Waszym zdaniem: Czym jest keratyna? Zabiegi keratynowe

Większość przeprowadzonych badań wykazuje, że zdecydowana większość kobiet nie jest zadowolona ze swojej fryzury. Przyczyną jest przede wszystkim zły stan włosów w skóry głowy. Znacznie częściej na suche i zniszczone włosy narzekają posiadaczki długich włosów, co nikogo nie dziwi. Oczywiste jest  że trudniej jest zadbać o długie włosy niż o krótsze. Samo stosowanie odżywki i różnego typu masek może nie być wystarczające w niektórych przypadkach. Choć są kobiety które niszczą włosy codziennie przez suszenie czy prostowanie włosów i używają jedynie tanich odżywek i stan ich włosów wydaje się być bardzo dobry. A są też takie które na co dzień nie niszczą włosów a jednak stan włosów nie wydaje się być lepszy. To wszystko zależy od gatunku włosów i nie możemy na to nic poradzić. Kobietom które jednak mają „siano” polecam keratynę która wygładzi i wprasuje ten bardzo ważny składnik w strukturę naszych włosów.

Działanie keratyny:

Keratyna to białko stanowiące podstawowy budulec włosów. Ubytki keratyny spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją oraz czynnikami atmosferycznymi powodują, że nasze włosy stają się kruche, łamliwe i słabe. Najlepszym sposobem na przywrócenie im zdrowego i pięknego wyglądu jest terapia keratynowa. Terapia ta pomaga zregenerować zniszczone włosy. Po nałożeniu preparatu  keratynowego od razu widać efekty, nawet w przypadku strasznie zniszczonych włosów.
Keratynę można stosować do każdego rodzaju włosów w zależności od potrzeb. Po zabiegu keratynowym włosy zostają piękne i wygładzone i lśniące. Efekt w zależności od użytego preparatu utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy. Zabieg ten nie tylko pomaga odbudować strukturę ale również uzyskać efekt prostych włosów bez konieczności prostowania , które niszczy włosy. Keratyna również świetnie nadaje się do regeneracji włosów farbowanych.

Zabieg keratynowy:

1. Umyć 2-3 razy włosy specjalnym szamponem
2. Na wilgotne włosy nakładamy treatment (ok. centymetra od skóry głowy), bardzo dokładnie, jak farbę. Po nałożeniu odczekujemy 15 min i włosy suszymy. Prostujemy cienkie pasemka po 6-7 razy prostownicą z wysoką temperaturą (keratyna wbudowuje się w zniszczone włosy). po 30 min myjemy włosy specjalnym szamponem.
3. Nakładamy odżywkę z keratyną na 15 min, po tym czasie spłukujemy 50% odżywki i powtarzamy pkt. 2 od momentu suszenia do momentu wyprostowania.
Jaką markę wybrać:
Na naszym rynku w salonach dostępny jest zabieg Coppoli oraz Global Keratin. Jaka jest różnica? Moim zdaniem Coppola raczej wygładza a Global Keratin bardziej prostuje włosy. Obydwa zabiegi są wykonywane bez pkt. 3 z części 'Jak wygląda taki zabieg?”. Filmiki z prostowania są dostępne na youtube .
Osobiście bardzo polecam produkty firmy ENCANTO . Dostępne są na ebayu, a sprowadzane z Brazylii. Prostowanie to obejmuje wszystkie opisane etapy.
Jaka jest różnica?
Po prostowaniu Coppolą czy GK nie można myć włosów przez 3 dni, a kontakt włosów z wilgocią może się źle zakończyć.
Zabieg jest niestety dość drogi – nawet do 1000 zł. Wszystko zależy od grubości i długości włosów.
autorka: natalia
 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (202 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...