Kobiecy wąsik – depilacja

U każdej kobiety można zauważyć delikatny meszek pod nosem, złożony z malusieńkich jasnych włosków, których widok jest dla nas czymś zupełnie normalnym. Gorzej jest natomiast, gdy zamiast lekkiego meszku zaczynamy dostrzegać ciemne, gęste włoski przypominające wyglądem zarost męski. Nagle czujemy na sobie wzrok przechodniów na ulicy, widzimy ich szyderczy uśmieszek i ciche szepty typu – „ Zobacz jakie ona ma wielkie wąsy” – szkoda, że nam wtedy nie jest do śmiechu…

Kobiecy wąsik - depilacja

 

Przyczyny nadmiernego owłosienia

Jeżeli u naszych przodków, to znaczy mam, babć występował „kobiecy wąsik”, to ma on podłoże genetyczne i musimy się do niego przyzwyczaić lub postarać się go pozbyć.

W okresie dojrzewania, występowanie tego typu owłosienia może być spowodowane hormonami, które w tym czasie szaleją w organizmie młodego człowieka. Na szczęście po całym procesie dojrzewania, w większości przypadków ten problem ulega samoistnemu zaniknięciu.

I wreszcie ostatnia, najbardziej groźna przyczyna występowania  „wąsika” u kobiet, mająca podłoże chorobowe.

Nadmierne owłosienie u kobiet może być skutkiem wielu chorób, w tym np. torbieli jajników, guzów przysadki mózgowej czy chorób tarczycy. Dlatego nie zwlekaj z wizytą u lekarza jeżeli zauważyłaś na swoim ciele więcej takich włosków, np. na brzuchu, w innych częściach twarzy czy na brodawkach. Odpowiednie badania pozwolą znaleźć przyczynę występowania tegoż owłosienia i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Wąsik – depilacja

Jeżeli nadmiar owłosienia zaczyna nam dotkliwie przeszkadzać, możemy spróbować się go pozbyć na stałe lub tylko tymczasowo.

Metod pozbycia się zbędnego owłosienia jest kilka, oto one;

plastry z woskiem do twarzy, np. Joanna Sensual, które usuną włoski na około 3 tygodnie. Uwaga! Przed wykonaniem tego zabiegu należy wykonać próbę uczuleniową, czyli na małym obrębie skóry sprawdzić czy plastry nie wywołują u nas podrażnień.

depilacja laserowa „wąsika”, czyli trwałe usunięcie włosków już po kilku seriach zabiegu. Niestety jest to dość kosztowna metoda, ale za to jej efekty są trwałe, a zarost znika z naszej twarzy na dobre.

rozjaśnianie wąsika za pomocą preparatów dostępnych na rynku kosmetycznym, typu ally Hansen Creme Hair Bleach – wybielacz włosów na twarzy. Po takim zabiegu staną się mniej widoczne, ale uwaga mogą się też zacząć bardziej świecić!

pęseta, która usuwa pojedyncze włoski z twarzy, niestety po jej użyciu może wystąpić podrażnienie skóry w postaci krostek.

Pamiętajmy, żeby nie usuwać zbędnego owłosienia z twarzy za pomocą maszynki do golenia, tym sposobem sprawimy, że włoski będą odrastać mocniejsze i będą bardziej widoczne.

Piękno drzemie w każdej z Nas, trzeba je tylko w sobie odkryć!

Autorka: Biedrona

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,20 z 5)
zapisuję głos...