Wałki jadeitowe – dlaczego są tak popularne?

Coraz więcej kobiet sięga po naturalne metody pielęgnacji skóry. Jadeitowe rollery do masażu sprawiają, że cera wygląda bardziej świeżo. Jaki jest sekret ich działania?

Wałki jadeitowe – dlaczego są tak popularne?

Naturalna metoda regeneracji skóry

Jadeit to w chińskiej tradycji kamień młodości. Od tysięcy lat jest wykorzystywany w pielęgnacji, a ostatnio ponownie zdobywa popularność – tym razem w krajach zachodnich. Regeneracja skóry metodami naturalnymi staje się coraz bardziej modna. Wałek jadeitowy ma dobroczynny wpływ na cerę, zapobiegając zmęczeniu skóry, zamykając pory i relaksując tkankę. Masaże rozgrzanymi bądź schłodzonymi kamieniami mają bardzo długą historię. W ten sposób od wieków pielęgnują swoją skórę Chinki, Japonki i Koreanki.

Wałek jadeitowy – najważniejsze zalety

Roller z jadeitu świetnie sprawdza się podczas codziennej pielęgnacji twarzy. Najlepiej używać go regularnie, każdego dnia. Kilkuminutowy masaż wałkiem jadeitowym pozytywnie wpłynie na krążenie krwi. Ochładza krew oraz wykonuje drenaż limfatyczny. Delikatne ruchy pomagają rozluźnić mięśnie twarzy i działają kojąco na skórę. W ten sposób można zwalczać opuchlizny oraz pory, a także cienie pod oczami. Dzięki regularnemu masażowi jadeitowym rollerem odmładzamy cerę, która w konsekwencji wygląda bardziej świeżo. Wykonany ręcznie roller można nabyć m.in. w sklepie internetowym Rosental.

Jadeit – co to jest?

Nie tylko mieszkanki Azji doceniały lecznicze właściwości jadeitu. Ten zielonkawy kamień występuje także m.in. w Ameryce Środkowej, Kalifornii i we Włoszech. Jadeit jest zaliczany do grupy minerałów rzadkich. Jego nazwa nie pochodzi jednak z Chin, ale od hiszpańskich konkwistadorów. Wiedzę na temat dobroczynnego wpływu kamienia uzyskali od Majów. Piedra de ijada, czyli po hiszpańsku kamień lędźwiowy, miał chronić posiadaczy przed dolegliwościami nerek.

Tajemnice wałków jadeitowych

Niestety rollery z jadeitu nie wyleczą skóry ze wszystkich dolegliwości. Ich pozytywny wpływ jest niewątpliwy, ale nie zlikwidujemy w ten sposób zmarszczek. Jadeit nie wpłynie także na rozwój trądziku. Jego lecznicze właściwości najlepiej połączyć z innymi formami pielęgnacji, np. użyciem olejków różanych. Wałek jadeitowy wymaga regularnego czyszczenia. Wystarczy zwykła woda z mydłem. Dobrze będzie przechowywać go w lodówce, ale nie w zamrażarce. Przed masażem wałkiem jadeitowym należy również odpowiednio oczyścić skórę. Po wymasowaniu cery nie powinniśmy już nakładać kolejnych kosmetyków. Podczas masażu powinniśmy kierować ruchy od wewnątrz do zewnątrz, czyli np. od nosa do ucha po policzku. Rollera nie trzeba za mocno przyciskać. Warto pamiętać o wymasowaniu również szyi. Wówczas korzystne działanie rollera będzie lepiej zauważalne.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,71 z 5)
loading... zapisuję głos...