Walentynki coraz bliżej, a Tobie brakuje w tym miesiącu funduszy?

Walentynki to świetna okazja, by obdarować drugą połówkę wymarzonym prezentem. Nie masz oszczędności? Nie martw się! W artykule podpowiemy, jak sfinansować zakup kredytem… nie płacąc odsetek.

Walentynki coraz bliżej, a Tobie brakuje w tym miesiącu funduszy?

Jedno jest pewne – każdy dzień jest świetną okazją do wyznawania miłości, podkreślania zaangażowania i troski o drugą połówkę. Dla wielu Polaków 14 lutego jest jednak wyjątkową datą. To właśnie walentynki często bywają impulsem do ujawnienia swoich uczuć, romantycznych gestów – np. zaręczyn czy zapewnienia o swoim uczuciu pomimo kryzysu lub trudnej przeszłości relacji.

Walentynki inne niż wszystkie

Z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń wynika, że święto zakochanych obchodzi aż 82% mieszkańców naszego kraju. Wiele wskazuje na to, że z powodu pandemii COVID-19 celebrowanie święta zakochanych będzie przebiegać w tym roku nietypowo. Choć dziś trudno powiedzieć, jakie restrykcje i obostrzenia będą obowiązywać za kilka tygodni, z powodzeniem można założyć, że większość par będzie świętować walentynki we własnych domach.

 

Jaki prezent na walentynki?

Z badania „Walentynki 2020 z perspektywy Polaków” wynika, że w 2020 roku co trzeci mieszkaniec naszego kraju przeznaczył na walentynkowy prezent od 100 do 300 zł, 13% od 300 do 500 zł, a 8% – powyżej 500 zł. Jeśli Twój budżet jest bardzo napięty, jednak nie chcesz rezygnować z obdarowania ukochanej osoby prezentem marzeń, nie martw się. Skutecznym rozwiązaniem może być sięgnięcie po zewnętrzne źródło finansowania w postaci karty kredytowej. Użytkując kartę w przemyślany sposób, nie zapłacisz odsetek.

 

Jak działa karta kredytowa i co zrobić, aby uniknąć płatności odsetek?

Karta kredytowa jest rodzajem kredytu bankowego. Jeśli złożysz wniosek o kartę kredytową, bank oceni Twoją zdolność kredytową (tak samo, jak w przypadku tradycyjnego kredytu, np. gotówkowego), a następnie określi limit środków, jaki może Ci zaoferować.

W przeciwieństwie do tradycyjnej karty płatniczej i karty debetowej karta kredytowa nie jest połączona z rachunkiem osobistym. Użytkując kartę kredytową, będziesz mógł wygodnie płacić za produkty i usługi, korzystając nie z własnych, lecz z pieniędzy banku.

Dużą zaletą kredytu na karcie jest nie tylko wygoda użytkowania, ale także możliwość uniknięcia odsetek. Jak to możliwe?

Każda karta kredytowa posiada tzw. okres bezodsetkowy, okres, podczas którego bank nie nalicza odsetek za wykorzystane środki. Jeśli uda Ci się spłacić zadłużenie do momentu jego zakończenia, unikniesz dodatkowych kosztów w postaci odsetek. W zależności od banku okres bezodsetkowy trwa od 50 do 60 dni i składa się z dwóch etapów:

 • okresu rozliczeniowego trwającego 30 dni i zakończonego otrzymaniem wyciągu bankowego;
 • okresu spłaty zadłużenia, czyli okresu, w którym możesz spłacić dług bez konsekwencji finansowych.

 

Karta kredytowa – na co zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru?

Karta kredytowa to popularny produkt dostępny w ofercie większości banków. Aby wybrać tę, która okaże się realnym wsparciem i nie obciąży Twojego budżetu przed dokonaniem wyboru, zwróć uwagę na kilka kluczowych parametrów:

 • długość okresu bezodsetkowego. Im dłuższy okres bezodsetkowy, tym więcej czasu na spłatę zadłużenia bez odsetek;
 • koszty wydania i obsługi karty kredytowej. Czasem zdarza się, że chcąc zrekompensować sobie długi okres bezodsetkowy, banki naliczają wysokie opłaty za wydanie i obsługę karty kredytowej. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, przed zawarciem umowy koniecznie zweryfikuj tę kwestię. Idealnie, gdyby obie czynności były zupełnie darmowe;
 • możliwość zawarcia umowy online (karta kredytowa online). Jeśli chcesz ochronić zdrowie swoje i swoich bliskich znajdź bank, który umożliwia złożenie wniosku i zawarcie umowy w 100% online, bez wizyty w oddziale banku;
 • dodatkowe korzyści. Czy wiesz, że sięgając po TurboKARTA Visa oferowaną przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, możesz otrzymać 5% zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych, 3% zwrotu w punktach gastronomicznych i 1% zwrotu za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw? Korzystając z TurboKARTY Visa, nie tylko nie zapłacisz za obsługę (jeśli w ciągu miesiąca zrealizujesz transakcje kartą na kwotę co najmniej 1000 zł), ale dostaniesz także zwrot części wydanych środków!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Klaudyna  27 stycznia 2021 11:52

  Jeszcze na lot do aerotunelu w Lesznie mnie stać na prezent dla ukochanego także nie potrzebuje od nikogo pożyczać żadnych pieniędzy. Poza tym ja cały czas pracuje mimo covida wiec oszczędności mam. Gdybym nie miała to bym nie robiła prezentu i mój facet by to zrozumiał.

  Odpowiedz
 2. janka1312  31 stycznia 2021 19:18

  najważniejsze żeby ten dzień spędzić razem 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany