Czy warto kupować odzież na wagę?

Jeszcze do niedawna hasła typu „lumpeks”, „second hand” czy „odzież na wagę” wywoływały pewien niesmak. Dzisiaj tego typu miejsca zyskują na popularności – zwłaszcza hurtownie odzieży używanej. Jak znaleźć dobrą hurtownię i czy rzeczywiście warto kupować odzież na wagę?

Kto najczęściej kupuje odzież na wagę?

Mówiąc o rosnącej popularności odzieży na wagę można wymienić dwie główne grupy jej nabywców. Pierwszą stanowią osoby, które wiedzą, że to właśnie w ofercie sklepów z używanymi ubraniami można znaleźć prawdziwe perełki. Dzieje się tak, ponieważ ubrania pochodzące z importu to najczęściej odzież, która jest trudno dostępna w Polsce, a tym samym o wiele ciężej znaleźć jej duplikat. Druga grupa nabywców ubrań używanych to właściciele punków ich sprzedaży, którzy mogą oferować towar wysokiej jakości (jak na przykład wyróżniające się solidnością wykonania ubrania z Niemiec) w bardzo przyjaznej dla klienta cenie. Sami również nie przepłacają, przez co ich biznes przynosi spore zyski.

Kierunki importu odzieży do Polski

Ze względu na fakt, iż to właśnie odzież z drugiej ręki zyskuje najbardziej na atrakcyjności, punkty typu hurtownia z używanymi ubraniami powstają w bardzo szybkim tempie. Łatwo się pogubić szukając takiej, z którą warto związać się na dłużej. Poszukując naprawdę dobrej hurtowni odzieży używanej w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na obszar, z jakiego pochodzą oferowane ubrania. Im dalej od USA tym lepiej i tym większa gwarancja, że sprowadzone ciuchy szybko znajdą swoich nabywców. Dlaczego tak się dzieje? – ponieważ oryginalność to obecnie towar deficytowy, o który coraz trudniej w sklepach tradycyjnych w szczególności oferujących odzież markową. Naprawdę dobra hurtownia odzieży używanej dba o to, aby odwiedzający ją Klient miał jak największy wybór. Kieruje się przy tym dobrą znajomością nie tyle świata mody ile gustów, jakie królują wśród użytkowników odzieży. I tak na przykład hurtownia Del-Mar stawia głównie na kraje, w których moda znajduje się na wysokim poziomie. Przykładem mogą być tutaj chociażby ubrania z Francji – wysmakowane, eleganckie, a przy tym naprawdę wygodne. W jej asortymencie można też znaleźć ubrania z Norwegii, które wyróżniają się nietuzinkową stylistyką. Podobnie jest w przypadku ubrań z Anglii – zaskakujących niebanalną kolorystyką oraz ciekawymi zestawieniami. W ofercie hurtowni znajdują się także nietuzinkowe ubrania ze Szwecji. Są to kolekcje, których próżno szukać w polskich sieciach, a sama świadomość, że tak jest, czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi i ciekawymi dla nabywcy. Warto przy tym podkreślić, że obszar, z jakiego pochodzą sprowadzane ubrania stanowi jednocześnie swoistą formę reklamy także dla sklepu, który będzie je dalej sprzedawał. Reasumując – kierunek, z jakiego pochodzi oferowana odzież to nie tylko synonim solidności danej hurtowni, ale również jedna z wielu przyczyn, dla których warto zdecydować się na zakupy w niej. Używane ciuchy z importu opłacają się ze względu na swoją niepowtarzalność i gwarancję unikalności.

Markowa odzież używana w dobrej cenie

Przystępna, a przede wszystkim atrakcyjna cena za markową odzież używaną to kolejny ważny aspekt wyboru. Modne i stylowe ubrania zajmują ważne miejsce w hierarchii zestawień dotyczących tego, na co najczęściej Polacy wydają pieniądze. Stąd też Del-Mar stara się, aby jego oferta cenowa była jak najbardziej konkurencyjna. Co jest w nią wliczone? Po pierwsze – gwarancja, że oferowana odzież to prawdziwe unikaty. Odzież z wymienionych krajów to zazwyczaj pojedyncze egzemplarze danego fasonu czy kolekcji. Po drugie – wysoka jakość materiałów. Del-Mar stawia na odzież co do której ma pewność, że została wykonana z tkaniny o dużej wytrzymałości. Bierze też pod uwagę estetykę wykonania. Na cenę ubrań wpływa też fakt, że oferta obejmuje wyłącznie makrowe ubrania, a na takie właśnie jest obecnie największy popyt.

Nie wygląda też na to, aby zainteresowanie markową odzieżą – i to nie tylko wśród młodzieży – miało drastycznie spaść. Tym bardziej, że ten typ odzieży uchodzi już od lat za synonim solidności, trwałości i wygody. Atrakcyjna cena markowej odzieży na wagę to również kolejny argument przemawiający za tym, że warto się nią interesować. Dzięki temu, że są one bardzo przystępne to zamiast jednej konkretnej rzeczy można skompletować nierzadko całą sezonową garderobę. Ponadto zakupy taniej odzieży używanej to również o wiele mniej bolesny dla portfela sposób na odreagowanie stresu. Jednym słowem o wiele fajniej jest mieć szafę wypełnioną markowymi oryginalnymi ciuchami, niż żyć ze świadomością, że wydało się fortunę na rzekomo stylową kreację, którą … właśnie zauważyliśmy u innej osoby.

