Wakacje przez internet, czyli jak bezpiecznie kupować w sieci

Kilka minut i kilka kliknięć, a już za moment możemy znaleźć się na słonecznej plaży z dala od codzienności. W ostatnich latach biura podróży przeniosły się do internetu zdobywając popularność osób zapracowanych i poszukujących najniższych cen. Jak wybrać najlepszą ofertę i na tym nie stracić?

Od pewnego czasu sezony urlopowe obfitują w informacje o upadających biurach podróży. Nic więc dziwnego, że zaufanie konsumentów do tego typu firm zostało poważnie nadwyrężone. Czy można jeszcze bezpiecznie kupować wakacje przez internet i mieć pewność, że nasz urlop nie skończy się przykrą niespodzianką? Owszem, ale najpierw trzeba wiedzieć, komu można zaufać.

 

Przezorny zawsze ubezpieczony

Na co zwracać uwagę przy wyborze idealnej oferty wakacyjnej, którą chcemy wykupić przez internet? „Przede wszystkim warto sprawdzić z jaką firmą mamy do czynienia. Sama ilość ofert i internetowe opinie nie powiedzą nam wiele. Należy zwrócić uwagę, czy oferowane są wycieczki starannie dobranych ogranizatorów podróży. – mówi Grzegorz Bosowski, ekspert z firmy Fly.pl. Nasza spółka bazuje na swojej wiedzy i doświadczeniu dotyczącym kondycji i rzetelności biur, więc sprzedajemy to, co pewne. Ponadto warto sprawdzić, czy dana firma posiada certyfikaty rzetelności i wiarygodności finansowej.  Nie musimy martwić się o swoje bezpieczeństwo jeśli jest ona np. członkiem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Atrybutem potwierdzającym rzetelność wśród liderów innych branż jest chociażby uczestnictwo w programie Payback. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy firma posiada sprawnie działające Biuro Obsługi Klienta. Kompetentny i wyszkolony doradca pomoże nam dobrać ofertę i szybko rozwiąże ewentualne problemy, czy rozwieje nasze wątpliwości.” – dodaje Grzegorz Bosowski.

Znaczenie ma również jakość serwisu, za pomocą którego planujemy urlop – zarówno dbałość o jego szatę graficzną jak i użyteczność dla klienta. Bądźmy czujni jeśli strona biura podróży, którego oferta nas zainteresowała, jest uboga graficznie lub proces rejestracji na niej jest skomplikowany. Na dobrej stronie użytkownik nie powinien mieć problemu z szybkim znalezieniem oferty i sprawnym przejściem przez proces rezerwacyjny.

 

Trudny, ale trafny wybór

Skoro już ustaliliśmy, że firma należy do tych zaufanych, śmiało możemy przystąpić do zakupu. Wybór oferty możemy powierzyć konsultantowi lub dokonać go samemu. Pomocne w tej kwestii są zaawansowane wyszukiwarki, dzięki którym porównamy propozycje i wybierzemy tą idealną. Dużym ułatwieniem są mapki z lokalizacją wybranego oraz sąsiednich hoteli, filtry do zawężania wyników wyszukiwania oraz opcje sortowania ofert według parametrów dotyczących terminu, ceny lub oceny innych klientów.

Dokonując transakcji pamiętajmy o jej bezpieczeństwie. Wysoka jakość stosowanych nowych technologii, zarówno dotyczących transferu pieniędzy, jak i ochrony danych osobowych jest gwarantowana przez większość firm.

Kwestie związane z bezpieczeństwem obsługi płatności to jedno z najczęściej zadawanych nam pytań. W dobie internetu wszystkie dane są na wagę złota, więc ważne jest, by upewnić się, czy wszystkie informacje na nasz temat są chronione. – mówi Grzegorz Bosowski. – Fly.pl bazuje na nowoczesnych systemach, więc gwarantujemy niezawodność transakcji, bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania.

Jakie są następne kroki po dokonaniu zakupu? Należy wziąć do ręki kalendarz, czerwonym markerem zaznaczyć datę wylotu i odliczać dni do wymarzonych, a przede wszystkim spokojnych wakacji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (165 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...