Wasze porady: PARAFINA – zabieg na dłonie i stopy

Parafina – idealny zabieg na tę porę roku. Nasze ręce i stopy potrzebują teraz specjalnego odżywienia i nawilżenia. To wszystko może nam dać parafina. Można wykonać ją w zaciszu domowym lub udać się do salonu kosmetycznego.

Co to jest parafina?

Parafina występuje w dwóch postaciach ciekłej i stałej. W postaci ciekłej występuje w olejkach do kąpieli, które są dostępne w aptece i drogerii. W postaci stałej występuje jak wosk w kawałkach. Trzeba rozpuścić w 40 C najlepiej w podgrzewaczu, ale jeżeli takowego nie posiadamy może też być garnek – najlepiej stary, czyli taki, którego już nie używamy do innych celów.

Rodzaje parafiny

Na rynku można znaleźć parafinę o rożnych kolorach i zapachach po nutę owocową albo kwiatową we wszystkich kolorach tęczy. Jeżeli ktoś nie przepada za zapachami i kolorami można zakupić bezzapachowe i bezbarwne.

Właściwości parafiny

Parafina przede wszystkim ma nawilżać skórę. Odmładzać ją i odżywiać. Działa jeszcze relaksacyjnie i przeciwbólowo. Dobrze działa na bolące stawy i mięśnie.

Jak wykonać zabieg parafinowy?

Jeżeli chcemy zadbać o całe ciało wtedy wykonujemy tak zwaną kąpiel parafinową za pomocą olejku parafinowego wlanego do wanny. Jeśli natomiast interesuje nas wyłącznie pielęgnacja rąk i stóp proponuję zabieg z parafiny stałej, którą rozgrzewamy w 40C i zanurzamy w niej dłonie lub stopy. Wcześniej warto wykonać peeling i nałożyć witaminę A i E dla lepszego nawilżenia i regeneracji skóry. Potem zawijamy w folię i ręczniki frote dla zatrzymania ciepła i lepszego efektu. Po 20-30 minutach wszystko ściągamy . Można na koniec jeszcze wsmarować sobie w ręce i w stopy krem.

Przeciwwskazania

Otwarte rany otarcia naskórka, wszelkie choroby skóry i paznokci np. grzybica.

Autorka:  Anna G

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...