Jak nakładać mascarę?

Każda z nas nie raz stojąc w drogerii zastanawiała się, który tusz wybrać? Przy zakupie nowego tuszu do rzęs zwróć przede wszystkim uwagę na kilka podstawowych rzeczy, tak aby dokonać przemyślanego i trafnego zakupu.

Tusz – sprawdź datę

Najważniejszą rzeczą jest to czy tusz jest świeży. Gdy tylko zaczyna wysychać powoduje to jego kruszenie się i wtedy malowanie jest męczące i mało efektowne, a tusz szybko odpada, co prowadzi do tego, że wygląda bardzo nieładnie i nieestetycznie. Bardzo ważna jest również sama gęstość tuszu, a także kształt samej szczoteczki  i ułożenie włosków szczeciny. Ważne aby włoski nie były zbyt krótkie i osadzone zbyt blisko siebie, ponieważ  źle rozłożony tusz poskleja rzęsy.

Rodzaje tuszy do rzęs

Tusze do rzęs dzielą się na dwa rodzaje normalny i wodoodporny. Mascara rozpuszczalna w wodzie łatwo się zmywa, ale łatwo się rozmazuje i może być nieodpowiednia podczas złych warunków pogodowych, natomiast tusz wodoodporna ma tą zaletę, że nie szkodzą mu ani łzy, deszcz lub śnieg, można iść na przykład na basen zaraz po pracy, dlatego ten rodzaj tuszu będzie ładnie wyglądał w nieprzewidzianych sytuacjach.

Jak nakładać tusz do rzęs

Podczas nakładania tuszu pamiętaj by wyjmować szczoteczkę z opakowania jednym, ciągłym ruchem bez tak zwanego pompowania spirali. Jest to bardzo ważne gdyż pomaga uniknąć dostania się do opakowania tuszu powietrza, a wraz z nim niepożądanych bakterii. Nakładając tusz na górne rzęsy, za każdym razem przykładaj spiralę ukośnie do oka i przesuwaj ją od nasady aż po same końce. Dla uzyskania lepszego efektu możesz przy tym lekko poruszać szczoteczką tam i z powrotem tak, aby wszystkie rzęsy znalazły się pomiędzy włoskami spirali, a nie będą posklejane. Do krótszych rzęs w wewnętrznym kąciku oka i tych znajdujących się na dolnej powiece dotrzesz o wiele łatwiej jeśli będziesz trzymać spiralę pionowo w stosunku do oka.

Ważnym elementem podczas malowania rzęs  jest pamiętanie o tym, aby w trakcie nakładania tuszu unikać sklejania się rzęs, tak aby efekt był zadowalający. Jeśli mimo wszystko rzęsy będą się sklejać, trzeba je rozdzielić w miarę szybko, dopóki tusz jest jeszcze mokry, gdy zaschnie będziesz musiała rozpocząć tuszowanie od nowa. Najlepiej jest rozdzielać sklejone rzęsy przy pomocy szczoteczki do rzęs. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu większej gęstości rzęs, a nie masz ich zbyt dużo, możesz skorzystać z małej sztuczki: zaznacz u  nasady rzęs malutkie punkciki między włoskami czarną kredką do oczu, ten trik spowoduje optycznie większą gęstość rzęs.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (169 głosów, średnia: 4,24 z 5)
zapisuję głos...