Na wakacje z psem – oto polskie miejsca przyjazne pupilom

Spis treści:

Planujesz urlop i zastanawiasz się, co zrobić ze swoim ukochanym czworonogiem? Spędź wakacje z psem – zabierz go ze sobą! Pies na urlopie też może czuć się komfortowo. Przedstawiamy miejsca w Polsce – tak duże wypoczynkowe kurorty, jak i małe nadmorskie miejscowości, które są przyjazne naszym pupilom. Nic tylko brać ulubieńca i jechać na wakacje!

Na wakacje z psem – oto polskie miejsca przyjazne pupilom

Zobacz również: Pies w mieszkaniu – pies w mieście: co robić by czuł się dobrze?

Wakacje z psem – Może nad morze?

Zanim wybierzesz się z pupilem nad morze, zapoznaj się z lokalnymi regulaminami. Pamiętaj, że zakaz wyprowadzania psów dotyczy terenów parków narodowych i rezerwatów. Plaże dostępne są dla pupilów zazwyczaj od września do kwietnia. W pozostałych miesiącach także, ale tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach (psich plażach)! Poniżej prezentujemy niektóre z miejsc.

Świnoujście – terem przy ul. Uzdrowiskowej, wejście od ul. Gryfa Pomorskiego. Specjalna strefa znajduje się w okolicy wiatraka i jest wyposażona w pojemniki z zestawami do sprzątania po zwierzętach.

Rowy – plaża znajduje się przy ostatnim wejściu, na lewo od schodów na nią prowadzących. Obowiązuje regulamin, według którego psy muszą przebywać na terenie na smyczy i w kagańcu. Przy każdym zejściu są kosze na psie odchody.

Jastarnia – plaża znajduje się przy wejściu nr 55, pomiędzy Jastarnią a Juratą.

Trójmiasto – tereny przyjazne psom znajdują się w Gdyni Oksywie i Orłowo (Babie Doły, zejście GDY 4, do plaży można dojechać samochodem i zostawić auto na parkingu za ul. Osada Rybacka; wejścia GDY 18-19), Sopocie (odcinek od wejść 43-45, ale psy można wyprowadzać jedynie wieczorami: 18-24), Gdańsku Brzeźnie (wejście nr 34).

Nadmorskie miejscowości oferują też wiele hoteli przyjaznych zwierzętom. Świnoujście, Kołobrzeg, Dziwnowo, Rewal czy Sopot mają bardzo bogatą ofertę miejsc noclegowych, w których pupile mogą czuć się jak u siebie.

Na wakacje z psem – oto polskie miejsca przyjazne pupilom

Wakacje z psem – Aktywne zwiedzanie z pupilem

W Polsce jest wiele miejsc, które akceptują obecność zwierzaków. Z psem wybierzemy się do muzeum, skansenu, galerii, a nawet zamku! Przedstawiamy najciekawsze tereny, które można zwiedzać w towarzystwie czworonoga. Wakacje z pupilem nie muszą być nudne.

Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach  – psy mogą wejść na teren muzeum pod opieką opiekuna i na smyczy.

Kolonia Artystów – Galeria Sztuki w Gdańsku – miejsce przyjazne psom i kotom.

Mazurolandia, koło Giżycka – psy mogą wejść na teren parku na smyczy.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – psy mogą wejść na teren muzem na smyczy.

Se-Ma-For, Muzem Animacji w Łodzi – pupile mogą wejść na teren muzem na smyczy.

Muzem Neonów w Warszawie – miejsce przyjazne czworonogom, psy wchodzą za darmo.

Muzeum Drukarstwa w Warszawie – miejsce przyjazne pupilom, właściciel z psem zwiedza bezpłatnie.

Ogród Japoński Siruwia w Przesiece – pies zwiedza ogród bezpłatnie, ale na smyczy.

Zamek w Olsztynie – za niewielką opłatą można zamek swobodnie zwiedzać z czworonogiem.

Zamek w Ogrodzieńcu – na zamek można wejść z psem na smyczy, ale bez możliwości wejścia na wystawy.

Żydowskie Muzem w Krakowie – muzeum i bar w środku są przyjazne pupilom.

Schron kolejowy z czasów II WŚ w miejscowości Strzyżów – miejsce przyjazne psom.

Wakacje z psem – w kawiarni czy restauracji?

W dużych miastach jest wiele miejsc, w których psy są mile widzialne. Szczególnie sporo lokali, gdzie można wejść z pupilem jest w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie. Wymieniamy niektóre z nich.

Warszawskie miejsca przyjazne czworonogom to m.in. Bistro Ratusz, CieKawa Cafe, Bar Aloha, Bosko Włosko, Kawiarnia Czytelnia, Piwna Sprawa, A nóż, Alewino, Bułkę przez Bibułkę, Dziki Lokator, Boska Praga czy Głodomory.

Lokale przyjazne psom w Krakowie to np. Scandale Royal, Miejscówka, Makaroniarnia, Żarówka Cafe, Blossom, Punkt Docelowy, By The Way, Pod Pretekstem, Vegab, NielubięPoniedziałków, Karmnik i Konfitura.

Poznańskie miejsca, w którym może towarzyszyć nam nasz milusiński to m.in. 3 kolory, Cafe La Ruina, Czerwona Papryka, Fajansownia, Hygge, Kukania, La Rambla, Maniok, Miś Gastro Bar, Oberża pod Dzwonkiem, Para z Gara, Parma i  Rukola, Różana Altana.

Szczecińskie lokale, które możemy odwiedzić z pupilem to np. Fabryka Lodów, Dzika Gęś, Piwnica Kany, Cafe Popularna, Porto Grande, Chrobry Pub, Pub Włóczykij, Biała Trufla, Nowy Browar i Oberża Chłopska.

Miejsca w Gdańsku, które są przyjazne czworonogom to m.in. Bifor, Cafe Lamus, Cafe Kamienica, Chilly Willy, Flisak 76, Karmazyn, Kawior, La Famigilia, Marilyn Bar, Pierogarnia u Dzika, Tabun, Winne Grono i Z Innej Parafii.

Miejsc w Polsce, które można odwiedzić z pupilem jest całe mnóstwo i ciągle przybywa nowych. Pies na urlopie też może czuć się komfortowo, a wyjazd z czworonogiem jest możliwy i wcale nie musi być nudny czy mniej aktywny.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (236 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...