Walizki dziecięce-4 rzeczy, które warto o nich wiedzieć

Podróż z dzieckiem to przyjemność, ale też wyzwanie. Warto włączyć malucha już od najmłodszych lat do przygotowań. Wybierając walizki dziecięce, przekazujemy dzieciom odpowiedzialność za swój bagaż, co jest elementem budowania ich poczucia własnej wartości. Jak zatem wybrać odpowiednią walizkę dla dziecka?

Walizki dziecięce – rozmiar ma znaczenie

Wybierając walizkę dla dzieci, zwróć uwagę na jej rozmiar. Odpowiednio dopasowany, będzie zapewniał dziecku komfort podczas użytkowania. Zbyt duża walizka może rodzić frustrację, gdy maluch sam nie będzie mógł sobie z nią poradzić. Jakie walizki wybierać dla dzieci? Dla najmłodszych sprawdzi się walizka w rozmiarze około 50 x 33 x 20 cm. Większe dzieci świetnie poradzą sobie z nieco obszerniejszymi walizkami w rozmiarach 55 x 38 x 22. Często można je kupić w zestawach – dla starszego i młodszego dziecka.

Design zaprojektowany dla dzieci

Piękna walizka w ładnych kolorach, a nawet z ciekawym nadrukiem to sposób na to, by dziecko po prostu polubiło swoją walizkę i chciało jej używać. Dzieci lubią ładne, kolorowe rzeczy im dedykowane, dlatego warto wybierać walizkę z dzieckiem, by mogło wyrazić swoją opinię i dopasować walizkę do swoich preferencji. Możliwość decydowania o takich sprawach to jeden ze sposobów na budowanie pewności siebie malucha.

Mocny i twardy materiał, odporny na dziecięce pomysły

Dzieci z walizkami obchodzą się często nieostrożnie. Siadają na nie, a nawet próbują na nich jeździć. To normalne dla dzieci, że szukają wszędzie zabawy. Warto zatem wybrać walizki dziecięce, które przetrwają takie zabawy. Dostępne są walizki z twardego i odpornego ABS-u, ale także z elastycznego i odpornego na pęknięcia polipropylenu.

Regulowana rączka teleskopowa i porządne kółka

Wybierając walizki dla dzieci, warto też zwrócić uwagę na jakość kółek. Warto by walizka była wyposażona w 4 kółka, obracające się o 360 stopni. Ważna jest też wysuwana, teleskopowa rączka, która umożliwia dopasowanie do wysokości dziecka, zapewniając mu komfort. Warty uwagi jest też zamek. Oprócz oczywistej funkcjonalności zabezpieczającej, daje on dzieciom frajdę. Ważne jest, żeby wszystkie elementy były dobrej jakości, odporne na nie zawsze ostrożne postępowanie z walizką.

Walizki dziecięce mają zwykle urzekający design. Łączenie kolorów, a nawet ciekawe nadruki na walizkach z pewnością sprawią, że każdy mały podróżnik, chętnie zaopiekuje się swoim bagażem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...