Wakacyjny boot camp – 5 powodów, dla których warto wziąć udział w obozie kondycyjnym

Masz dosyć wakacji opartych na leżeniu w bezruchu na plaży, podczas których czujesz, jak roznosi Cię niespożyta energia? Marzysz o aktywnym lecie, w czasie którego popracujesz nad kondycją i sylwetką? Wybierz się na wakacyjny boot camp! Oto pięć powodów, dla których warto pojechać na luksusowy obóz kondycyjny!

boot camp

Zdjęcie nadesłane przez firmę Daj Sobie Wycisk

Wakacyjny boot camp – 5 powodów, dla których warto wziąć udział w obozie kondycyjnym

Przeczytaj również: Powody dla których warto przesiąść się tej wiosny na rower

 

1. Aktywny wypoczynek równa się lepszy relaks

Czy należysz do tych osób, które podczas urlopu nie mogą usiedzieć na miejscu i dla której wylegiwanie się na słońcu przy hotelowym basenie nigdy nie było główną atrakcją wyjazdu? Barbara Olszewska, pracownica dużej korporacji z 15-letnim stażem, na własnej skórze przekonała się, że aktywny wypoczynek ładuje wewnętrzne baterie znacznie lepiej niż bierny. Zmęczona codzienną rutyną, postanowiła wybrać się na wakacje. „Chciałam mieć więcej czasu rozmyślanie, więc zdecydowałam się na tydzień w SPA” – opowiada.

„Moje ciało wypoczęło i zregenerowało się, ale do domu wróciłam okropnie znużona, bez nowych pomysłów na życie. Dla odmiany wyjechałam więc na boot camp na Majorkę. Intensywny wysiłek i dieta oczyszczająca pod okiem wykwalifikowanych opiekunów okazały się strzałem w dziesiątkę! Wróciłam odmieniona, (paradoksalnie) wypoczęta i szczęśliwa”.

Barbara Olszewska nie tylko zmieniła swoje życie prywatne, ale także zawodowe. Odeszła z korporacji i przez trzy lata opracowywała program tygodnia intensywnego wysiłku w górach, dedykowany osobom, które pragną radykalnej, natychmiastowej i skutecznej zmiany – w ciele oraz w duszy. Tak powstał pierwszy w Polsce luksusowy obóz holistyczny boot camp Daj Sobie Wycisk, łączący trekking, fitness i zdrową dietę z masażami i rozwojem duchowym.

 

2. Szybciej zaobserwujesz efekty

Niezależnie od tego, czy jesteś fanką Ewy Chodakowskiej, Ani Lewandowskiej czy może Kasi Wolskiej, wszystkie trenerki zgodzą się co do jednego: nadchodzi lato, a więc czas najwyższy wziąć się za swoje ciało! Potem już tylko bikini osądzi efekty. Aby najszybciej je osiągnąć, warto zaszyć się na tydzień w malowniczej okolicy z grupą trenerów i dietetyków. Efektywności takich wyjazdów są świadome hollywoodzkie gwiazdy – m.in. Angelina Jolie, Renée Zellweger i Sandra Bullock, które korzystały z boot campów połączonych z odnową biologiczną, aby lepiej i szybciej przygotować się do roli w swoich filmach.

Dzień każdego uczestnika wyjazdu jest wypełniony po brzegi aktywnością fizyczną, niektórym udaje się schudnąć przez tydzień z nami nawet 3 do 5 kilogramów i zgubić w talii do 7 cm!” – wyjaśnia Barbara Olszewska, założycielka Daj Sobie Wycisk. W programie obozu nie brakuje jednak także elementów służących regeneracji i wyciszeniu się. Typowy rozkład dnia na obozie można opisać następująco:

 

6.00 – poranna joga

7.30 – zdrowe śniadanie przygotowane pod opieką dietetyków

8.00-14.30 – trekking górski, w międzyczasie przekąska i lekki lunch

15.00 – zajęcia na płaski brzuch

16.00  – masaże (różnorodne, np. tajski, sportowy, indonezyjski)

19.15 – lekkostrawna kolacja

20.00 – wieczorna joga

21.00 – medytacja

Środa: dodatkowo przejażdżka rowerowa, rafting lub podstawy wspinaczki z zabezpieczeniem

Wakacyjny boot camp – 5 powodów, dla których warto wziąć udział w obozie kondycyjnym

Polecamy również: Dlaczego coraz więcej osób ćwiczy?

