Zmęczone oczy – jak im pomóc?

Zmęczone oczy mogą być skutkiem braku snu, długich godzin spędzonych przed komputerem, przepracowania. Tymczasem o oczy powinnaś dbać każdego dnia – zarówno po to, aby pozostały zdrowe na długie lata, jak i po to, by dodawały ci blasku i urody.

zmęczone oczy

Najważniejszy i najlepszy „kosmetyk” dla twoich oczu, to sen. Pewnie nie zawsze udaje ci się wyspać, a przez to rano twoje oczy nie są w najlepszej formie. Mogą być zmęczone, opuchnięte.

Aby szybko odzyskały swój blask, zastosuj poniższe triki:

  • worków pod oczami pozbędziesz się, przykładając na nie plastry zimnego surowego ziemniaka
  • możesz również zrobić okład przy użyciu zimnej łyżki stołowej (włożonej na 3 minuty do lodówki), która działa podobnie jak kostki lodu
  • oczy zmęczone odczują prawdziwą ulgę, gdy zastosujesz na nie okłady z ciepłego mleka
  • możesz także napar z rumianku lub świetlika – płatki kosmetyczne namocz w naparze z jednego z ziół i połóż je na powiekach na około 10-15 minut

Gimnastyka oczu
1. W ciągu dnia kilka razy zamknij, a potem szeroko otwórz oczy, popatrz w prawo i w lewo i na jakiś przedmiot znajdujący się tuż przy tobie.
2. Jeśli nosisz okulary: kciukiem i palcem środkowym uciśnij nasadę nosa, a palcem wskazującym punkt między brwiami – trzema palcami wykonuj okrężne ruchy masujące.

A jakie wy znacie sposoby na zmęczone oczy? Napiszcie

Nad: Madziulka444

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...