Wazelina na porost włosów – czy to działa?

Wazelina to tani kosmetyk, który ma mnóstwo zastosowań, zwłaszcza kosmetycznych. Możemy jej używać jako balsam do ust, krem do rąk, do nóg, czy jako balsam łagodzący. Niektórzy są przekonani, że stosowanie wazeliny to również skuteczna metoda na przyspieszenie porostu włosów. Czy to możliwe? Czy wazelina na porost włosów działa, a jej stosowanie pozwoli nam szybciej cieszyć się z długich i lśniących włosów?

Wazelina na porost włosów powinna być stosowana na skórę głowy oraz na końcówki. Ma przyspieszać porost włosów i sprawić, że będą zdrowe i w dobrej kondycji. Dziś rozwiewamy Wasze wątpliwości!

wazelina na porost włosów DP

Wazelina na porost włosów

Jeśli zależy nam na długich włosach, często sięgamy po rozmaite sposoby na to jak przyspieszyć porost włosów. Zdarza się, że po nieudanej wizycie u fryzjera jesteśmy na tyle zdesperowani, że uciekamy się do takich metod, którym na co dzień pewnie byśmy podziękowali. Krople żołądkowe na włosy, maść końska, kozieradka, która zapewnia nam całodzienny zapach rosołu na włosach. Nic więc dziwnego, że sposób z wazeliną stał się ogromnie popularny. Mamy jednak spore wątpliwości co do tego, czy na pewno się sprawdzi.

Wazelina na włosy – jak stosować?

Jak stosować wazelinę na porost włosów? Są dwa sposoby. Oba należy wykonywać regularnie. Wazelina na porost włosów – według niektórych – pomaga nakładana na skórę głowy przynajmniej raz w tygodniu. Podczas nakładania powinniśmy wykonywać masaż skóry głowy, by dokładnie rozprowadzić produkt po całej powierzchni głowy. Niektórzy polecają pozostawienie wazeliny na całą noc i spłukanie jej dopiero rano.

wazelina na włosy PX

Wazelina na końcówki włosów

Drugim sposobem, w którym wazelina na porost włosów ma zadziałać, jest stosowanie jej na same końcówki włosów. Argumentem przemawiającym za stosowaniem wazeliny na końcówki włosów jest to, że rozdwojone i zniszczone końcówki włosów wolniej rosną – łamią się i kruszą. Wazelina ma spowodować, że końcówki włosów znów będą piękne i zdrowe. Czy to działa?

Wazelina na porost włosów – skuteczny sposób?

Niestety, musimy zawieść tych, którzy liczyli na to, że wazelina może pomóc im zapuścić długie i zdrowe włosy. Wazelina kosmetyczna nie naprawi zniszczonych końcówek włosów. Jedynym sposobem pozbycia się rozdwojonych końcówek… jest ich obcięcie. Polecamy natomiast stosować wazelinę jako środek zaradczy. Wazelina na porost włosów może pomóc, gdy będziemy ją stosować, by zapobiec rozdwajaniu się włosom. Naturalne olejki i witaminy, które zawiera wazelina, pomogą zabezpieczyć końcówki włosów przed uszkodzeniami mechanicznymi i rozdwajaniem się włosów. Mocne i zdrowe włosy szybciej rosną, nie kruszą i nie łamią, więc “w tym szaleństwie jest metoda”! Wazelina może magicznie “nie sklei” nam rozdwojonych końcówek, ale zabezpieczy je przed tym procesem.

wazelina na porost włosów

Wazelina na skórę głowy

Wazelina nakładana na skórę głowy może faktycznie poprawić kondycję skóry głowy, ale niekoniecznie. Niektórych może podrażnić, spowodować reakcję alergiczną, a nawet spowodować nadmierne przetłuszczanie włosów. W tym sposobie bardziej chodzi o sam masaż skóry głowy, który stymuluje włosy do szybszego wzrostu. Lepsze sposoby da więc połączeniem masażu skóry głowy z wcierką przeznaczoną do odżywienia skóry głowy niż z wazeliną, która może wywołać podrażnienia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (51 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...