Warkocze DNA – nowy, szalony trend z Instagrama

Inspirację dla swojej fryzury można odnaleźć wszędzie. Na Instagramie królowały już hair stencils, powstające w sposób niewiele różniący się od tworzenia graffiti, space buns w stylu komiksowych postaci czy odcienie włosów zainspirowane kolorem lodu i kremowym piwem. Źródło nowego pomysłu stylistek fryzur zaskakuje jeszcze bardziej niż poprzednie. Jest nim bowiem genetyka, a dokładniej stworzony przez naukowców model DNA!

Po color mistingu, rainbow roots i ogolonych głowach ozdobionych srebrną farbą i brylancikami, wydawało nam się, że w kwestii ekstrawaganckich, letnich fryzur nie da się już wymyślić niczego nowego. A jednak się myliliśmy! W ostatnich dniach Instagram zasypały zdjęcia futurystycznych fryzur damskich z dalekiej przyszłości. Oto warkocze DNA – sploty i skręty, które bez przeszkód mogłyby nosić bohaterki „Łowcy androidów”!

Warkocze DNA – nowy, szalony trend we fryzurach damskich z Instagrama

W naszych przeglądach i tutorialach opisywałyśmy różne fryzury z warkoczami krok po kroku. Popularny warkocz francuski, kłosek czy warkocz drabina. W poniższych artykułach znajdziesz inspiracje na proste i wyszukane fryzury plecionki:

Tym razem warkocz DNA wznosi sztukę plecenia warkoczy na wyższy poziom!

Warkocze DNA to fryzura idealna na wakacyjne festiwale czy weekendowy city break z paczką zgranych przyjaciół. Świetnie sprawdzi się jako uczesanie do klubu albo na letnią domówkę, a w wersji, w której do splotów wchodzą wszystkie pasma włosów – także na siłowni czy w czasie wędrówki po górskich szczytach. Oryginalne sploty – czy to z pofarbowanych na różne, zwariowane kolory, czy z naturalnych włosów, zaintrygują każdego obserwatora, rodząc pytanie o to, jak właściwie udało się je wykonać.

Trend na warkocze DNA to okazja dla fanek gier komputerowych czy mangi. Fryzury plecionki i warkocze w oryginalnej wersji pomagają upodobnić się do postaci, nad którymi godzinami pracowali zdolni informatycy czy rysownicy.

Minusem tej fryzury jest fakt, że mogą ją nosić jedynie właścicielki długich i gęstych włosów (z krótkich pasm nie udałoby się stworzyć odpowiednio efektownych skrętów). Włosomaniaczki powinny być jednak zadowolone. Poniżej zobaczycie, jak wiele możliwości daje nowy trend warkocze DNA!

 

Zobacz warkocze DNA w różnych wariacjach:

Jak zrobić warkocz DNA? Sprawdź, oglądając tutorial krok po kroku:

Co sądzicie o tych warkoczach DNA? Przyjmą się? Czekamy na Wasze komentarze!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (206 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...