 

3. Będziesz się zdrowo odżywiać

Nawet, jeżeli Twoja przygoda ze sportem jeszcze się nie zaczęła, na pewno słyszałaś, że odpowiednio zbilansowana dieta to ponad 60% sukcesu – niektórzy twierdzą nawet, że 70%. Wiedzą o tym także organizatorzy boot campów, dlatego podczas planowania siedmiodniowego menu, współpracują z cenionymi ekspertami do spraw żywienia. Dzięki temu możesz odpocząć od przejmowania się kalorycznością przyrządzanych potraw, wyliczania indeksów glikemicznych czy studiowania etykiet pod kątem zawartości glutenu i laktozy. Przez ten tydzień Twoją dietą zajmą się profesjonaliści. Do domu wrócisz zaś pełna inspiracji i będziesz mieć wiele pomysłów na zdrowe posiłki i przekąski.

„Podczas obozów Daj Sobie Wycisk nie tylko wylewamy siódme poty podczas treningów, ale stosujemy też specjalistyczną oczyszczającą dietę. Kawę zastępujemy herbatą ziołową, a mięso – roślinami strączkowymi, o wiele zdrowszymi i równie bogatymi w białko” – wylicza organizatorka. Takie praktyki są zgodne z ideą Sweat Lodge, która nawiązuje do tradycyjnych indiańskich rytuałów. Przebywając w ogrzewanych gorącymi kamieniami wigwamach, intensywnie się oni pocili i pozbywali złej energii oraz toksyn.

 

4. Poczujesz impuls do zmian

Może Ci się wydawać, że tydzień to za krótko, żeby dokonać prawdziwej rewolucji w swoim życiu. W rzeczywistości, wyjazd to zaledwie początek prawdziwych zmian, ale jednocześnie silny bodziec do ich wprowadzenia. Regularne treningi i lekkie posiłki sprawią, że będziesz czuła się dobrze w swoim ciele i zapragniesz utrzymać ten efekt jak najdłużej. Zaczniesz przyrządzać dania na bazie zdrowych składników, zapiszesz się na zajęcia sportowe, których od dawna chciałaś spróbować, a może nawet dokonasz bardziej drastycznych kroków, np. zmienisz pracę, która przestała przynosić Ci radość. Zdrowy styl życia to same korzyści, a obóz pozwala je odkryć w ekspresowym tempie.

„Po powrocie z wyjazdu bez problemu przebiegłem 10 kilometrów, choć kiedyś wydawało mi się, że to graniczy z cudem. Pokochałem ruch, ale zmieniłem też nawyki żywieniowe: nadal nie jem mięsa, na stałe odstawiłem również kawę” – opowiadał jeden z uczestników programu Daj Sobie Wycisk.

Wakacyjny boot camp – 5 powodów, dla których warto wziąć udział w obozie kondycyjnym

 

5. Poczujesz wewnętrzną równowagę

Duża dawka ruchu i obcowanie z naturą to doskonałe remedia na zszargane stresem nerwy. Podczas intensywnej wspinaczki czy ciężkiego treningu na sali nie będziesz mieć nawet czasu, by myśleć o troskach codzienności i niepotrzebnych zmartwieniach. Grupy nie są zbyt liczne, ponieważ tłum i hałas nie sprzyjają pracy nad sobą. Warto jednak zapoznać się ze swoimi towarzyszami – często są to bardzo ciekawi ludzie, a ich opowieści mogą zmotywować Cię do działania.

„Uczestnicy Daj Sobie Wycisk to osoby, które dokładnie wiedzą, po co przyjechały. Mają pasje, kochają ruch i pragną na tydzień w całości poświęcić się odnowie” – tłumaczy Basia Olszewska.

Najlepiej, aby program boot campu zawierał nie tylko o zajęcia sportowe, ale także medytację czy jogę. Wówczas po powrocie z wyjazdu zauważysz zmianę nie tylko  w swoim ciele, ale także i w umyśle. Oczyścisz głowę z natrętnych myśli, wypoczniesz psychicznie i nabierzesz dystansu do błahych spraw, a to przecież równie ważne jak zdrowie fizyczne.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...