrzebują żadnych zasad jeszcze raz to przemyśl. O ile wielka miłość wydaje się być ponad wszelkimi problemami i przyziemnymi sprawami, jednak należy pamiętać, że uczucie z czasem się zmienia. Potrzeba nam prostych (ale tylko pozornie) wytycznych, które pomogą nam przetrwać razem, pielęgnować związek pośród szarej codzienności.  Poznaj ważne zasady udanego małżeństwa i związku i… dodaj swoje własne!

Ważne zasady udanego małżeństwa i związku

Ważne zasady udanego małżeństwa i związku – Określ swoje plany

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście pora zacząć mówić o przyszłości.  Zastanówcie się, gdzie chcielibyście być za 5 lat. Oczywiście razem, ale czy z dziećmi? Z iloma? W małym mieszkanku, czy domu? W kraju, a może za granicą? Pracując, czy zajmując się domem i dziećmi? Będziecie związkiem partnerskim i dzielić się obowiązkami, czy może jednak bardziej Wam odpowiada klasyczny model związku?

To bardzo ważne kwestie, których nie można pomijać nawet jeśli uważamy, że mamy jeszcze czas, nawet jeśli przed nami jeszcze długa droga. Wbrew pozorom czas mija bardzo szybko, a fundamentalne sprawy jak posiadanie dzieci, miejsce zamieszkania, które spowodowały, że nie jeden związek nie przetrwał.

Ważne zasady udanego małżeństwa i związku – Informuj o swoich potrzebach

Nie da się budować trwałej relacji opartej na miłości i zrozumieniu, gdy nie mówimy o swoich potrzebach i  zranieniach. To pomaga nam wypracować pewien rodzaj intymności, który pozwoli przetrwać związkowi na długie, długie lata. Chociaż ciężko jest czasami mówić o tym co nas boli, jest to jedna z najważniejszych rzeczy w relacji między ludźmi. Nie zachowujmy tego dla siebie, bez względu czy powodem będzie strach, czy duma.

Ważne zasady udanego małżeństwa i związku – Zawsze słuchaj

Pamiętaj, że Twój partner posiada własne potrzeby, marzenia i również może czuć się zraniony. Związek budują dwie osoby, a to oznacza, że potrzebujecie dialogi i kompromisu. Nigdy nie bagatelizuj jego uczuć i porzuć mit o mężczyźnie, który nie zastanawia się nad swoimi emocjami, a jedyne czego mu potrzeba to pilot do telewizora i mecz piłki nożnej.

Ważne zasady udanego małżeństwa i związku – Nie czekaj

O tym, że komunikacja jest ważna pisaliśmy powyżej. Ważny jest również czas. Oczywiście możesz zawsze dać sobie czas na to, by ochłonąć, ale pamiętaj by o sprawach ważnych informować na bieżąco. Nie praktykuj wyrzucania wszystkich żalów przy okazji kolejnej kłótni, bo to jedynie zaostrzy konflikt między Wami. W związkach metoda małych kroków również się sprawdza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...