Wakacyjna apteczka – Przygotuj się przed letnim wyjazdem

Drobne kontuzje, ból, biegunka, poparzenie słoneczne czy uciążliwe swędzenie po spotkaniu z komarem, to ostatnie rzeczy, o których marzymy podczas urlopu. Dlatego, aby w pełni cieszyć się z uroków letniego wypoczynku, przed wyjazdem powinniśmy starannie przygotować wakacyjną apteczkę.

Apteczka na wakacje, jakie leki na wakacjeNie możemy zapomnieć o leku Altacet w formie żelu, sprawdzonym preparacie na stłuczenia, siniaki i obrzęki. Jego substancja czynna przyspiesza tzw. denaturację białek, przez co organizm szybciej radzi sobie ze skutkami nie tylko urazu, ale również odczynu zapalnego, który powstaje po ugryzieniu komara czy obrzęku pojawiającego się przy poparzeniu słonecznym.

Do apteczki dodaj jeszcze jałowe gaziki Leko zamknięte w pojedynczych, sterylnych saszetkach (wygodna alternatywa dla wody utlenionej i bandaży) oraz plastry.

W apteczce nie powinno też zabraknąć środka przeciwbólowego zawierającego sprawdzoną substancję czynną – paracetamol (np. Antidol 15 dla dorosłych). Dla dzieci warto zabrać jeden z leków przeciwbólowych specjalnie przeznaczonych dla małych pacjentów.

Wyjazdy wakacyjne często oznaczają też drastyczną zmianę diety. Często kończy się to problemami żołądkowymi. Dlatego w apteczce powinien znaleźć się preparat stosowany przy biegunkach, np. węgiel aktywowany. Można też zabezpieczyć się w inny sposób ? przed wyjazdem i w jego trakcie powinniśmy przyjmować preparaty probiotyczne, które powinny wzmocnić florę bakteryjną w układzie pokarmowym (np. Linex Forte dla dorosłych lub Linex Junior dla dzieci). Jest to szczególnie ważne przy wyjazdach do krajów o cieplejszym klimacie.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  11 lipca 2013 19:50

  Apteczka na wyjazd to podstawa.Zawsze sprawdzam termin przydatności i spisuję co muszę kupić,aby ją uzupełnić.

  Odpowiedz
 2. Kmakolagwa  8 lutego 2015 22:33

  Altacet jest niezbędny. Nadaje się zarówno na stłuczenia, ale również na opuchliznę po ugryzieniach owadów.

  Odpowiedz
 3. stokrotkapolna  20 marca 2017 08:51

  Apteczka jest podstawą,zawsze ją kompletowałam przed wyjazdem. I zawsze ludzie z obozowiska prosili mnie o jakieś medykamenty,bo sami ich nie mieli. Ja byłam zawsze przygotowana na wszystko

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany