Piersi, ramiona, uda – miejsca pod specjalnym nadzorem!

Wraz z wiekiem Twój biust, a także wewnętrzna strona ud i ramion mogą wiotczeć i stracić jędrność. Ale możesz temu zapobiec. Poniżej przedstawię kilka sposobów. Aby cieszyć się pięknymi, jędrnymi, uniesionymi piersiami musimy poświęcić im trochę czasu.

Piersi, ramiona, uda - miejsca pod specjalnym nadzorem!

Masaż ujędrniający:

Rano i wieczorem po prysznicu nałóż na piersi balsam ujędrniający i masuj piersi przez 3 minuty od dołu do góry kolistymi ruchami ( omijaj brodawki). W ten sposób poprawisz krążenie a odżywcze substancje poprawią napięcie skóry.

Kremy do biustu:

Sięgnij po nie po 40 roku życia. Wraz z wiekiem skóra wytwarza mniej kolagenu który odpowiedzialny jest za jędrność. Kremy zawierają krzem, algi, fitoestrogeny i składniki napinające skórę które pobudzają produkcję kolagenu.

Polewanie piersi strumieniami zimnej i ciepłej wody:

Żeby piersi były sprężyste polewaj je raz ciepłą, raz chłodną wodą 8- 10 razy (po 30 sekund). Zakończ chłodnym strumieniem. Zabieg rób wieczorem. Zimno sprawia, że naczynia krwionośne obkurczają się i w efekcie biust nieco się podnosi.

Ujędrniający lodowy masaż:

Umieść w woreczku foliowym 3-4 kostki lodu i nacieraj skórę przez 2-3 minuty. Wykonuj ruch koliste od dołu do góry. Omijaj wrażliwe brodawki.

Ćwiczenia:

Wyciągnij przed siebię wyprostowane ręce, zegnij je w łokciach. Zaciskaj dłonie iw pięść i rób nożyce poziome. Powtarzaj w serii po 15 razy. Możesz mieć wyrzeźbione ramiona bez ciężkich ćwiczeń na siłowni. Oto kilka sposobów:

Poszczypywanie ciała:

Po kąpieli wcieraj w ciało balsam odżywczy. Jego nakładanie połącz z poszczypywaniem i masażem skóry. Najpierw kolistymi ruchami od dołu do góry potem poszczyp skórę palcami przez około 2-3 minuty lub masuj ją szczoteczką tak aby lekko zaróżiowiała.

Balsam do ciała modelujący lub ujędrniający:

Zapobiegają one wiotczeniu skóry. Preparat wcieraj od łokcia po bark 2 razy dziennie przez 8 tygodni.

Ćwiczenie:

Stań w rozkroku, chwyć w każdą dłoń ciężarek po 1 kg. Ręce opuść wzdłuż ciała. Ugnij lekko w łokciach i unieś lewą rękę w bok, tak aby dłoń znalazła się na wysokości barku. Powoli opuść. Powtórz prawą rękę. Powtarzaj 25 razy. Możesz wykonywać nożyce lub wymachy rękami. Trenuj 3 razy w tygodniu.

Aby zachować sprężyste uda, musisz wykonać kilka zabiegów.

Balsam odżywczy lub nawilżający:

Wmasuj w uda. Dwa razy w tygodniu używaj peelingu wtedy preparaty lepiej będą się wchłaniać.

Preparaty modelujące i wyszczuplające:

Przyspieszają one spalanie tłuszczu w komórkach, pobudzają mikrokrążenie w skórzę oraz ją napinają. Działają lepiej jeśli dokładnie je wmasujesz. Możesz je aplikować za pomocą maseżerów czy niezbyt ostrej szczoteczki, możesz je także wymasować pasem sizalowym.

Domowe kompresy:

Rozprowadź na udach papkę z alg, owiń je wilgotną gazą a potem folią i ręcznikiem. Trzymaj godzinę. Zmyj papkę. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu.

Ćwiczenia:

Złącz nogi, ręce oprzyj na wewnętrznej stronie ud, tuż nad kolanami. Staraj się dociskać ręce do ciała, jednocześnie odsuwaj nogi od siebie. Włóż pomiędzy nogi np. książkę i staraj się ją bardzo mocno ściskać. Powtarzaj to w serii 8- 15 razy, 2-3 razy dziennie.

Autor : Karolina D.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (205 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...