Ratunek dla przesuszonych łokci i kolan

Z każdym dniem robi się coraz cieplej, a ty odkrywasz coraz  więcej ciała. Mamy już ostatnie dni, by zadbać o ukrywane w czasie zimy łokcie czy kolana. Te partie skóry są zwykle utrapieniem dla wielu z nas jeśli chodzi o przesuszenie i szorstkość. Ponadto jeśli zacznie już teraz, to do pełnego lata osiągniecie stan, w którym będą zachwycały swoim młody i zdrowym wyglądem.

Ratunek dla przesuszonych łokci i kolan

Skóra w tych miejscach jest twarda i nieprzyjemna w dotyku, może też tworzyć się tam szorstka i nieestetyczna skorupka. Wszystko dlatego, że naskórek w tych miejscach jest gruby, to efekt naszego naturalnego przystosowania do ciągłego kontaktu z twardym podłożem. Ma on tendencję do ciemnienia, co również jest dla nas nieestetyczną zmorą.

Wystarczy, że poświęcisz zaledwie kilka minut dziennie na zabiego pielęgnacyjne, a twoje łokcie i kolana będą zniewalającą piękne i zadbane a ty nie będziesz musiała się ich wstydzić!

Wygładzający peeling.

Najpierw przydatny będzie masaż, który poprawi krążenie i podniesie skuteczność peelingu. Wykonuj go rękawicą do masażu bądź szorstką myjką. Gdy masaż będzie skończony, warto zabrać się za peeling. Na zwilżonej skórze z rozprowadzamy gruboziarnisty peeling, po czym masujemy kulistymi ruchami przez kilka minut. Preparat starannie spłukujemy letnią wodą. Jeśli chodzi o dobór kosmetyku, masz pełną dowolność, ważne aby peeling był gruboziarnisty. Jeśli nie masz pod ręką takiego, możesz skorzystać z soli kuchennej lub cukru, który zmieszać można  miodem.

Nawilżanie

Po masażu i peelingu, sięgamy po odżywczy krem. Wmasowujemy go w łokcie i kolana. Warstwa kremu może być grubsza, jeśli czujemy, że nasza skóra tego potrzebuje. Jeśli chodzi o dobór kremu, może być to zwykły balsam do ciała, jeśli twój naskórek jest mocno przesuszony, sięgnij po jakiś intensywny skoncentrowany preparat nawilżający. Składnikiem pożądanym przy pękającej skórze będzie mocznik, kwas salicylowy, preparaty bogate w ten składnik idealnie radzą sobie z problemową skórą.

Rozjaśnianie

Jeśli skóra w tych miejscach uległa ściemnieniu, należy zadbać by odzyskała pożądany koloryt. Osiągniemy go za pomocą soku z cytryny, którym należy przecierać skórę łokci czy kolan raz na tydzień. Dzięki temu naturalnemu zabiegowi nie tylko rozjaśnisz naskórek ale również go zmiękczysz.

autorka:  Marysia

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,10 z 5)
zapisuję głos...