Wakacje dla singielki

Urlop wbrew pozorom nie każdemu kojarzy się z wypoczynkiem i radością. Dla singli, szczególnie kobiet, to niemal jak wyrok. W końcu to nic przyjemnego słuchać jak wszyscy wokół planują wakacje i wycieczki, a Tobie pozostaje „przyklejenie się” do znajomej pary. Czy można sprawić, aby wakacje w pojedynkę były naprawdę super?

O ile samotni mężczyźni zwykle nie mają problemów z zapełnieniem wolnego czasu, gdyż najczęściej wystarczy im kawałek stawu i wędka albo wspólny wypad z kumplami na mecz, o tyle kobiety często preferują bardziej skomplikowane formy wypoczynku i zabawy. Singielek nie usatysfakcjonuje dzień przed telewizorem, a wyjazd w pojedynkę również nie przedstawia się zbyt optymistycznie. Mamy kilka porad, które – mamy nadzieję – pozwolą Wam spędzić niezapomniany urlop pomimo braku tzw. drugiej połowy!

 

Wyjazd z biurem podróży lub serwisem dla singli

Obecnie coraz więcej biur podróży oferuje atrakcyjne wakacje specjalnie dla singli i singielek. Na takie wyjazdy zbiera się grupę kilkunastu osób, starając się zachować proporcje między przedstawicielami obu płci, aby mogli wspólnie bawić się, wypoczywać i cieszyć życiem. Tego typu wyjazdy nie są ukierunkowane na wzajemne poznawanie oraz znajdowanie partnerów, choć oczywiście nie należy tego wykluczać. Często są to oferty skrojone na miarę, więc oprócz tego, że masz do dyspozycji własny, komfortowy pokój, możesz wpłynąć na rodzaj oferowanych atrakcji. Można wybrać wycieczkę objazdową i zwiedzanie, wakacje w siodle, czy program łączący wypoczynek na plaży i wieczorne atrakcje typu dyskoteka.

W Internecie istnieją także specjalne serwisy dla singli i singielek. Na przykład na StrefaAktywnych.pl możesz nie tylko skorzystać z ofert wyjazdowych serwisu, ale także dołączyć się do wypraw ogłaszanych przez samych użytkowników serwisu. Znaleźliśmy rozległy wachlarz propozycji: od wypadów do kina, poprzez kilkudniowe wyjazdy weekendowe, kończąc na długich wczasach.

 

Obóz  językowy, wyjazd taneczny …

Urlop to doskonały moment na rozwijanie własnych zainteresowań i pasji. Możesz na przykład wybrać się na ciekawy wyjazd, w czasie którego będziesz mogła podszlifować włoski lub nauczyć się tańca brzucha.

Masz wówczas pewność, że nie będziesz się nudzić, co więcej – poznasz osoby o podobnych upodobaniach, np. zafascynowane tańcami latynoamerykańskimi. Wspólne rozmowy na interesujące tematy mogą zaowocować licznymi, ciekawymi znajomościami, które możesz chcieć kontynuować także po powrocie z urlopu.

 

Wyjazd z przyjaciółką lub grupą koleżanek

Jeśli dobrze się rozejrzysz, na pewno znajdziesz wśród bliższych lub dalszych znajomych przynajmniej jedną singielkę, a może nawet grupkę kobiet, które podobnie jak Ty zastanawiają się jak spędzić urlop. Znalazłszy towarzystwo, pozostaje jeszcze wybór celu wyjazdu. Dzięki różnorodnym serwisom internetowym, np. nextur.pl, szybko zaplanujecie kompletny wyjazd – od wyboru miejsca, poprzez rezerwację noclegów online, kończąc na wytypowaniu atrakcji i zabytków, które chcecie zobaczyć. Szczególnie polecamy włóczęgę po Polsce, gdyż naprawdę jest co zwiedzać – od Pienin po Mierzeję Wiślaną i Frombork, od żubrów i Białowieży po Woliński Park Narodowy. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki – od wycieczki samochodem lub pociągiem, po rajdy piesze i rowerowe.  Z doborową paczką kumpelek na pewno nie będziesz się nudzić!

Każdy singiel ma szansę na udane wakacje. Korzyści z wyjazdów są nieocenione – odpoczywasz, regenerujesz siły, zwiedzasz, a przede wszystkim poznajesz masę ciekawych ludzi. Odważysz się?!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (160 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...