Regularne dostawy „nowej odzieży”

Jaką jeszcze cechę dobrej hurtowni ubrań używanych warto mieć na względzie szukając tej najlepszej? Bardzo ważnym aspekt stanowią regularne dostawy nowej odzieży. Dlaczego to takie istotne? Istnieje spora zależność między częstotliwością dostaw, a zainteresowaniem nabywców. Klient, który jest systematycznie zaskakiwany nowymi ofertami dużo szybciej wpisuje dany sklep na listę swoich ulubionych. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że poleci on ten punkt swoim znajomym. To z kolei znajdzie swoje odzwierciedlenie w zyskach sklepu, a wcześniej również hurtowni. Stąd też Del-Mar dba o to, aby przynajmniej dwa razy w miesiącu (na początku i pod koniec) móc zaoferować swoim partnerom nowe dostawy. Hurtownia informuje również o terminach planowanych dostaw, co jeszcze bardziej zwiększa jej wiarygodność. Ponadto regularny napływ nowych ubrań to również zaleta, którą cechuje się odzież na wagę. Dzięki temu oferta danego sklepu nigdy nie wieje nudą ani powtarzalnością, co z kolei zwiększa szansę na powiększenie kolekcji swoich ubrań o kolejny ciekawy ciuch.

Jakość zależy od importera

Dość istotnym atutem dobrej hurtowni jest też jakość oferowanego towaru. Bez tego trudno byłoby zatrzymać klienta na dłużej. Toteż Del-Mar, jako firma z wieloletnim doświadczeniem przykłada wszelkich starań, aby pozyskiwana odzież odznaczała się wysoką jakością. Nie ma przy tym znaczenia jej rodzaj, a wybór jest spory. W ofercie znajduje się używana odzież sortowana. Są to ubrania starannie wyselekcjonowane, tak aby klienci mieli pewność, że nabywają co prawda ubrania używane, ale w idealnym stanie. Drugi typ to odzież niesortowana. O tego typu produktach pokutuje przekonanie, że są to „odrzutki produkcyjne” wrzucone w jeden worek i nie dające zbyt wielu możliwości wyboru. Del-Mar wyróżnia się na tle firm, które stosują tą właśnie praktykę. Odzież niesortowana pochodzi od sprawdzonych fundacji, które zajmują się od lat zbieraniem ubrań używanych, dbając przy tym o to, aby jak najdłużej służyły nowym właścicielom. Na asortyment ten składają się używane ciuchy wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Uzupełnienie oferty stanowi czyściwo bawełniane, nadające się do usuwania różnego rodzaju ciężkich zabrudzeń. W tym wypadku także firma zadbała o wytrzymałość materiału.

Reasumując – odzież na wagę to bardzo opłacalny, ale i jednocześnie coraz bardziej pożądany towar. Warto w niego inwestować, przede wszystkim dlatego, że wyróżnia go unikalność, której tak poszukują klienci, a o którą w sklepach tradycyjnych coraz trudniej. Ma to związek z wymogami mody, która w pewien sposób wymusza na sklepach podporządkowanie się promowanymi trendami. Second handy wprost przeciwnie – bazują na wszystkim tym, co unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Po drugie tego typu ubrania wyróżniają się przystępną cenę, w którą wliczona jest przede wszystkim dobra jakość i trwałość oferowanych ubrań. I wreszcie po trzecie – ze względu na regularność dostaw zaopatrujący się w hurtowni nabywca ma pewność, że zawsze znajdzie tam coś nowego, co zachwyci klienta i wzbudzi jego zainteresowanie. Systematycznie dostarczane nowe partie ubrań to duża gwarancja sukcesu sprzedawcy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że każdy dobry importer odzieży używanej dba o to, aby jego asortyment stanowiły wyłącznie markowe ubrania, bo to właśnie one znajdują największą liczbę nabywców.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (77 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. blogujemytestujemy  19 stycznia 2018 17:05

  Wolę jednak kupić z butiku,mając świadomość,że nie noszę ubrania po kimś..Może niektórym to nie robi różnicy,ja jednak źle bym się czuła

  Odpowiedz
  • kosovitz  19 stycznia 2018 19:18

   A jaką masz pewność, że nikt tego ubrania z butiku nie przymierzał?

   Odpowiedz
 2. as_sa  20 stycznia 2018 16:04

  Ewidentnie widać jak mocno sponsorowany jest to artykuł. Aż źle się czyta

  Odpowiedz
  • xtina120  31 stycznia 2018 10:06

   Tutaj masz rację nie da się tego ukryć

   Odpowiedz
 3. xtina120  31 stycznia 2018 10:08

  Bardzo lubię kupować odzież używaną, nigdy nie miałam przed tym oporów. Uważam, że wystarczy wszystko dobrze uprać i nie ma problemu. Wielokrotnie za kilka złotych kupowałam na prawdę super ubrania, czasem nawet fajniejsze niż to co proponują sieciówki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany